Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babával hogy néz ki...

3 hónapos babával hogy néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogyan oldjátok meg a napotokat a babával? Tápszeres baba (sajnos) és nincs segítségem, egyedül vagyok. A párom korán megy és későn jön, egyébként mikor itthon van, sokat segít.

Van már beállt napirendetek? Hányszor eszik egy nap? Mikor fürdik, mikor altatjátok el, meddig alszik? Minden érdekelne.


Köszönöm a válaszokat!


2019. júl. 31. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Bár már nekem nem 3 hónapos a babám, de emlékszek arra az időre. Háromáránként evett, ugyanúgy tápszeres. Esti fürdetések sajnos nem mindig ugyanabban az időpontokban voltak, de fürdés után evett, utánna el aludt. Nekem jó alvó volt,átaludta az éjszakákat,max. 1-szer kelt enni, útánna rögtön visszaaludt, gyakran akár evés közben. Reggel olyan 9-10 körül kelt. Nekem volt és van is segítségem, a férjem és a szüleim is segítenek. De amikor egyedül vagyok vele és dolgom van pl. Főzés,takarítás stb. lefoglalom valamivel, játszószőnyegre teszem zenélő játékot adok neki stb. Ha nem marad így, akkor jó segítség lehet egy hordozókendő. Ha pedig ez sem működik várd meg a férjed amíg hazaér :) Tudom sokszor kiborító,hogy semmire sincs idő, de olyankor gondolj arra, hogy a munka megvár, de a babád nem mindíg lesz ilyen kicsi. :) Kitartást és szép estét!
2019. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3 hónaposan kb ilyen volt:

Reggel 5-6 körül evett (1.kaja kb 160 ml)

Visszaaludtunk együtt (én 7kor kisurrantam mellőle reggelizni stb, ő 8-9ig aludt)

2. Etetés majd utána 1 órás séta

11 körül letettem a játszószőnyegre vagy egy plédre a konyhában, míg én főztem ő tök jól elvolt magában

3.etetés kb délben, majd visszatettem a plédre, ha még nem voltam kész a kajával akkor folytattam, ha kész volt leültem mellé enni.

13 óra körül elaltattam, néha vele aludtam én is ha tiszta volt a lakás, ha nem akkor kiosontam takarítani. Következő evésig aludt általában.

Kb 3kor volt a 4.etetés, ezután változó, hogy mit csinálunk, legyen mondjuk játékidő...ha az apja délelőttös volt akkor el szokta vinni sétálni vagy "játszanak" együtt, addig volt énidőm :D

5.etetés kb 6kor, utána elszundított egy kicsit általában.

8 óra körül fürdés, babamasszázs és este 9kor volt a 6.etetés. Utána összebújás majd betettem a kiságyba, akkor aludt már fél10-10től hajnalig. Most 5 hónapos, már csak 5ször eszik, abból 2szer pürét/pépet. A napirendje hasonló, csak nappal kevesebbet alszik.

2019. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!