Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadhato ez a fejkorfogat?

Elfogadhato ez a fejkorfogat?

Figyelt kérdés
1 honapos kisbabamnak 37 cm a fejkorfogat erteke, a vedono huzta ra a szajat de mikor rakerdeztem nem mkndott semmit

2019. aug. 14. 04:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj. Vannak akik ekkora fejjel születnek.

Ha szépen arányosan fejlődik, nincs semmi baj.

2019. aug. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiam 36cmes fejkörfogattal született, a tiéd mekkorával?
2019. aug. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Haat nem ennyivel szuletett, 24 cm volt mikor szuletett 4 honappal ezeleott. A korrigalt kora 1 honap azert irtam annyit, csak igy h irtad h annyivalbszuletnek.. gondoltam megemlitem h nem ennyivel szuletett
2019. aug. 14. 06:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülötteknekk általában csucsosabb, hosszúkasabb a fejük, ezért is lehet kisebb, mint az időre született kerek fejű babáknak. Na meg nem minden gyerek egyforma, fiam kis vékony, kis feje van, a haverja aki szintén 5 éves, neki. 2x akkora feje van , meg nagy haja. Az anyja mindig meg is jegyzi, az enyém mellett mintha egy felnőtt feje lenne az ő fia testén.
2019. aug. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja hogy ez inkabb kicsinek szamit mint nagynak? Mert a percentilis gorben ugy neztem h nagy. En nem ertem mar ezt akkor😅
2019. aug. 14. 08:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A percentilis görbe átlagosnak írja, nem nagynak. Az 50-es vonalon van, ami azt jelenti, hogy ugyanannyi babának kisebb, mint amennyinek nagyobb ennél a feje, azaz pont középérték.
2019. aug. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Kisfiam 37 cm fejjel született. Teljesen oké, no para :)
2019. aug. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális. Az én fiam 36cm fejkörfogattal született, 1 hónaposan neki is 37cm volt. Most 6 hónaposan 43,5 körül van.

A percentilis görbe nagyon jó, meg lehet rajta figyelni a kirívó eltéréseket. Pl ha hirtelen nagyon sokat nő a baba feje (súlya, hossza, stb) vagy ha semmit sem jó ideig.

A fejkörfogatnál az a lényeg, hogy folyamatosab nőjjön a fej havonta (1-2cm) között. Szóval ha ez megvan akkor szerintem a percentilis inkább csak ellenőrzésre való, különben az ember belehülyül a nézegetésébe.

Szerintem rendben van, ne aggódj.

2019. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hat neki 4 honap alatt tobb mint 10 centit nott a fejkorfogat meret szoval...
2019. aug. 14. 21:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! Nem lehet hogy elmérték? Sokszor előfordul ugyanis. Te arányosnak látod a fejét a testehez képest?

Azért az sem mindegy. Mert serintem már ránézésre is látható lehet egy rendellenesség ha pl extrém.

Egyébként lassan elerkezik a 6 hetes koponya UH, ha eddig még nem voltatok. Ott azért belenéznek a babák fejébe. Pl ha jól tudom a vízfejüség ott már látható. De biztos nincs ilyesmi veletek! Remélem hamar meg tudsz nyugodni! Én is izgulós anyuka vagyok, az én babámnak meg a kutacsa picike.. szóval megértelek. Kivanom, hogy mihamarabb megnyugodtató véleményt kapj!

2019. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!