Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 évesen miért nem alszik...

1 évesen miért nem alszik éjjel? Miért kel fel fél óránként?

Figyelt kérdés

1 évesek lesznek az ikreim, nagyom rossz alvó kislányok.

Mira fél óránként de van hogy 20 percenként fel sír, nyugtalan, izeg-mozog, állandóan csak az hallom a kiságyából hogy mozgolódik,nyüszög, fel kelek cumit vissza rakom szájába es alszik, fél óra múlva újra úgyanez.

2 hete már az van, hogy fel is kel a kiságyban, ül, áll és csak van. Nem akar aludni.

Nem kel mondanom hogy testvérét szintén felkelti aki utána csak sír és sír és sír.

Én zombi vagyok, alig élek. Nappal is csak 1-1,5 órát alszik 2-3 részletben.

Nem éhes, nem szomjas, nem pisi-kakis, este nem kap gyümit,joghurtot semmi olyat ami a vércukrot meg emeli.

Játszok velük, hogy le legyenek fárasztva. Tanácstalan vagyok, és egyre kimerültebb.

Férjemnek meg veszélyben a munkahelye mert a fáradságtól sokszor hülyeségeket csinál

Szerintetek mi lehet a gond?

Mit tanácsoltok ?

Köszönöm


2019. máj. 31. 04:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi van, ha nem mész be hozzá? Azt írod, ül, áll. Azt nem, hogy sírna. Hagyd őt, attól, hogy ébren van, ha nincs baja, nektek nem kell éjszakázni. Majd lefekszik, ha álmos lesz.
2019. máj. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Első körben gondold át, nincsenek-e túlpörgetve nap közben. Mennyi inger éri őket? Mennyi játék veszi őket körbe? 2-3 játék/ gyerek elég egyszerre. Nincs túl meleg a szobában? Mennyit vagytok friss levegőn?

Érdemes lenne a gyerekorvosnak is szólni. Ha esetleg nagyobb az orrmandula a kelleténél, az okozhat légzési nehézségeket, és akkor rosszul alszik a kicsi.

2019. máj. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

3 evig atlag 6-8 ebredes ment nalunk, en mar ott tartottam, hogy barmit, csak aludjunk mar vegre. 10-12 honaposan volt amugy a melypont, ez mozgasfejlodes szempontjabol is az ebredosebb idoszakok koze tartozik, de nalunk osszetettebb volt a gond ennel. Amit elso korben en csinalnek, hogyha van lehetosegetek ra, kulon szobaba tenni oket, hogy legalabb a jobban alvot ne ebressze a rosszabban alvo, apukaval pedig “valtott muszakot” csinalni, az alvasi szokasokat a tuleleshez igazitani, egyikotok menjen el 7-8 korul aludni este, aludjon nehany orat egyben, aztan valtsatok egymast, apuka pedig a munkanapjai elotti ejszakakon alhasson valamivel tobbet, akar kulon szobaban, fuldugoval, hogy a megelhetesetek ne keruljon veszelybe, hetvegen pedig neked legyen lehetoseged ugyanerre, hogy tobbet aludj ejjel.


A gyerekkel kapcsolatban mi az altalad leirtakon kivul probaltuk a tejtermekek es a gluten teljes megvonasat, ha tapszeresek, akkor sokszorosan hidrolizaltra valtani (Pregomin, Neocate) 6-8 hetig, illetve a Sinemilben, Sinlacban bar sajnos van cukor, de a tobbi hozzavalot tekintve mehetne.


Ekcemas foltjai nem voltak esetleg? Pelenkakiutes? Apro, pattanasszeru pottyok az arcan vagy a mellkasan? Kakigondok (szorulas vagy epp ellenkezoleg, hig, buzos kaki)?


Nathasaknem voltak? Ful-orr-gegesznel meg lehetne nezetni, kap-e rendesen levegot, ezt te is tudod otthon tesztelni, ha adsz nekik orrnyalkahartyat osszehuzo babaknak valo orrcswppet (pl. Nasivin babas valtozata, nem sooldatosat, hanem rendeset). Es megnezed, hogy attol jobban alszik-e, par napig tesztelve.


Magad melle probaltad mar venni? Az is lehet egy ok, ami miatt gyakrabban ebred, hogy teged keres, hianyzik neki a testi kontaktus, bar en mozgolodasbol, nyuglodesbol inkabb hasi panaszokra gondolnek, vagy arra, hogy nem kap rendesen levegot. Nalunk kivettek az ortmandulajat, es onnantol 6-8 helyett 3-4 ebredes lett. Utana meg mas is kellett az ebredesek csokkenesehez.


Cumibol lehet kapni foszforeszkalosat, abbol tobbet is be lehet tenni, hogy maganak megtalalja, hatha esetleg az is segitene.


A babafeszket probaltatok? Nem kell rogton megvenni, lehet pledbol is felcsavarni probakeppen, ha van legzesfigyelo (amugy nem mindenki ert egyet a biztonsagossagat tekintve, de sokaknal segitett az alvason, nalunk is egy idoben).


Fu, nagyon nehez lehet ez, foleg kettovel, en csak eggyel csinaltam vegig, es meg most 3 eves koraban is vannak rosszabb idoszakok, de mar voltak ataludt ejszakaink. Illetve 13-20 honapos kora kozott is el kezdett mindenfele valtoztatas nelkul jobban aludni, eloszor 3-4, majd 5-8 orakat egyben, csak aztan jott egy megfazas, es onnantol megduzzadt mandulatol nem tudott, csak orrcseppel neha, akkor indult ujra a 6-8 ebredes, ami tartott 34 honapos kiraig, amikor kivettek neki. Amugy az is csak tuneti kezeles, mert alapvetoen az etelallergiahoz is koze van sok esetben.


Miota tart amugy ez a sok ebredes?

2019. máj. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Születésüktől fogva nagyon rossz alvók.

De ennyire durván 2 hete megy.

Mindennap több órát vannak levegőn, illetve nyitva szokott lenni az ablakuk is.

Apával váltott műszak ,külöm szoba. Stb.

Nem jó mert felébred rájuk

Ma fél 5kor magam mellé vettem Mirát,azóta alszik. (9 óra )

Nincs meleg, se hideg.

Pfuu, hulla vagyok :(

2019. máj. 31. 08:38
 5/6 A kérdező kommentje:

Náthásak betegek nem voltak, semmiféle folt, kiütésük nincs, hálisten makk egészségesek.

De ez a nyugtalan alvás aggaszt azért.

2019. máj. 31. 08:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Mozgásfejlődés. Nekem is vannak ikreim (is), ők másfél évesek. 13 hónapos koruk körül volt egy pokoli hónapokunk, akkoriban indultak el. A beszédfejlődés ugyan ez, az is felzaklatja majd az idegrendszerüket. Plusz az, hogy agyon akarod fárasztani őket, fordítva is elsülhet, három gyerekkel (a nagy már ovis) nekem az a tapasztalatom, hogy ha túlingerlődnek, túlfáradnak, sokkal rosszabbul alszanak.


De ha a mozgásfejlődés, beszédfejlődés miatt zaklatott az idegrendszerük, azzal nem tudsz sokat tenni, pár hétig szokott nagyon rossz lenni, aztán visszatérnek a megszokott ritmusba. Amúgy én most elkezdtem nekik citromfű teát adni délutánonként, sokkal kevesebbszer ébrednek, és ha mégis, vissza lehet őket alatani, előtte nem lehetett.

2019. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!