Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hiszem, nem megy a hozzátá...

Azt hiszem, nem megy a hozzátáplálás, normális ez így?

Figyelt kérdés
13-án lesz 8 hós a kislányom, és gyakorlatilag még mindig csak egyetlen kaját tudok neki adni, a Milupa Fruttapura szilva-alma keverékjét, és abból is csak kb. 50 ml-t eszik meg a délelőtti szopinál, tehát még messze vagyunk attól, hogy kiváltsunk egy szopit. A többi kajával két gond van, vagy nem eszi meg (próbáltam répát, krumplit, sütőtököt, céklát, spenótot, meggyet, különbőző keverésekben és módokon, üvegesen, házilag), vagy szorulást okoz neki (alma, banán, őszibarack). Almát adtam neki sütve is, főzve is, mindegy, beszorul tőle. Őszit adtam neki üvegeset, az nem szorítja úgy meg, mint a gyümölcs, de a tiszta ősziből csak cukrozottat találtam, azt meg nem szívesen. Akármit próbálok, egyszerűen mindig a szilvás desszertnél kötünk ki.. Azt néha variálom, teszek bele egy kis husit, stb. Kicsit aggódom, hogy ennek nem így kéne működnie, de erőltetni nem lehet nála semmit, nem hagyja, volt már, hogy elfordult a kanál pusza látványától, mikor rossz élményeket gyűjtött, ezt sem szeretném. Anyatejes, 6 hós korában kezdtük a kanalazást. Egy ideig szopi után adtam neki, de most már szopi előtt kapja, így sem eszik többet.
2010. júl. 12. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
van olyan ismerősöm, akinek 14 hónapos a kisfia és csak szopizni hajlandó. A gyerekorvos szerint ezzel nincs semmi baj, meg fog jönni hozzá a kedve, csak mindig próbálkozni kell, nyugodtan, és nem feladni.
2010. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De mi a baj a cukorral? Egyrészt a gyümölcsökben természetesen is előfordul, másodsorban az emésztést is elősegíti. Lásd cukros kamilla tea, szorulásra. Én még az őszibarackról nem hallottam, hogy megfogta volna a székletet. Én eddig csak üvegeset adtam a babámnak, Univert, Kecskemétit, Hippet. A gyümik is rizsel vannak dúsítva, hogy laktatóbbak legyenek, én ezért nem készítem itthon, nem tudnám úgy. Az almát ahogy lehet mi is kerüljük, minden savasabb gyümölcs fogja a hasat.

Anyatejjel nem tudod pl. a főzeléket kicsit hígítani? Azok úgyis olyan sűrűk. Hátha jobban enné és szopi előtt jobb lenne adni.

2010. júl. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiről nem vagytok lemaradva! A védőnénim azt mondta, ha egy éves korig szinte csak szopik a baba, akkor sincs semmi baj! Persze mellette kínálgatás, de erőltetni nem szabad.


A banán elhiszem, hogy szorulást okoz, én azt nem is adtam még a babámnak (8 hónapos), de az almáról úgy tudom, azért nagyon jó a gyomornak, bélrendszernek, mert épp úgy hat, ahogy szükséges. Ha megy a has, megfogja, ha szorul, akkor lazítja. Az őszibarack pedig kimondottan székletlazító hatású a magas rosttartalma miatt, én épp hogy azt adtam a babámnak sokat, amikor neki is ritkán és nehezen jött a kaki.


Próbálhatod még ezeket a gyümölcsöket folyadék formájában, hátha úgy jobban elfogadja, facsard ki gyümölcscentrifugval az almát, őszibarackot (hozzá esetleg nyers répát, meggyet), így jó rostos, sűrű levet kapsz, de mégis folyadék, itasd pohárból. Az én babám nagyon szereti így, ez is sokat segített, mikor kakigond volt. Szopi előtt fél órával adtam, aztán a következő szopinál már mindig volt produktum.

2010. júl. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még picike, még szopizni akar.

Az én babám is 8 hósan még semmit nem evett meg, csak szopni akart. Nagy nehezen váltottunk ki egy hozzátáplálást, majd nagy nehezen még egyet. De 1 évesen még mindig ott tartottunk, hogy reggel-délben-este tápszer, délelőtt és délután főzelék vagy gyümölcs.

Ne aggódj, nem fog így maradni :)

2010. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8 hosan sztem ezzel semmi gond.Ha O a szilvasat szereti akkor add neki azt ha mast fog kivanni majd jelzi.


3 gyerekes pocakos anyuka.

2010. júl. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nagyon óvatosan kell kóstoltatni, tegnapelőtt adtam neki spenótot, nem ízlett neki, és azóta a szilvát se kéri.. Most beiktatok pár nap szünetet, hogy felejtse el az egészet. Egyszer már jártam így. Szóval még kísérletezgetni sem nagyon hagy.
2010. júl. 13. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!