Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Mit játszak, csináljak vele, ami fejleszti?

9hónaposom nagyon mászik, mindenen felkapaszkodik állásba,felfedez. Így nem nagyon kötik le amik eddig( mesekönyv lapozgatása,éneklés,mondókázás, bábozás,labdázás) pár perc után megunja és elindul valamerre, a formabedobóval és gyűrű piramissal szeret játszani persze csak rágja,ütögeti,dobálja. Kevés dolgot utánoz. Nem tapsol,nem integet,hangokat nem utánoz,de gagyorászik,sikítozik sokat. Igyekszem sokat beszélni hozzá, de mikor elvan magában valamivel,én is teszem a dolgom akkor nem beszélek magamban.Ismerős babája igaz másfél hónappal idősebb, de már mondja hogy anya,apa, brümmög ha autót lát,rázza a fejét h 'nem',tapsol integet,mozog a zenére.( Bár második gyerek)Enyémnek én sose brümmögök,vagy nínózok,állatok hangjait szoktam csak. Vagy nem baj,nincs elkésve? Ismerősöm babája van korán ezekben?

Keress kérdéseket hasonló témákban: baba, beszéd, fejlődés, játék, utánzás, hang, integetés, tapsolás

aug. 14. 10:15  Privát üzenet  

A válaszok
Semmit se csinálj. Hagyd élni. Ha lefoglalja magát, akkor is tanul, felfedez. Szerencsétlen gyereknek nem kell mindig a nyakában lihegni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont aug. 14. 10:39 Privát üzenet
Ezt alaposan tulparázod, 9 hónaposan pont azt kell csinálnia, amit csinál, fejleszti a mozgását. Nálunk 13 hónaposan, kezdett járni és elkezdett rendesen formabedobozni, kb. 11 hósan integetett, 15 hósan kezdte el mutogatni a dolgokat a könyvekben, mese olyan másfél éves korától lett érdekes, ami meg a beszédet illeti, még nem beszél, 26 hónapos, nem baj senki szerint. Nem értem mit vársz egy 9 hónapostól.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont aug. 14. 10:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom,hogy renben van és nem kell mindig az arcába mászni, nagyon el van most egyedül is. Csak nem ismerek más hasonló korú babát, és mikor látom/hallom hogy a 11hós baba már miket tud,csak nézek,hogy én mit csinálok rosszul,mert az enyém messze van még ezektől.

# 3/7Időpont aug. 14. 11:47 Privát üzenet
Nagyon gyorsan fejlődnek, a 11 hónapos mást csinál, mint a 9 hónapos. De amúgy sem kell parázni 10 hónapos státuszon volt kérdés az integetés, de az enyém nem integetett, 11 hónaposan már igen, ez is bőven belefér, nem egyforma ütemben fejlődnek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont aug. 14. 11:56 Privát üzenet
Szerintem mostanság a rossz szagú tárgyak átszellemült harapdálása tehet a legtöbbet a fejlődéséért, meg persze akkurátusan szemlélődni a frissen megnyílt madártávlatból, egyre stabilabban tántorogva, egyre rosszcsontabb célokat fontolgatva. :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont aug. 14. 12:04 Privát üzenet
En mar nagyon regota a "hagyd elni" allasponton vagyok. Szerintem a formabedobo es tarsai inkabb a szuloknek kell, hogy legyen mire verni a mellkasukat, ha a gyerek megcsinalja.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont aug. 14. 12:53 Privát üzenet
Formabedobó helyett ott a lakáskulcs, amit úgyis mindig elhappol, amint az lesz a következő fokozat.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont aug. 14. 13:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miket játszak, mire tanítsam 9 hónapos babámat?
Ha 1 hónapos babámat magamon fektetem hason, az is fejleszti, hasalásnak számít?
5 hoónapos babával hogyan játszak, hogy ne legyek teljesen zombi már délutánra?
S. O. S! Mit játszak egy 7,5 hónapos babával?
11 honapos kisfiam állandóan bukfencezik, nem tudom h jott neki de mar 2 hete csinálja. Ez fejleszti vmi képességét?
Mit játszak kislányommal aki 17honapos? Milyen játék kell neki ami fejleszti?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!