Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 8-án lesz 8 hónapos....

A kisfiam 8-án lesz 8 hónapos. Most 43 cm a fejkörfogata (egy hét múlva lesz csak 8 hónapos),33 cm-mel született,20 nappal a kiírt időpont előtt. Ez kicsinek számít?

Figyelt kérdés
Próbálkozik az üléssel, kúszik, kisebb és nagyobb tárgyakat is megfog, tanulmányoz, egyik kézből a másikba rakja, gagyog, baba, mama, dada, dupp, kaka, gaga, konga (szóval elég sok szótagot és betűt is ki tud mondani) mond. Doki kisfejűnek mondta. Nagyon aggódunk. Nektek mekkora volt ilyen idősen a kisfiatok?

2019. júl. 31. 14:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, még annyi, hogy én úgy emlékszem (kép alapján), hogy babaként nekem is ilyen fejformám volt, mint neki, és teljesen egészséges vagyok. Anyukám emlékei szerint is a fejformája olyan, mint az enyém volt. Majd még lesz egyébként vérvétele és megyünk neurológushoz.
2019. júl. 31. 15:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ugyan az én fiam még nincs 8 hónapos de megpróbálok segíteni. Ő 36cm fejkörfogattal született, és most 6 hónaposan 43cm neki a feje.

Ha azt vesszük, hogy 10cm nőtt a babád feje 8 hónap alatt az szerintem rendben van. Én viszont úgy tudom 42-43 cm körül van a féléves átlag fejkörfogat, és 46-47cm az 1 éves. De gondolom ez függ a születési fejkörfogattól is, ami az én tudásom szerint (abszolút nem szakmai) átlag 34-36cm. Tehát ígyc hogy a te babádé eleve kisebb szerintem belefer. Plusz 4 honapja van még hogy az egy éves mondjuk 46cm elérje, ami neki 3 cm plusz. Szerintem az még elég hosszú idő és simán megnő addigra.

Amúgy nagyon ügyes, gratulálok hozzá!

(Egyébként ahány ember annyi mérés. Ha aggódsz vegyél egy mérőszalagot és 1,5-2 havonta mérd meg a fejét. Ha nő, akkor nincs gond. Szerintem viszont nincs okod aggódni.) :)

2019. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló! Én is ilyen infókat szedtem össze a témáról. Remélem nekem (neked is) igazam van, és ez csak egy teljesen megalapozatlan "diagnózis" volt az orvostól. Csak nagyon rossz érzés, és aggódunk. :(
2019. aug. 1. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Bár nekem lányom van, de neki is pont 43 cm a fejkörfogata és 8 hónapos. 32 cm-es fejkörfogattal született. Nekem senki se mondta, hogy baj lenne ( nagyon jó gyerekorvosunk van) szóval szerintem csak genetika. Nekem sincs nagy fejem. :) Te kiafiad se született nagy fejjel, szépen fejlődik, nem gondolnám, hogy gond lenne. Minden jót kívánok! :)
2019. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!