Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Elfogadhato ez a fejkorfogat?

1 honapos kisbabamnak 37 cm a fejkorfogat erteke, a vedono huzta ra a szajat de mikor rakerdeztem nem mkndott semmit

Keress kérdéseket hasonló témában: fej

aug. 14. 04:06  Privát üzenet  

A válaszok

Semmi baj. Vannak akik ekkora fejjel születnek.

Ha szépen arányosan fejlődik, nincs semmi baj.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont aug. 14. 06:16 Privát üzenet
A fiam 36cmes fejkörfogattal született, a tiéd mekkorával?

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont aug. 14. 06:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Haat nem ennyivel szuletett, 24 cm volt mikor szuletett 4 honappal ezeleott. A korrigalt kora 1 honap azert irtam annyit, csak igy h irtad h annyivalbszuletnek.. gondoltam megemlitem h nem ennyivel szuletett

# 3/10Időpont aug. 14. 06:24 Privát üzenet
Koraszülötteknekk általában csucsosabb, hosszúkasabb a fejük, ezért is lehet kisebb, mint az időre született kerek fejű babáknak. Na meg nem minden gyerek egyforma, fiam kis vékony, kis feje van, a haverja aki szintén 5 éves, neki. 2x akkora feje van , meg nagy haja. Az anyja mindig meg is jegyzi, az enyém mellett mintha egy felnőtt feje lenne az ő fia testén.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont aug. 14. 07:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ja hogy ez inkabb kicsinek szamit mint nagynak? Mert a percentilis gorben ugy neztem h nagy. En nem ertem mar ezt akkor😅

# 5/10Időpont aug. 14. 08:02 Privát üzenet
A percentilis görbe átlagosnak írja, nem nagynak. Az 50-es vonalon van, ami azt jelenti, hogy ugyanannyi babának kisebb, mint amennyinek nagyobb ennél a feje, azaz pont középérték.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont aug. 14. 08:19 Privát üzenet
Kisfiam 37 cm fejjel született. Teljesen oké, no para :)

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont aug. 14. 10:30 Privát üzenet

Szerintem is normális. Az én fiam 36cm fejkörfogattal született, 1 hónaposan neki is 37cm volt. Most 6 hónaposan 43,5 körül van.

A percentilis görbe nagyon jó, meg lehet rajta figyelni a kirívó eltéréseket. Pl ha hirtelen nagyon sokat nő a baba feje (súlya, hossza, stb) vagy ha semmit sem jó ideig.

A fejkörfogatnál az a lényeg, hogy folyamatosab nőjjön a fej havonta (1-2cm) között. Szóval ha ez megvan akkor szerintem a percentilis inkább csak ellenőrzésre való, különben az ember belehülyül a nézegetésébe.

Szerintem rendben van, ne aggódj.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont aug. 14. 14:07 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hat neki 4 honap alatt tobb mint 10 centit nott a fejkorfogat meret szoval...

# 9/10Időpont aug. 14. 21:35 Privát üzenet

Utolsó vagyok! Nem lehet hogy elmérték? Sokszor előfordul ugyanis. Te arányosnak látod a fejét a testehez képest?

Azért az sem mindegy. Mert serintem már ránézésre is látható lehet egy rendellenesség ha pl extrém.

Egyébként lassan elerkezik a 6 hetes koponya UH, ha eddig még nem voltatok. Ott azért belenéznek a babák fejébe. Pl ha jól tudom a vízfejüség ott már látható. De biztos nincs ilyesmi veletek! Remélem hamar meg tudsz nyugodni! Én is izgulós anyuka vagyok, az én babámnak meg a kutacsa picike.. szóval megértelek. Kivanom, hogy mihamarabb megnyugodtató véleményt kapj!

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont aug. 14. 22:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lénárd elfogadható név?
7hetes csak anyatejes babának mennyi az elfogadható db kakis pelusa?
Elfogadható e ha 1 évesen a bab még nem áll fel kapaszkodva, csak feltérdel? Már emeleti a lábát, pipiskedik.11 hónapos korig kúszott nemrég kezdett mászni azt nagyon szereti. Van akinél így volt?
Fogzásnál hány kakis pelus elfogadható? Milyen praktikák vannaka fájdalom enyhítésére?
1 hónapos babadnak mekkora a fejkorfogat mérete? És mekkoraval született?
9 hónapos babánál ez mennyire elfogadható?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!