Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet a baj? Többi lent....

Nusy83 kérdése:

Mi lehet a baj? Többi lent. Köszi ha végig olvasod és ötleted is van! Helyesírásom rossz nem nyelvtan leckét kérek bár rám férne.

Figyelt kérdés

Van 1 5hós Lánykám durván 1hónapja valami történt az esti altatás/alvásával.

Annak fügvényében fektettük amikor jelezte hogy fáradt de az esti rutin újszülött korától ugyan az csak az időpont változott igénye szerint.Jelenleg ott tartunk hogy hiába fáradt pancsi után elkezd ordítani egészen addig míg el nem alszik. Ez pancsitól számítva kb 30perc és se a ringatás se a testi kontakt se a kiságyba letevés semmi nem nyugtatja meg.Ami azért is aggaszt mert mostmár a 4ik napja hogy éjszaka is felsír van h 10szer is van hogy kevesebb szer ezek mindíg a rem fázis kezdetén adódnak. Ilyenkor elkezdi kipiszkálni a cumit a szájából meg cumistól furja a fejét a matracba. A kis kezével markolászik v kaparászik hol a matracot hol az arcát v a cumit. Ha megpróbálom eltolni a kezét v védeni a cumit felsír.

Hozzátáplálás még nem igazán megy sajnos soha nem volt egy nagy étvágyú gyerek inkább csak kóstolgat 10óraira amúgy tápis baba ,azt is ritkán jelzi ha éhes jelenleg 4óránként eszik azaz napi 4szer mert többször bem hajlandó ígyse eszi meg még a tettömegéhez kiszámolt minimumot se ☹️ ellenben nem volt a sullyal eddig gond most 7kg felett van 3100 volt a szül súllya.

Annyira meg vagyok keseredve ettől hogy nem tudok segíteni rajta sehogy hogy már megmérgezi a dutánjainkat. Esetleg szivesen vennék ötleteket mert már kifogytam belőllük 😭



2019. júl. 8. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez fogzás szerintem. Plusz mozgásfejlődés is lehet.

Nálunk is ez a helyzet kb. 4 hónapja tart. Nagyon nem tudsz mit tenni ellene. Túl kell élni.

Ma jó éjszakánk volt. Csak 3x kelt a fiam, de van, hogy 6x is.

Kitartást!

2019. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát én remélem hogy igazad van mostanában tény h csorog a nyála meg rág mindent. Látszik is az alsó 2fogacska teteje de még nem kemény nincs megdúzzadva. Bár ez lenne és akkor úgy vagyok vele h ez is elmúlik majd.

3,5hós korától tud hátról hasra fordulni a hasról hátra egyenlőre nem érdekli. Talán a kúszást próbálgatja de hamar feladja és amúgysem szeret sokáig vízszintesben lenni 😅 Biztos nyilvánvaló h első gyerek segítség nuku egyedül vok mint a kisujjam 🤪

2019. júl. 8. 12:51
 3/12 anonim ***** válasza:

Adj neki fekvés előtt Nurofen szirupot, hátha jobban alszik. Plusz kenegesd az ínyét.

1es voltam

2019. júl. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tuti a foga. Főleg ha már látod is. Ha szerencsések vagytok napokon belül megtörténik az áttörés.

De vannak babák akiket nagyon megvisel és akár még egy-két hónapot is várathat magára a fog :(

Amikor az én fiammal ilyen durvák voltak az éjszakák akkor napokon belül kint volt a fog. Esetleg adj neki egy pici nurofen babyt, (ne teljes adagot)

2019. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Közben elértem a védőnőm is most egy homeos kúpot javasolt megmondom őszintén nem szerettem volna ezt a kúpos dolgot de meglehet megprószilom. Anaftinbabyit használok de szerintem nem hat v nem a fogzás a baj. Esetleg az baj lehet ha nyűgösen ébred még magamon altatom ettől elromolhatott az esti alvás hogy 1szer 2szer rajtam alszik? Meg most kicsit meg ijesztett hogy ha az esti altatásnál ennyire sír meglehet h idegrendszeri problémája van és érdemes lenne egy neorologushoz elmenni ha nem javul. Arra is gondoltam hogy túlfárad mert mostanában nagyon későn jelzi h fáradt vagy nem is látszik rajta semmi csak az órára nézve konstatálom h már túl rég van fent és megpróbálom elaltatni.
2019. júl. 8. 15:46
 6/12 anonim ***** válasza:
Dehogy van idegrendszeri problémája. Nem kell rémeket látni. Tök normális. Legtöbb baba alvása elromlik 5 hónapos kora körül. Majd elmúlik ez is.
2019. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat én sem gondolnék idegrendszeri problémára csak a védőnőm gondolom mindent számításba vett én meg túlaggódós vagyok.

Csak a szívem szakad meg h nem tudom kitalálni hogy mi romolhatott el és ennek ő issza meg a levét. Amúgy ha rajtam alszik könnyen megnyugszik meg nappali altatásoknál nem jellemző ez. Csak az esti altatásnál jön elő.

2019. júl. 8. 16:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Van egy két szerencsés baba akinek ritkán van rossz éjszakája. De bizony a legtöbb babának vannak rossz periódusai. Ami egy időre helyre jön, majd megint nehéz lesz. Lehet nagyon sok oka, mozgás fejlődés, fogzas, új étel, később majd a szeparacios szorongás is okozhat. Szóval érzékenyek ők még mindenre.


Nincs idegrendszeri problémája. És az sem baj, hogy magadon altatod.


Koraszülött fiam, nem volt sem aranyóra, sem maratoni szoptatás. Mire hazajöttünk a kórházból már tejem se volt. És én a magamon altatással próbáltam pótolni azt a kontaktot ami nekünk kimaradt. Kb 3 hónapos korától átaludta az éjszakát. 5 hónaposan aztán ez megtört. Most 8 hónapos azóta váltakozó, alszik jól pár napot, aztán nem, aztán megint. Mivel koraszülött ezért rendszeresen látja neurológus, még neki sincs az idegrendszerével baj.

2019. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi tényleg ezt a sok megnyugtató választ. Nagyon aranyosak vagytok most pl itt alszik rajtam mert meg fogadtt h mist addig nem teszem le míg magától nem kel hátha túl van fáradva és csak egy kiadósabb alvás kell neki. 15:15kor aludt el és még most us alszik. Ezt még nem próbáltam hátha bejön 🤷🏻‍♀️
2019. júl. 8. 16:48
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát sajna ez sem jött be ☹️ cserébe most 15perc mulva már felsírt mert a cumit szedegeti megint a szájából tényleg nem tudom h mit kéne még tennem hogy ne ordítson a nagy alvás előtt mert szerintem ezért romlik el az esti alvása is.

Kizárt h nem fáradt mert vörösek a szemei már hoztam előrrébb a pancsit toltam későbbre de a vége mindíg ez. Most kezdett amúgy kb 1 hete át állni arra h utolsó alvás után már 3 órát fentvan

2019. júl. 8. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!