Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki kel fel a gyerekhez? Olyan...

Ki kel fel a gyerekhez? Olyan apa lett a párotok, amilyenre számítottatok?

Figyelt kérdés

A párom nagyon sok mindent megtesz értem, nincsen se hiszti, se feszültség ilyesmiből, hogy ügyintézzen, gyógyeszertárba menjen, bevásároljon, wifit szereljen, a takarításba is beszáll, ha szépen kérem. A hozzáállása alapján tehát úgy gondolom, hogy a gyereknevelésből is majd aktívan ki fogja venni a részét, és számíthatok rá mindenben.


Viszont van egy folyamatos vércukormérő készülékem, ami éjjelente néha csipog (így jelezi, h alacsony a cukrom, be kell vinni egy kis szénhidrátot), és mivel többször előfordult már, zokon vette, h felébred ez miatt, pedig tudja, h a kütyü azért van, h vigyázzon rám. Mondom, mi van, ha majd gyerekünk lesz, aki nem hetente 3-szor fog felébreszteni, hanem 5 éven keresztül minden nap többször...?


Ti segítőkész apának ítéltétek meg a párotokat? Milyen lett a baba érkezése után? Beigazolódtak a feltételelzéseitek, csalódtatok, esetleg pozitívan csalódtatok?



2019. aug. 6. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem olyan apa lett, mint amilyenre számítottam. Fele ennyi segítségre nem számítottam. Tényleg. Annyira kitartó és támogató, amilyenre sosem gondoltam volna. A 2 gyerek őt is megváltoztatta, nem csak engem.
2019. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Egyenlőre sokszor kell kérnem, mit szeretnék (néha magától csinál mindent), de azért amit kérek egy szó nélkül megteszi, szeret minket nagyon. Remélem azért, ha nagyobb lesz akkor azért önállóbban nem kell mondanom mit hogyan, meg persze a 2. Babánál. Akkor rutinos lesz, hogy én is hogy szeretem intézni a baba körüli dolgokat.
2019. aug. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem minden ember más. Nálunk a férjem kel éjjel a gyerekekhez és hozza át az ágyunkba. Mivel, ha én kimásztok az ágyból, legalább 1 óra amire visszaalszom. Ő, amint visszateszi a fejét a párnára már alszik is.

Amúgy 80% én végzem a házimunkát, 20% amikor nincs kedvem vagy energiám, akkor szó nélkül megcsinálja.

2019. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem kell 5 évig minden éjjel felkelni. Már 2 hónapos korára le kell szoktatni az éjjeli evésről/kelésről. Akkor az apuka és te is tudsz éjjel pihenni. Az én férjem este foglalkozott a gyerekekkel, másra nem is tartottam igényt. Amikor már nagyobbak voltak, akkor néha elmentem valahova és ő vigyázott a gyerekekre. Nem csalódtam benne.
2019. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem ért meglepetés.


Éjjel sosem kel a gyerekhez, de ezt nem is vártam/ várnàm.

Ha itthon van maximálisan kiveszi a részét mindenből.


Nem szokott puffogni, ha valami nincs meg, vagy megkérem, hogy menjen intézzen el valamit hazafele..

2019. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem lett olyan. Sokkal jobb lett. Pl az én lányom 100% anyatejes így este mikor felébred, csak én tudom etetni. Miután a férjem is ki akarja venni a részét az éjszakai kelésekből, így akkor ő viszi tisztába tenni majd hozza oda hozzám etetni. De a főzés, mosás, takarítás, ügyintézések oroszlánrészét is egy szó nélkül vállalta amíg nagyon pici a baba és nem vagyok túl mobilis.
2019. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Sokkal jobb lett. Én szörnyűnek éreztem magam mellette, mert neki elképesztő türelme volt hozzá, én viszont sokkal rosszabbul reagáltam le az alváshiányt, mint gondoltam. Általában felváltva keltünk a babához, de igyekeztem én többször, mivel neki dolgoznia is kellett. De nagyon jó apa és férj, kezdetben folyamatosan ezen bőgtem neki (hormonok), hogy olyan csodálatos vagy én meg sz.ranya vagyok. XD
2019. aug. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Egészen addig az én feladatom volt minden ilyen gyerekkel kapcsolatos dolog, amíg én voltam otthon vele. Aztán amióta én is dolgozok, azóta megosztjuk ezt.

Most 6 éves, teljesen egyenrangú szülők vagyunk, mindent megcsinálunk mindketten.

2019. aug. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A párom nagyon jó apa, segít mindenben, viszont az éjjeli kelés nem megy neki. Egyszerűen nem hallja a gyereket. Én rögtön meghallom, annak meg nincs értelme, hogy én felkelek, keltem őt, ő intézi a gyereket. Szóval mindig én kelek hozzá.


4es!Menj már a hülyeségeddel! Hogy lehet egy 2 hónapos gyereket úgy szoktatni, hogy végig aludja az éjszakát??? Vagy szerencséd van egy jó alvó babával, vagy nem.

2019. aug. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!