Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babám 4 kg. Nagyon...

1 hónapos babám 4 kg. Nagyon sok ez? 2,6-al született, anyatejet kap. Sokszor óránként kér enni. Baj ez?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Én soknak tartom ezt a hízást ennyi időt alatt. Próbáld meg kihúzni kicsit az etetést, hogy azért 2,5-3 óra elteljen az etetések között. Lehet hogy ez drasztikusnak hangzik, mert igény szerint szoptassuk a gyereket, de szerintem egy próbát megér. Az én babám volt inkubátorba az alacsony súlya miatt, neki fontos volt a hízás, mégis szinte percre pontosan 3 óránként hozták szoptatni.

Úgyhogy szerintem ha átszoktatod a 3 órás szünetekre, akkor is kellőképpen fog hízni.

2010. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Én is így voltam az első hónapban a babámmal,de azt mondta az orvos,hogy 2,5 3 óránként etessem,szokassam rá,mert fájni fog a pocója.Méghozzá azért mert 1-1,5 óra alatt nem tudja megemészteni a tejcsit.Mára már lassan 4 hónapos és azóta is 3,sőt van amikor 4 óránként eszik,de még így is sokat hízik.3,7 kiloval született ma több mint 6 kilo.Szóval mindeneképpen próbáld kevesebbszer etetni!Ez a Babád érdeke is!!Ha így maradtok az mindkettőtöknek rossz lesz előbb-utóbb!!!
2010. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ezzel semmi gond nem valoszinu hogy ilyen utemben fog tovabb hizni.Anyatejjel nem lehet tul etetni sem tultaplalni a babat.

Ha 3 orankent szoptat abbol csak orditas lesz es le fog csokkenni a teje.

Megduplazza a testsulyat es nem fog ilyen utemben hizni.

Az anyatej 50 perc alatt megemesztodik,ugyhogy nyugodtan szoptasd igy.

2010. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

EZ MIND HÜLYESÉG,MÁR BOCS AZ ELŐZŐ VÁLASZOLÓKNAK!EGY KISBABÁT IGEN IS AKKOR ÉS ADDIG KELL ETETNI,AMÍG AZT Ő AKARJA.SZERINTEM EGYÁLTALÁN NEM SOK A 4 KG,MERT EZ A JELLEMZŐ A 3KG ALATT SZÜLETETT BABÁKRA!AZÉRT SEM SOK,MERT HA AZT NÉZZÜK AZ ÁTLAG BABÁK 3KG VAL SZÜLETNEK.AZT MONDJA MEG NEKEM VALAKI ,HOGY MELYIK BABA NEM SZED FEL 1 KG-OT 1 HÓ ALATT?!EZ ÍGY TERMÉSZETES.MOST MÁR NEM LEHET EGYÉBKÉNT SEM 3 ÓRÁNKÉNT CICIZTETNI,MERT A BABA NEM AHHOZ SZOKOTT...FOLYTASD ÍGY ANYUKA AZ ETETÉST,AHOGY EDDÍG CSINÁLTAD,MERT EZT ÍGY KELL!


ÜDV.:16 HÓS BABA ANYUKÁJA

2010. júl. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sem kell egy ekkora baba etetését kihúzni három óráig, ha óránként éhes, akkor egyen csak óránként. Egyáltalán nem sok az 1,4 kg-os hízás, hiszen kis súllyal született, rákapcsolt a kis manó. Egyébként eleinte az én 3,2 kg-mal született kisfiam is hízott havonta egy kg-ot, és én sem háromóránként etettem akkoriban. Ma 7 hónapos, és kb. egy hete kér csak négyóránként enni.
2010. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

szia, szerintem nem olyan nagyon sok, az én babám 2910 gr-al született, lefogyott 2690-re, és négy hetesen már 3900 gr volt, most 5,5 hónapos és 7,5 kg. ő is óránként evett, majd 2 óránként, mostanra magától átállt 3 órára.

A kisebb babák eleinte többet híznak, amíg behozzk a lemaradásukat, aztán lelassul a hízásuk.

2010. júl. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
sztem akkor etesd amikor sak kér az én picurkám is anyatejes van h 2órát lóg a cicimen, de kit érdekel azért van ott:) mi az első 2 hétben több mint 1 kilót hiztunk és büszkék is vagyunk rá:) had igyon ha szomjas v éhes:)!!!!!!!!
2010. júl. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!