Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Altatási problémán...

Mit tegyek? Altatási problémánk van.

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom,és egyszerűen nem akar kiságyban aludni.Néha-néha sikerül elaltatni benne,de általában csak sír,sőt inkább visít ha bele teszem.Ilyenkor oda veszem magam mellé,és cicin szépen elalszik.Viszont attól félek,hogy ez majd később is így marad,és azt meg nem szeretném mégsem hogy közöttünk aludjon.Tehetek még valamit,vagy már késő,és elrontottuk ezt a dolgot?
2010. júl. 12. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor vegyél mély levegőt. Semmit sem rontottatok el. Egyszerűen a kislányotoknak rád van szüksége, és ezt megadod neki. A képlet ilyen egyszerű és szép. Tudod, evolúciósan azt hoztuk magunkkal, hogy ha babaként külön alszunk a felnőttektől, jó eséllyel elpusztulunk, kiszáradunk, megfagyunk, megesznek a vadak, tehát nem vagyunk biztonságban. A kislányod ezt "tudja", csak annyit érez, hogy a közelségedre van szüksége, hogy elaludjon. Ezt nem ti alakítottátok, ez így van a babáknál. A te feladatod, hogy megadd neki, amire szüksége van. Természetesen ez változni fog. Nem valószínű, hogy az érettségi előtti éjszaka az ágyatokban hánykolódik majd. Inkább élvezd, hogy nem kell éjszaka kelned szoptatni, és hogy melletted szuszog az a csodás, tejszagú kis csomag, akit nemrég még a szíved alatt hordtál, a jövőért még ráérsz aggódni.

Amit javaslok az az Éjszakai gondoskodás, és az Ölelj át! című könyvek. Biztosan találsz bennük hasznos infót!

Szép álmokat nektek! :)

2010. júl. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút gyerek ill. vérmérséklet függő.

A nagyobbik fiamat sosem tudtam az ágyában elaltatni.

Mindig cicin, ill. ringatva (ritmusos mondókákra "rázva", a lakásban fel-alá sétálva) tudtam csak elaltatni.

Egy 12 kg-os gyereknél már nem volt kis feladat:-)

Sokszor gyötörtem magam és szegénykémet azzal, hogy próbáltam átszoktatni, de így utólag nem volt sok értelme.

A kisebbik viszont nagyon alkalmazkodó. Néha-néha igényelte, hogy magam mellé vegyem, amit nyűgösebb (fogzós, beteg) napokon meg is tettem. Aztán persze utána is próbálkozott, de max. 1 perc kisebb nyafogás után lemondott róla.

Szóval szerintem, ha nem akarod, hogy köztetek aludjon, rakd vissza mindig az ágyába, ha már elaludt ill. szerintem sem baj, ha néha veletek alszik.

2010. júl. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia, nem rontottal el semmit, nekunk is ez volt. azert gyakoroljad, hogy probaljon egyedul elaludni. ha mar latod, hogy csukodik a szeme, szepen lassan indulj el a kisagy fele, mondd meg neki hogy most megy aludni. ha sir vedd ki, nem gaz, de mindig probalkozz. sikerulni fog, egyre tobbszor es meg fogja szokni. az altatasi rituale mindig ugyanaz legyen, nagyjabol azonos idoben. ennyi idos koraban en ultem, fogtam a karomban, cumi a szajaban, textil pelus a fejen, arcahoz kozel, (azt szereti meg most is)es igy vartam meg amig mar MAJDNEM elaludt. kb 8-10 hetes kora mar csak berakom a kisagyba ha alvasido van es elalszik magatol. nalam mas gondok vannak, de az altatasra buszke vagyok. :))) ne izgulj, legy turelmes es nyugodt, a babak mindent megereznek.
2010. júl. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Jajjjj de szépen leítra az előttem hozzászóló. Majd amikor még 1 évesen is csak cicin alszik el .... :) Amikor az első gyermekemet 21 hónaposan szoktattam le a ciciről (3hónapos kismamaként) megfogadtam, a 2. gyerkőc bizony nem fog cicin elaludni. :)))))) persze....... Úgy sem tudnám hagyni. Tudom, hogy rám van szüksége, a közelségemre, hogy biztonságban érezze magát. És ezt persze egy anya megadja neki, hiszen vállalta, akarta azt a kis életet, akiről ő gondoskodni fog. És ez bizony nem csak a nappalokról, hanem az éjszakákról is szól. Szerintem Te is nyugodtabb vagy, hogy nem ordít a babád, összebújva alszatok, érzed az illatát, a szuszáját, ááááhhhhhh el se lehet mondani. nem rontottatok el semmit, tedd azt, amit az ösztönöd diktál. Lehet, hogy pár hónap múlva fárasztó lesz, ha majd fogzik többször felébred éjszaka, de nem egy anyuka élte túl :) Próbálj napközben többet pihizni, s nem viselnek meg úgy majd az éjszakák. Jajjjj de várom már az én kicsimet......

Boldog babázást!


4 éves kiscsaj, 2 éves kissrác, 37 hetes pocakcsajszi anyukájuk

2010. júl. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólóra gondoltam :)
2010. júl. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!A mi babánk is ezt csinálta,állandóan sírt,visított,már ha közeledtünk az ágya felé is.Volt hogy elaludt,amint letettük kipattant a szeme.Kb 2 hete teljesen magától szokott rá a kiságyra,szerintem most kezdett el látni,mert nézelődik,vigyorog,és elvan magának,illetve el is alszik szépen csendben.Ha már nézelődik,szerintem lefoglalja magát a baba,és könnyebb lesz Neked is.
2010. júl. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Legalább 3 hónapos koráig ne is akard mesterségesen a kiságyban altatni, ha ő magától nem alszik ott el, most még rád van szüksége!!! Még nem tud hozzászokni dolgokhoz, viszont a legfontosabb az, hogy kialakuljon az ősbizalom, hogy tudja, mindig mellette vagy, ha szüksége van rád. Ő még olyan pici, védtelen!!! Ráérsz majd később az altatással küzdeni... Addig ringasd nyugodtan, szoptatsd ha igényli!
2010. júl. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ezt a kérdést én is feltehettem volna egy héttel ezelőtt! Nálunk 4 napja egyenlőre megoldódott éjszakára ez a probléma. Akármennyire is elleneztem,a hason fekvés vált be!! Esti fürdés 7 körül,szopi,büfi,bealszik rajtam és sikerül betenni az ágyba. Azóta 10-11 órát alszik a 8 hetes kisfiam :) A nappali ágybeli alváson még dolgozunk...

Kitartás,előbb-utóbb sikerül fokozatosan,sírás nélkül is!

2010. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! én az első komizóval értek egyet!!! azén kisfiam napközben elvan a kiságyban, na de éjjel:) mivel császárral szültem és a kórházba nem bírtam éjjel is "ugrani" a picihez már ott is velem aludt! sőt amikor pici voltam én is a szüleimmel aludtam és ovis koromban mondtam anyuméknak h én ehhez már nagy vagyok és hozzák vissza a szobába az ágyamat!! (anyu mesélte) szóval sztem is sokkal nyugodtabban alszik melletted, biztonságban érzi magát! majd magától úgyis átszokik az ő ágyába!!!
2010. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!