Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor kezdett el mutogat...

Kinek mikor kezdett el mutogatni és szavakat mondani a babája? Kislányom 15 hós, nem mutogat, nem beszél. Most kezdett járni is.

Figyelt kérdés
2019. aug. 3. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
10-11 hónaposan mutogatott,most 16 hós pár szót mond ,apa ana (anya),Kell, nem kell ,tejci,cica,cici,ilyeneket .szerintem ne aggódj kérdezd minél többet, és ha mutogatni kezd se add oda beki azonnal amire rá mutat hanem kérdezd meg tőle hogy pl" a vizet keres?" A babát szeretnéd? " mert hozzászokik hogy megérted amíg mutogat akkor nem fogja annyira törni magát hogy megszólaljon, de az csak az én véleményem, nekünk be jött.
2019. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kéred **
2019. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9-10 hónapos kora óta mutogat és mond dolgokat mint pl cica, vauvau, hamham stb. Járni 11 hónapos kora óta jár. Egyébként nem vagytok elkésve semmivel, bőven van ideje ezeket csinálni, az ismerőseim között is kb hasonlóak a babák mint a tied, inkább az a ritka amilyen a lányom. Ne hasonlítsd senkihez a kislányodat. :)
2019. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
15 hónapos. 5-6 állandó szava van. Azokkal kommunikál. Mutogat, odavezet kezemet fogva ahhoz a tárgyhoz, vagy akadály elé, amihez egyedül nem elég bátor. Egy hónapja jár. Egyébként más pl már tudja a testrészeket, a fiam csak puszit ad és tudja hol a csillár 🤣 mindegyik más ütemben fejlődik de egy bizonyos korra átlagosan ugyanolyan képességekkel lesznek mint kortarsai. Még nem aggodnek, igyekszem mindig mondani, hogy mit miért csinálunk. Úgy látom kezdi egyre jobban érteni 😁
2019. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

De jó neked hogy legalább már ennyi szót mond.

A testrészei közül a haja,lába,keze amit tud.Tud sok mindent hol van csak ránéz nem mutatja.

Utánozni nem nagyon szokott semmit.

Puszit sem ad,pápázni tapsolni tud.

Megért dolgokat pl vedd le a zoknit vagy guritsd el a labdát.

2019. aug. 4. 13:57
 6/7 anonim ***** válasza:
20 hós lesz a héten, 1-2 hónapja mutogat, az anya, apa, egeszsegedre, baba szavakat használja. Abszolult nem érdeklik a testrészek, utálja a mondókákat, de a közlekedési eszközöket megismeri. Ha kérdezem hol a villamos irányba mutat.Ha képen sátga villamost lat rabök,h az mi, mondom.villamos, ő meg razza a fejét, mert nálunk a skoda jár már. Ha nincs rajta pelus, mutat a bilire. Ha a padlóra pisil megy a felmosóért, megfogja a kezem és odahúz, h mosduk fel. Utálom, hogy azzal szekálnak, h valami baja van, mert nem beszél. Teljesen egészséges, mondom mindig, hogy majd beszél, ha értelmes emberekkel kerül szembe, én meg értem a fiamat :)
2019. aug. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom itt vagy e meg, de vegul elkezdett mutogatni es utanozni titeket a kislanyod? Remelem jol vagytok, koszonom, ha irsz
2023. szept. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!