Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lányaim 5 és 10 évesek....

Lányaim 5 és 10 évesek. Édesapjuktól 5 éve elváltunk. Évi 3-5 x jön. Nincs hivatalos láthatása. Ez kiskorúak veszélyeztetése lenne? Vagy elmenjek Velük? Mit szólnátok az élettársam helyében? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ti mit csinálnátok?

Lányaim 5 és 10 évesek. Az Édesapjuktól 5 éve elváltunk. Azóta kb. évi 3-5 x jön összesen. Most kitalálta, hogy így hivatalos láthatás nélkül elvinné a 10 évesemet Svájcba világot látni hétfőig...

Megkérdeztem a Gyámhatóságtól, hogy elviheti e. Azt ígérték szerdán, hogy utána néznek és vissza hívnak a speciális ügyünknek. Ma már nem vették fel a telefont sem.

10 évesem be van indulva nagyon...

Én félek oda adni csak Őt, mert az már második kiskorú veszélyeztetése lenne, hiszen egyszer már a Kicsi terhességem alatti bántalmazásért már kaptunk (ő 2 év, én 1 év felfüggesztetett).

Én arra is gondoltam, hogy el kellene menjek Velük így, hogy a Kicsinek is fáj a szíve, hogy menni szeretne...

Nem tudom mit szólna az élettársam, Aki szeptember 4-től él velünk (azt mondta ebbe ő nem szólhat még bele)...

Ti mit tennétek???



2017. nov. 24. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Hát az önmagában nem veszélyeztetés, hogy elviszi az apja külföldre. De jól értem, EGYÜTT bántalmaztátok valamelyik gyereket régebben?!?

Az, hogy mindehhez mit szól a 2 hónapos új pasid, nos a legkevésbé releváns ebben a sztoriban...

2017. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az nem veszélyeztetés, hogy láthatási engedély nélkül átadom láthatásra? Ráadásul külföldre? EGYÜTT éltünk amikor még a Kicsi a pocakomban volt és például betörte a fejemet és stb... és én nem nyújtottam megfelelő védelmet a már meglévő Gyermeknek sem azzal, hogy nem zavartam el... annak ellenére, hogy így bántalmazott...
2017. nov. 24. 19:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

GYámhatósági engedély nelkül semmi esetre sem adhatod oda a gyereket, föleg úgy nem, hogy gyakorlatialg idegen a gyereknek és külföldre vinné, emellett bántalmazó ember, aki emiatt börtönben is volt.


Elöször legyen hivatalos papír arról, hogy elviheti magához - amit nem hiszem, hogy megkap -, anélkül semmi esetre sem add oda a gyereket.

2017. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést!

Nem volt börtönben, csak 2 év felfüggesztettet kapott.

De én is így gondolom. :-)

2017. nov. 24. 19:21
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen vadállattal biztos nem engedném el őket látótávolságon kívülre.
2017. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan kérdezed, hogy egy emberrel, aki terhesen ütött, vágott, odaadod a lányod, hogy egy eu-n kívüli országba elvigye. Biztos nem engedném.
2017. nov. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Ha nincs kapcsolattartási joga, akkor nem léphet kapcsolatba a gyerekeivel, még az utcán sem mehet oda hozzájuk. Ha mégis megteszi, panaszt tehetsz a megfelelő helyen. Mivel azonban az elmúlt 5 évben sok minden történhetett, és a bántalmazás körülményeit sem ismerjük, azt mondom, felül kellene vizsgálni ezt a kapcsolattartási jog dolgot. Ahogy nőnek a gyerekek, úgysem tartható az elszigetelés. Minél jobban tiltod őket, annál jobban fognak menni.
2017. nov. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 babyboom567 ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Ha hivatalosan házasok voltatok,és hivatalosan elváltatok,akkor volt hivatalos gyermekelhelyezés(a második része a válópernek,tesóm pár hónapja vált el és náluk így volt) ahol láthatást is megállapítanak.

Ha nem voltatok házasok,csak éltek bele a világba,de pl van apasági nyilatkozat,de nincsenek a gyerekek elhelyezve hivatalosan nálad, akkor szerintem oda viszi ahova akarja,hisz az apja.(akkor is ha nem úgy viselkedik)

Mit tennék?mennék gyámhatóságra, bíróságra,és hivatalosan intézném a gyerekeim elhelyezését,hogy később se legyen probléma.

Nem engedném el különben.

2017. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy nincs hivatalos láthatása? A sztoriból azt szűrtem le h a válás után a bíróság eltiltotta a gyerekektől (miatt nincs láthatása nem?), vagy esetleg ő mondott le róla?

Biztos, hogy nem engedném el vele sehova a gyerekeket, nemhogy külföldre. Aki ilyen agresszív állat, az nem fog változni, bármikor bekattanhat megint.

2017. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen körülmények között sem!! Eszedbe ne jusson, akárhogy sír a gyerek! Az sem garancia, ha kimész velük! Előremegy a gyerekkel 50 métert az utcán, és soha többet nem látod! Ne dőlj be egy ilyen alaknak!
2017. nov. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!