Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Juliusban születik most a...

Juliusban születik most a kisfiam. Hány darab napozot vegyek neki?

Figyelt kérdés

nagy meleg lesz, már van 4, de gondolom koszos pisis lesz, nem akarok tulzásba se esni..

és még egy kérdés. mikor ihat majd vizet? ha nem elég a tejcsi nehogy szomjas legyen? és milyen vizet vagy teát?


2010. júl. 12. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is júliusban születik a fiam. Én 5 db napozót vettem, de ezen kívül van rövidujjú és ujjatlan body is. Én többet nem veszek, mert a bodykat is rá lehet adni. És annyira nem is lesz koszos! :) Legalábbis nálunk az első fiamnál szinte minden ruhája tisztán került a mosásba, meg amúgy is nyáron fél nap alatt megszárad a ruhácskája.

Az itatást mindenki máshogy gondolja. Én mindig kínáltam, és most is fogom vízzel (de csak vízzel, teával nem), és majd kiderül iszik-e vagy sem. Szoptatás mellett is rendszeresen kínálom majd.

2010. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szia nagyon köszi hogy irtál, de milyen vizet lehet adni neki? csak baba vizet? azt a drágát ? vagy milyet? mert én szivesen megveszem, gondolom nem is iszik sokat, de a párom szerint hülyeség, jo neki a szénsav mentes ásványviz is, de én azt nem akarom adni neki..

én hányszor öltözeted át ebben a nagy melegben egy nap?

2010. júl. 12. 15:13
 3/12 anonim ***** válasza:

Napozó = ujjatlan body? Ha igen, akkor biztos elég lesz, hiszen gondolom van rövidujjú is. Nagyon gyorsan nőnek az elején, úgyhogy nem kell annyira raktározni. Én mindig 2 méretet hagyok a szekrényben elől, és ha elfogy a kisebb, és sos kell még, akkor ráadok egy nagyobbat:)Vagy egy pólót. Amire figyelned kell, a hőháztartásuk még nem az igazi az elején, ezért ha picit is hűvösebb van, textil pelussal, vagy nagyon vékony pléddel takard be, mert olyan kis fázósak:)

Vizet kezdettől fogva adhatsz neki, sok kórházban 1-2 csepp citromlével és cukorral édesített vizet adnak a piciknek, míg be nem indul a tej. De nem kell vacakolnod, sima forralt víz, (vagy babavíz) is tökéletes. De! nagyon sokan azt vallják, hogy elég folyadék nekik az anyatej. Ez biztos így van, nem ellenkezek, de nálam mind a kettő itta a vizet is mellé. A tápszer mellé is. Megváltoztak az utóbbi években a szokások, ezért most az újszülöttnek instant teát nem találsz, csak 4 hótól. A piciknek a Mecsek teát ajánlják, de ezt inkább csak hasi panaszokra. Házilag tehát: víz, citromos-cukros-víz, édesköményes (5-6 db) -cukros víz a kínálat. Kicsit nagyobbaknak szoktak gyümi teás filtert is pillanatra belemártani a vízbe, és cukorral vagy anélkül adni. Könnyű szülést és jó egészséget kívánok!!!

2010. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom tavaly nyáron volt újszülött. Nagyon ne vásárolj be egy méretből! Az enyém az 56-os méretet 6 hét alatt kinőtte. (55 cm-rel született)

Napozók mellé a body jó szolgálatot tesz. Ha hűvösebb van, bodyra könnyebben öltözteted rétegesen.

Én is adtam neki vizet. Szopott, de csak keveset és tápszerre is szükség volt később.

Jana baby vizet kapott. Teát nem adtam neki, csak jóval később, nagyjából tél elején.

2010. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

15:17-es vagyok. FORRALT víz lehűtve (kb. 1 éves korig.)

Lehet a babavizet is, de az akkor nagyon jó, ha elmentek valahova, és esetleg hipp hopp kell, mert akkor bárhova DM, patika..., be lehet ugrani érte. Én egyszer vettem, de akkor jól jött, mert a tápszerhez ugyan elvittem a vizet (hogy majd ha kell akkor keverem be), de nem tettem rá az üvegre a záró karikát, így kifolyt a víz:( Na ekkor jól jött, hogy lehet kapni.

2010. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A ruhácsák száma csak tőled és a pénztárcádtól függ.

Hogy hányszor öltözteted át az a babától is. Ha bukós többször, ha híg a kaki kifolyhat, így többször, ha jól tűri a nyektetést s van kedved öltöztetni többször is lehet. Erre nem tudnék neked számot mondani.

Én csak forralt, lehűtött csapvizet itatok a babámmal. Az ásványvízből csak néhány fajtát ihat még, hogy ne terhelje a veséjét. Hogy melyik fajtát azt nem tudom. A legtöbb babavíz csak frissen adható, felbontás után hűtőben tárolandó, 24 óra után pedig forralni kell.

Jó babázást!

2010. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia. Igaz hogy én februárban szültem, de szerintem nincs sok különbség...

Lányunknak vettünk 6db fehér ujjatlan bodyt, meg pár darabot színesből, (sárga,rózsaszín,halványkék). 56-os méret volt mind, a C&A-ban kapható sokáig jó volt neki. Utána még vettünk szintén 6db fehéret, mert a sok kaki miatt kevésnek bizonyult... :o)

Én forralt-hűtött vizet adtam neki, de csak akkor ha nem volt megoldható a szoptatás. Ha netán nem lesz elég a tejed, vagy nem akarrsz nyilvános helyen szoptatni, akkor vizet adj inkább(ne teát), az az igazi szomjoltó. Sok boldogságot a picihez!!!

2010. júl. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, sokat segitettetek. köszi
2010. júl. 12. 15:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Sima ásványvizet is lehet adni, de nem mindet. Pl. Szentkirályit lehet. Arra rá is van írva, hogy felbontás után 24 óráig adható forralás nélkül, utána már azt is kell forralni.

Napozónk nekünk is sok van, de eddig még nem adtam rá egyet sem:-) Szerintem bőven elég 4 darab. Inkább vegyél rövidujjú bodyt, vagy ujjatlant. Az jobban kihasználható.

2010. júl. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
így van,szentkirályit adhatsz.de jó a forralt csapvíz is.vagy a sparban lehet olcsó babavizet kapni.ruha meg szerintem elég,nagyon gyorsan nőnek az elején.
2010. júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!