Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok szerintetek baj...

Mit gondoltok szerintetek baj ha az élettársam (nő) akivel van egy közös babánk sose viszi le sétálni a picit?

Figyelt kérdés

sőt tulajdonkepén sehova nem jönn velünk maximum orvoshoz visszi le ha dolgozom meg nagy néha családomhoz eljön ő is.sehova nem akar szinte kimozdulni mindenért könyörögni kell hogy velünk jöjjön, mivel panelban lakunk szerintem fontos hogy minden nap levigyük a picit ha az időjárás engedi. igy én az apja viszem minden hova, (sétálni és családtagokhoz ilyesmi)Van egykis hobbi telkünk jó időben fürödni is kivittem babamedencébe csak igy egyedül k-rva fárasztó ez az egész napos babázás.és ha 2 en mennek amikor tudunk, szerintem könnyebb lenne az élet.

Én értem hogy fáradt ő is mert korán kell a baba, de mar nagy reszt végig alussza az éjjelt.É én is ugyan olyan fáradt vagyok mert én dolgozom éjszaka is ha úgy van a műszakom és akor is elviszem sétálni.


2019. aug. 2. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg szülés utáni depresszió?


Amúgy igen nem ártana minden nap kivinni a friss levegőre.


Bizony az egész napos babázás fárasztó. Ezt mi anyák nagyon jól tudjuk, csak kevesen hiszik el nekünk. Bocsánat a kérdésért de biztosan alszik éjjel? Mert az én férjem is megvolt róla győződve hogy alszik éjjel a gyerek, mert tőle aztán le lehetne dönteni a házat is arra sem ébredne fel 😂

2019. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a leírtak alapján depressziós.
2019. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor pihentem, takarítottam, mentem boltba, amíg a férjem elvitte sétálni a babáinkat. Most a játszótérre viszi őket. Én ebben nem veszek részt, ez az anyaidőm. De én öltöztetem őket, teszek kaját, inni stb. Nem vagyok depressziós. Mit csinál addig a feleséged, amíg nem vagytok otthon?
2019. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Szóval egyszerkétszer volt veled kettesben a kicsi pár órát, amit nagyon fárasztónak ítéltél, és a párod a picike pihenőidejét is szeretnéd, hogy feladja, hogy neked ne legyen fárasztó az a pár óra kettesben a saját gyerekeddel.


Szerintem fontos, hogy anya és apa is töltsön kettesben időt a gyerekével.


A házban pont olyan a levegő, mint kint, ha naponta van szellőztetve. A kintlét a társaság és a nap(dvitamin) miatt fontos.


Ilyen 30+ fokokban kegyetlenség kivinni egy önmagát hűteni nem képes csecsemőt, pláne strandra, ahol bármit összeszedhet.


Ráadásul egyedül(mint megtapasztaltad) hatalmas macera egy babával programokra járni, nem véletlen nem szokták ezt csinálni a szülők.


Főleg, hogy a baba nem is igényel ilyen dolgokat, még a lakás is nagy szám neki, nem kell játszótér, hogy a beültessék a forró homokba a 30 fokba, mikor csak mászni tud, vagy még nem ülhet és a babakocsiból figyelje az eget...


Most jön egy kis lehülés menjetek ketten valami rövid programra, de szokj hozzá, hogy normális, ha a gyerekeddel kettesben is időt töltesz.

2019. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

igy egyedül k-rva fárasztó ez az egész napos babázás


Gondolom, neki is.

2019. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod k-urva fárasztó? 😃Nem is érzem mitől fáradt és depressziós szegény 😃Amúgy igazad van, ez nem állapot így. Valamit tenni kell de ne baxogasd.
2019. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Mennyi idős a baba?


Szerintem ez nagyon nem jó így. Én is csináltam a dolgom, amikor apja elvitte valahova, nem mentünk mindenhová együtt, de amíg dolgozott hétköznap naponta 2x biztos boltunk levegőn ( csak akkor nem ha 5 fok alatt volt a hőmérséklet vagy szakadt az eső). Aztán 2 gyerekkel ugyanez.

2019. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

Hát nem tudom egy gyerek mellett miben fáradna el annyira,neki is jot tenne a friss levegő...depressziós,mások szerinte hogyan oldják meg?

Aki meg azt irta hogy párszor volt veled a baba az félreértett igencsak,hisz szinte csak te viszed mindenhova.te dolgozol is emellett,ő meg otthon van csak...inkább a párodat vidd dokihoz de sürgősen.

2019. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

„Hát nem tudom egy gyerek mellett miben fáradna el annyira…”

Akkor sorolom, jó?

- nem elég és nem elég pihentető alvás

- 24 órás készenlét

- rohadtul monoton napi rutin

- folyamatos rendelkezésre állás szakácsként, takarítóként, trénerként, előadóművészként, biztonsági őrként és anyaként.

Egy kicsit sem szeretném csorbítani apa érdemeit, aki időnként kiengedi anyát a mókuskerékből, ez tök jó, és minden apának így kellene tenni.

Az, ha anya nem akar velük menni sétálni vagy ide-oda, nem feltétlenül kóros, az viszont, hogy egyáltalán nem akar kimozdulni, adhat okot aggodalomra.

2019. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Kedves utolsó,köszönöm a lepontozást. minden anya ugyanezt csinálja,mégse depis az összes,és elviszi sétálni a gyereket...akkor is azon a véleményen vagyok hogy az apa aki lehuzott egy műszakot ,ő mégjobban el lehet fáradva.2 gyerekem van de örültem ha kimozdulhatok a babával,mindig rend volt itthon,volt főtt kaja, stb.Ha neked is van gyereked beláthatod h te is kivitted a levegőre mindezek mellett.Mi lesz majd ha oviba ,bölcsibe kell vinni a gyerekét ugy hogy amellett dolgoznia is kell?és a háztartást is vinni kelll??felköti magát?
2019. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!