Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok? Nem...

Tanácstalan vagyok? Nem tudom, hogy kezdjek neki a kóstoltatásnak, majd a későbbiekben a hozzátáplálásnak? Mekkora mennyiséggel kell kezdeni, és mikor? Két etetés között? Minden tanácsot, linket szívesen fogadok.

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár kiskanállal kell kezdeni, nem többel, és akkor, amikor a baba már megérett rá. Ezt onnan lehet tudni, hogy pl a kiskanalat nem igyekszik kitolni a szájából a nyelvével, azaz már elmúlt ez az idegentest-reflexe. A WHO ajánlása szerint 6 hónapos korig elegendő az anyatej (ennek hiányában tápszer), ennél korábban a babák emésztőrendszeréből egyszerűen hiányzik a megfelelő enzim a más ételek feldolgozásához.


Én is épp most nézegetem, tanulgatom a témát. 4 hónapos a kisfiam, 2 hónap múlva elkezdem kóstoltatni vele az új ízeket. Lehet gyümölcspéppel és zölségpéppel is kezdeni, én az utóbit választottam, hogy ne az édesebb gyümölcsöket ismerje meg elsőként, és aztán elutasítja a kevésbé izgalmas zöldségeket, hanem fordítva. Nem két etetés között, hanem az egyik etetés elején vagy végén.


[link]

2010. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

tápszeres babáknál jobb korábban elkezdeni. 4 hónapos korban már lehet almalevet, majd pépet kóstoltatni.

Nekem ez sokat segített:

[link]


(lent katt a letöltésre.)

2010. júl. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2 etetés között kezdtem a védőnő tanácsára kb. 5 hónaposan, 1-2 kiskanálnyi mennyiséggel eleinte. Ez pár hete volt, most szopi előtt kapja a gyümölcsöt. Nem váltottunk ki még 1 étkezést sem, 5* szopik egy nap. Kb. fél üvegnyi gyümölcsöt/gyümölcskeveréket eszik meg kiskanállal :) Aranyos kis malacka :)

Sorrendünk így volt: alma, őszibarack, banán, sárgabarack. És ezek persze vegyesen is.

Nemsokára: krumpli, sütőtök, sárgarépa, tejpép.

2010. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!