Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csuklásra citrom, víz tényleg...

Csuklásra citrom, víz tényleg szükséges?

Figyelt kérdés

2 hónapja született a babánk, csak anyatejes. Anyós amikor nálunk van, és a baba elkezd csuklani, teljesen kiborul, hogy azonnal adjunk neki citromot. Szerencsére nem volt itthon citrom, de mondtam neki, hogy nem adok egy két hónaposnak, nem való még neki, egyébként sem kell neki semmi az anyatejen kívül, nemhogy citrusféle, amiket úgy tudom viszonylag későn kell bevezetni.

Akkor jött, hogy akkor adjak neki vizet vagy teát. Mondtam, hogy nem fogadja el, de csak erősködött, hogy majd ő odaadja... Nekem mindegy, cumisüveget sterilizáltunk (mert ugye nem használjuk) bele a babavíz, anyós meg próbálta lenyomni a gyerek torkán sikertelenül, mert a gyerek nem fogadja el, nem szereti, én humánusabban kanállal adok neki néha a nagy melegben, de azt sem erőltetem, mert utálja.

Vagy tényleg kellenek ezek a módszerek a csuklásra, és én vagyok buta?


(Én nem cinálok vele semmit, kivéve ha közeleg a szopi idő, akkor mellre teszem.. Egy idő után persze zavarja a csuklás, akkor mérgelődik egy sort, és kész. Azért annyira nem borzasztó a dolog, ő sem torkaszakadtából sír miatta...)


Egyébként tényleg kell a babákat vízzel itatni? Vagy teával? Ez a tea mi egyébként, milyen tea? És miért lenne jobb, mint a víz?


2019. júl. 30. 07:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Fél éves korig elegendő csak az anyatej! Citromot véletlen se! Vizet maximum borzasztó melegben, ha nem szopizik. Nem kell neki semmi! És a csuklás nem okoz semmi gondot, a babát nem zavarja, csak az anyukát:) -ezek a védőnőm szavai.
2019. júl. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem


Semmi nem kell

Anyatejes babának nem kell más, mint az anyatej.


Őket nem zavarja a csuklás..



A csuklás élettani náluk az elején, ahogy vannak babák akik tüdszögősek

2019. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

[link]



(Tüsszögősek*)

2019. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Egy kicsit keményebbnek kellene lenned anyósoddal, igazi barom, simán ad neki pacalt 3 hónapos korában. Csuklásra nem kell semmi.
2019. júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, nagyon igazad van, őszintén nagyon félek mi lesz később.

Elhízottak is mindketten, a páromat is tömik minden szarral amikor náluk vagyunk, pedig 30 éves... Előre félek mit fognak neki adni. Őszintén nem szívesen hagynám velük kettesben a babát/gyereket.

Főleg hogy apósom simán összefogdosta koszos kézzel, rászóltam, hogy kézmosás, erre az volt a válasz hogy "nem lesz tőle semmi baja".

Na mindegy, nem őket akarom szapulni, de tényleg a sarkamra kéne állni...


Amúgy a tejemmel is állandóan zargatnak, hogy biztos van elég? (a gyerek hetente 300 grammot hízik) Mikor fogunk végre tápszerezni? Nem is értem ezeket a kérdéseket...

2019. júl. 30. 07:56
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Ha sír a csuklás miatt, akkor anyatej, vagy tápszer jo ra(amivel táplálod). Amúgy ritkán zavarja őket a csuklás, és csak akkor sírnak miatta, ha fázás miatt csuklanak. A felnőtteket zavarja a baba csuklása igazából, anyósod meg most állitsd le, mert később rosszabb lesz. Az enyém az elsőnél mondogatta a fszsgait, a másodiknál 1x próbálkozott, hogy fél évesen már ehet a szülinapi tortából, akkor is megmondtam neki, én tudom, hogy szeretném hozzátáplálni, azóta nem szól be egy szót sem arra, hogy nem eszik pörköltöt nokedlival, vagy kolbászt se a fél évesem.
2019. júl. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A sírás egyébként is gyorsan elmúlasztja a csuklást. Semmit sem kell csinálni vele, max ha jól esik neki egy kis anyatej vagy tápszer.
2019. júl. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk az orrat fogta be, mikor nem figyeltem.😒 De ugyanezeket mondta, citrom, elég e a tejem....mas vilagba nőttek fel. En meg a sarkamra alltam. Voltam en hulye h nem engedem h 3 hosan megtomje levessel.


Annyit mondtam, ha zavarja menjen igyon egy kvt addig. A gyereket nem zavarja h csuklik, minden baba csuklik... Élettani folyamat. Majd abbahagyja, vagy ha zavarja sír es akkor abbamarad. Allj a sarjadra. Te gyereked! ;D

2019. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
"menjen igyon egy kávét addig" :D
2019. júl. 30. 10:26
 10/14 A kérdező kommentje:
jaj, véletlen elküldtem, szóval ez nagyon jó szöveg, lehet kipróbálom XD
2019. júl. 30. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!