Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 1 hónapos babámat magamon...

Ha 1 hónapos babámat magamon fektetem hason, az is fejleszti, hasalásnak számít?

Figyelt kérdés
Nem szeret hasalni, de tudom, hogy kell hasaltatni. Viszont a hasamon, mellkasomon szivesen van, emelgeti is a fejét, cicit keres. Ez is fejleszti, erősíti sz izmait vagy csak a ”rendes” hasalás?
2018. ápr. 4. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Minden mozgás fejleszti és erősíti az izmait. Mivel érdekes számára az arcod, a tekinteted, így garantáltan aktívan emelgeti a kis fejét, tehát erősíti a hátizmait. Jól teszed, tedd magadra gyakran! Arról nem is beszélve, hogy a szoros érintkezés biztonságérzetet ad egy ilyen kisbabának, biztonságban, jól érzi magát a mellkasodon, sokkal bátrabban kezd felfedezni, mindenképp nagyon fejlesztő. És még egy pozitívum: sokat és közelről láthatja az imádott anyukája arcát, ennél nagyobb,boldogság nem is kell egy ekkora babának, a sok szemkontaktus pedig erősíti a lelki kapcsot kettőtök között.
2018. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Nem számít annak, az én hasalni gyűlölö kisfiam is elvolt akármeddig hason mellkason. De ahhoz, hogy fejlődjön, erőltetni kellett az ágyban, földön hasalást, még ha ordított is.
2018. ápr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elsővel egyetértek, hogy jó dolog, de a mozgásfejlődésben nem váltja ki a rendes hasalást sajnos.

#2

2018. ápr. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Egyetértek a 3-as kommenttel, azt azért hozzátenném, hogy szoktatni remekül lehet úgy, ha az anya a mellkasára teszi. A baba még csak egy hónapos, elég neki, ha az anyukája mellkasán tornázik, mozog, ha hason van, és kellemes élmény társul ehhez a számára nem túl kényelmes pozícióhoz.

Később le lehet tenni a földre, anyuka melléfekszik, vagy szembe vele szintén hasra, és próbálja így tartani a szemkontaktust. Hátha nem lenne olyan rossz a babának, ha egy nagyjából ismerős szituban gyakorolná a hason fekvést.

Kérdező, sztem csináld bátran úgy, ahogy érzed! A most 5 éves fiam különösen jó mozgású gyerek, kemény, szépen fejlett izmokkal. Babakorában utált hason lenni. Amikor elkezdett tárgyakért nyúlni, egyre hosszabb ideig maradt hason, aztán 5 hósan elkezdett hason kúszni, onnantól kezdve a mászásig nonstop hason közlekedett.

Szval, ne aggódj! A lényeg, hogy a babád szokja a pozíciót, a többi úgyis magától alakul, idővel pedig szoktatod majd.

2018. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
nem számít, kemény felületen kell hasalnia pl a padlón amire leterítesz egy vékony takarót. ha nem szereti akkor is muszáj, egyik gyerek se szereti mert nehéz nekik.
2018. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Ez az erőltetett hasalás is valami nagyon félreértett dolog. Ennyi idős korban butaság olyat csinálni, ami nem kényelmes neki, csak azért, hogy "erősödjön", és a hasadon (sőt, helyesen használt hordozókendőben is) megfelelően fejlődik.
2018. ápr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
En sosem fektettem hasra mert utalta. Magatol is fejlodik, erosodik. 8 hosan mar jart, 10 hosan mar szaladgalt. Pedig soha semmilyen fejleszto gyakorlatot vagy jatekot nem csinaltam vele.
2018. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!