Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszak, csináljak vele,...

Mit játszak, csináljak vele, ami fejleszti?

Figyelt kérdés
9hónaposom nagyon mászik, mindenen felkapaszkodik állásba,felfedez. Így nem nagyon kötik le amik eddig( mesekönyv lapozgatása,éneklés,mondókázás, bábozás,labdázás) pár perc után megunja és elindul valamerre, a formabedobóval és gyűrű piramissal szeret játszani persze csak rágja,ütögeti,dobálja. Kevés dolgot utánoz. Nem tapsol,nem integet,hangokat nem utánoz,de gagyorászik,sikítozik sokat. Igyekszem sokat beszélni hozzá, de mikor elvan magában valamivel,én is teszem a dolgom akkor nem beszélek magamban.Ismerős babája igaz másfél hónappal idősebb, de már mondja hogy anya,apa, brümmög ha autót lát,rázza a fejét h 'nem',tapsol integet,mozog a zenére.( Bár második gyerek)Enyémnek én sose brümmögök,vagy nínózok,állatok hangjait szoktam csak. Vagy nem baj,nincs elkésve? Ismerősöm babája van korán ezekben?

2019. aug. 14. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se csinálj. Hagyd élni. Ha lefoglalja magát, akkor is tanul, felfedez. Szerencsétlen gyereknek nem kell mindig a nyakában lihegni.
2019. aug. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezt alaposan tulparázod, 9 hónaposan pont azt kell csinálnia, amit csinál, fejleszti a mozgását. Nálunk 13 hónaposan, kezdett járni és elkezdett rendesen formabedobozni, kb. 11 hósan integetett, 15 hósan kezdte el mutogatni a dolgokat a könyvekben, mese olyan másfél éves korától lett érdekes, ami meg a beszédet illeti, még nem beszél, 26 hónapos, nem baj senki szerint. Nem értem mit vársz egy 9 hónapostól.
2019. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom,hogy renben van és nem kell mindig az arcába mászni, nagyon el van most egyedül is. Csak nem ismerek más hasonló korú babát, és mikor látom/hallom hogy a 11hós baba már miket tud,csak nézek,hogy én mit csinálok rosszul,mert az enyém messze van még ezektől.
2019. aug. 14. 11:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan fejlődnek, a 11 hónapos mást csinál, mint a 9 hónapos. De amúgy sem kell parázni 10 hónapos státuszon volt kérdés az integetés, de az enyém nem integetett, 11 hónaposan már igen, ez is bőven belefér, nem egyforma ütemben fejlődnek.
2019. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mostanság a rossz szagú tárgyak átszellemült harapdálása tehet a legtöbbet a fejlődéséért, meg persze akkurátusan szemlélődni a frissen megnyílt madártávlatból, egyre stabilabban tántorogva, egyre rosszcsontabb célokat fontolgatva. :)
2019. aug. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
En mar nagyon regota a "hagyd elni" allasponton vagyok. Szerintem a formabedobo es tarsai inkabb a szuloknek kell, hogy legyen mire verni a mellkasukat, ha a gyerek megcsinalja.
2019. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Formabedobó helyett ott a lakáskulcs, amit úgyis mindig elhappol, amint az lesz a következő fokozat.
2019. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!