Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, a mai világban...

Mit gondoltok, a mai világban minimum hány éves kortól alkalmas valaki a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy átlagos életvitelű emberre gondoltam, aki mondjuk 24-25 éves koráig tanul, és éppenséggel nem veti fel a pénz.


Inkább az érzelmi intelligencia-részére lennék kíváncsi a dolognak :) azt mondják, a mai világban a húszas években is tart a tinikor.



2019. aug. 14. 13:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
En mar 23 evesen szerettem volna babat orulten es kesznek is ereztem ra magam!!! Hal isten hogy ugy alakult higy 27 lettem mire megszuletett az elso gyermekem, addigra tenyleg keszen alltam ra, visszatekintve elobb nem lett volna jo. 27 evesen mar kiforrt szemelysegem lett, tisztaban voltam onmagammal, ki vagyok, mit akarok, hova tartok, mire vagyok kepes... belso bekere talaltam, de ehhez kellettek bizonyos elettapasztalatok, amik az evekkel jottek. Igy tudok kiegyensulyozott anyuka lenni. De van akinek ez elobb eljon, szerintem ez teljesen egyenfuggo.
2019. aug. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Egyet értek az utolsó mondatoddal.

Szerintem 27 éves kortól kb.

2019. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem korfüggő ez. Lehet egy 30 éves is buta, nemtörődöm,gyerekes és értetlen a világhoz, és simán lehet hogy egy 25 éves okos,határozott, céltudatos, aki igyekszik felnőttként gondolkodni,élni!

Én inkább ugy gondolom hogy akkor alkalmas valaki a gyerekvállalásra ha megvannak hozzá a normális neveléshez,élethez való feltételek. Pl: külön élnek, képesek fentartani magukat, van munkájuk, biztos-stabil párkapcsolatuk,és közösen tervezik a jövőt.

2019. aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok ember (főleg akit nem vet fel a pénz) nem tanul 24 éves koráig hanem csinál egy szakmát és dolgozik max mellette tanul tovább. Én azt mondom hogy egyébként ez nem kor kérdése. 23-4 évesen is lehet valaki érett. Inkább azt mondanám, hogy aki komolyan érett rá és átgondolja, az csak akkor vállal gyereket amikor adottak a körülmények. Tehát van munkája, stabil kapcsolata és saját ház vagy minimum albérlet.
2019. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki más. Egy barátnőm 19 évesen lett anya, de ő egy igazi "öreg lèlek", nyugodt, gondoskodó. És persze vannak olyanok is akik soha nem érnek meg rá, példa egy szintén ismerős család, 2 gyerekkel (2 és fél évesek) szülők 40 évesek, a kicsiket 12 órában a kiságyban, 10ben pedig járókában tartják, a maradék időben néha sétálni mennek, apa van otthon, anya könyvet írogat, borozgatni jár, alig van otthon.. rám igaz amit írtál, 20 évesen nyílt ki a világ előttem, saját munka, vizsgák a zsebben, szabadság, utazások. 30 évesen lettem anya. Jobb volt így mintha 25 évesen lettem volna az. Szóval egyénfüggő, valaki nagyon hamar érett lesz rá, valaki sosem.
2019. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Egyik öcsém felesége 21 évesen lett anyuka.Nagyon jól csinálja.

Másik öcsém barátnője 24 éves.1 éve végzett az iskolával, ő nagyon szeretne babát, de úgy, hogy pld ne keljen vele éjszakázni,rózsaillatút kakáljon és lehetőleg csak jó alvó kislány legyen.Öcsém mondta neki, hogy míg kicsit át nem gondolja az ,,elvárásait" várjanak a babával:)Szerintem ők még nincsenek felnőve a feladathoz egyenlőre a kényelmesebb végét fogják meg az életnek és jó ez így.Majd felnőnek aztán jöhet a baba és biztos, hogy mindketten jó szülők is lesznek.

Abszolút emberfüggő, hogy ki mikor érik meg rá.Nyilván családi mintán,nevelésen,személyiségen múlik.Na meg legtöbb esetben mindenkiről akkor derül ki mennyire jó szülő mikor már ott a baba.Kortól függetlenül.

2019. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem az másodlagos, hogy az ember mikor nő fel, az a kérdés, a kapcsolat mikor érik meg a gyermekvállalásra. Mert az egyén szerintem sokkal könnyebben, gyorsabban alkalmazkodik. De a kapcsolatot nem lehet siettetni.
2019. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy elégtételt nyersz, és Miának hívod a mindennapokban, attól ugyanúgy nem tetszik a férjednek, hiába van a kislány anyakönyvében Emma. Csak én nem értem ezt?!
2019. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8 egy kérdéssel odébb van ez 😂😂
2019. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, ismerek olyat aki már 18 évesen kész volt rá mindenhogyan, én pl 28 évesen se vagyok még felnőtt érzelmileg.
2019. aug. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!