Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgás fejlődés = altatási...

Mozgás fejlődés = altatási problémák?

Figyelt kérdés

Eddig semmi gond nem volt a kislányom altatásával. Napközben letettem hasra, cumi, kijöttem, és ő már aludt is. Este hanyatt fekve is ugyanígy.

De tegnap rájött, hogyan kell kinyomnia magát hason. Azóta képtelen vagyok elaltatni. Ha leteszem hasra, kinyomja magát, és ordít. Ha hanyatt teszem le, akkor meg folyton kiköpi a cumit, meg a lábait emelgeti, kapálózik. Ezért volt jó a hason altatás, mert úgy nem tudott kalimpálni. Mert arra felébred, amikor már épp elszundítana.

Mit lehet ilyenkor tenni? Vagy várjak pár napot, hátha csak a mozgás újdonsága miatt van? Már kiborít minden egyes altatás. Ma reggel is fáradt volt, ilyenkor általában visszaalszik 2-2,5 órára. Ma 3/4 óra alatt sikerült megnyugtatni és elaltatni, és 3/4 óra alvás után fent is volt. Így nagyon hosszúak a napok... Van valakinek ötlete, mit lehetne tenni??


2011. jún. 1. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ez a két dolog van összefüggésben? Ilyenkor még nem nagyon szokta a mozgásfejlődés befolyásolni az alvást. Lehet, hogy csak a melegtől, a frontok jönnek mennek én már napok óta nem alszom olyan vagyok mint egy zombi, pedig jó alvókám van általában.

Nem tudsz mit tenni csak vársz.

Az én lányom a mozgásfejlődés miatt 8 hónaposan nem tudott elaludni, mert rájött, hogy fel tud állni a kiságyban de visszafeküdni nem tudott. nem volt más megoldás mindig lefektettem és a végén már olyan fáradt volt, hogy nem bírt felállni és elaludt, de mondom ez későbbi dolog általában.

2011. jún. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én becsomagoltam... Fogtam egy plédet (mondjuk akkorn em voltak ilyen nagy melegek) és bepólyáztam, így nem tudott a karjaival kapálózni és percek alatt elaludt...
2011. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vékony pléd volt, olyan polár takaró az eléggé rugalmas is, olyan lettm int egy pólya :)
2011. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem van összefüggés, minden új "mozgásnál" észleltünk ilyen gondot. Most éppen a kúszát tanulja, és eddig nálunk is úgy aludt hogy hasra tettem, cumi,és pár percen belüll elaludt, most meg kúszni próbál, de nem tudok vel mit kezdeni, hagyom-figyelem, aztán teljesen lefárad és elalszik. Nálunk a fordulásnál is ez volt, meg a kezek lábak felfedezésénl is. kitartás
2011. jún. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt, amikor megtanult hason fekve kitámasztani! Ő is hason aludt. Néhány nap, egy hét után elmúlt az újdonság varázsa, most már csak akkor nyomja ki magát elalvás helyett, ha túl korán fektetem le, és még nem elég fáradt!
2011. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!