Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 7-8 hónapos babáitok mennyit...

7-8 hónapos babáitok mennyit alszanak nappal és éjszaka?

Figyelt kérdés
Kisfiam még nincs 8 hónapos, de szerintem nagyon keveset alszik (bátyóhoz képest mindenképp). Nappal már jó ideje csak kétszer kb. 1 órát, este 9 körül rakom le, reggel 6kor már fent van, közte minimum kétszer kel enni, ebből egyszer általában nem is alszik rögtön vissza, ringatni kell... Kezdek fáradni.. Nagyfiam máig többet alszik, pedig ő lassan 3 éves :) Nálatok hogy megy ez az alvás?

2019. jún. 23. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő este 9 körül alszik el, a kicsi 8 körül kel, a nagy 9 körül. Éjjel alszunk. Ez a nagynál 6, a kicsinél 10 hetes koruk óta így van. A kicsi még csak 5 hónapos, ő 3-4 alkalommal alszik kb fél órát nappal, a nagy 8-9 hónaposan 3x1 órát aludt kb.
2019. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8 hónapos lányom nappal 2x 40-50 percet alszik, este pedig fél 8-tól reggel 7-ig. Általában 1x kel 3-4 körül de max 10-15 perc és vissza is alszik.
2019. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom 7 hónapos, anyatejes. Este 10 körül alszik el és 1-2 óránként ébred! Cuminak használ ilyenkor, rettentően ki vagyok már merülve. Reggel 9ig alszik. Aztán délután 1 óra körül és 18 óra körül alszik kb egy órácskát. De ilyenkor is megébred minimum egyszer.

Jó lenne egyszer már legalább 3 órát aludni... :(

2019. jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ho vegen lesz 8 honapos a legkisebb gyerek.

Napkozben altalaban 3x alszik. Egy rovidebbet 8-9 korul (30-60 perc), 1 korul egy hosszabbat (kb 2 ora) es meg 6 korul meg egy rovidebbet (30-40 perc). Ha a hosszu alvas nem jon ossze, akkor 5 korul alszik hosszut, utana annyit van ebren, mig furdetem, etetem.

Este 8-kor alszik el es 5-ig alszik, kozben egyszer ebred enni.


Amugy 3 gyerekem van, a legnagyobbnak kb hasonlo volt az alvasideje es a mai napig jol alszik, mar 10 eves elmult.

A kozepso pedig nappal szinte semmit nem aludt mar babakent sem, ejjel is keveset, azota is nehezen alszik el, ejjel is megebred, reggel koran kel. Egyszeruen keves az alvasideje. 9 eves amugy.

Szoval nem egyformak, nagyon nem.

2019. jún. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-es, 2-es, szerencsések vagytok ;)

3-as, téged nagyon meg tudlak érteni. Kisfiam is anyatejes, kétszer eszik (ebéd, uzsi), de bevallom én lefekvés előtt pótlok neki pici tápot, így "csak" 2-4 alkalommal kel éjjel.

Jaja, 4-es, tudtam, csak nem sejtettem hogy ekkora különbségek lehetnek ;)

Köszi mindenkinek a választ!

2019. jún. 23. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!