Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csuklásra citrom, víz tényleg...

Csuklásra citrom, víz tényleg szükséges?

Figyelt kérdés

2 hónapja született a babánk, csak anyatejes. Anyós amikor nálunk van, és a baba elkezd csuklani, teljesen kiborul, hogy azonnal adjunk neki citromot. Szerencsére nem volt itthon citrom, de mondtam neki, hogy nem adok egy két hónaposnak, nem való még neki, egyébként sem kell neki semmi az anyatejen kívül, nemhogy citrusféle, amiket úgy tudom viszonylag későn kell bevezetni.

Akkor jött, hogy akkor adjak neki vizet vagy teát. Mondtam, hogy nem fogadja el, de csak erősködött, hogy majd ő odaadja... Nekem mindegy, cumisüveget sterilizáltunk (mert ugye nem használjuk) bele a babavíz, anyós meg próbálta lenyomni a gyerek torkán sikertelenül, mert a gyerek nem fogadja el, nem szereti, én humánusabban kanállal adok neki néha a nagy melegben, de azt sem erőltetem, mert utálja.

Vagy tényleg kellenek ezek a módszerek a csuklásra, és én vagyok buta?


(Én nem cinálok vele semmit, kivéve ha közeleg a szopi idő, akkor mellre teszem.. Egy idő után persze zavarja a csuklás, akkor mérgelődik egy sort, és kész. Azért annyira nem borzasztó a dolog, ő sem torkaszakadtából sír miatta...)


Egyébként tényleg kell a babákat vízzel itatni? Vagy teával? Ez a tea mi egyébként, milyen tea? És miért lenne jobb, mint a víz?


2019. júl. 30. 07:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én anyósomról lenne szó😀 Amikor csuklott a lányom, mondta, h ő megitatná, hideg bolti almalével...

Még nem tud ülni, de már az ölébe akarta ültetni.

2019. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Fejletlen még a rekeszizmuk azért csuklanak, semmi baja nem lesz tőle, a kislanyom még kb. 1 évesen is csuklani kezdett egy nagy sírás vagy kacagás után...

Egy jó tanács, most allítsd le anyóspajtást, mert csak rosszabb lesz 😉

2019. júl. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :D Akkor nem teszek rosszat hogy "hagyom csuklani" és nem kapok idegrohamot tőle..


Leállítom ;)

2019. júl. 30. 16:01
 14/14 anonim ***** válasza:
Jaj, nekem a mostoha anyós egészségügyben dolgozik, ápolónő. Gondolhatod? Mindent jobban tud és minden létező ortopéd deformációt felfedez a gyerekeimen. Amikor megbeszélte párommal, hogy ő majd megvizsgálja a 3 hónapos fiam kukiját és elintézi, hogy felvágják, ha nem tudja hátrahúzni majd felrobbantam mérgemben. Megmondtam páromnak, hogy nem fogom hagyni, hogy húzogassa, nem szabad és nem orvos, minden rendben vele,vizsgálgassa a saját fia fütyelindáját! Addig mondja okoskodóan a dolgokat, hogy párom elhiszi. A múltkor elrángatott minket ortopédiára, mert minden második szava a fiamhoz az volt, hogy úúh de féloldalas vagy, hosszabb az egyik lábad(természetesen nem) a lányomnak is megállapította, hogy csípőproblémái vannak és nagyon csúnyán megy. Semmi bajuk. Szájpenészt vélt felfedezni a gyerekeimen, mert minden anyatejes baba szájpenészes szerinte, holott nem volt. Hozott rá gyógyszert is, boraxot, ami ugye méreg. Nem használtam, de nem mondtam el neki. Egy hét múlva jött és megdicsérte, milyen ügyesen kezeltem vele a gyerekem, ő tudta, hogy ez volt a baj.😂 Jah a citromot nálunk is erőltetni akarta... A lányomnál annó gyerekvédelemmel is fenyegetett, amiért nem ágyaztam be reggel mikor jött. Első gyerekkel amúgy is bizonytalan az ember, ő meg jött és erősítette, hogy nem tudjuk ellátni nélküle a gyereket. Az elsőgyereknél leállították, úgy megsértődött, hogy nekem köszönni sem köszönt, sajnos megbékélt, mert a második babánál megint megjelent, de már nem hatott meg. Most állítottam le a fentiek miatt. Remélem megint megsértettem.😂 Nem kell neki víz, tea meg pláne felesleges rossz, csak anyatej!
2019. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!