Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldottátok meg az apuka...

Hogy oldottátok meg az apuka bevonását a babaápolásba? Hogy viselkedett a férjetek? Nem érezte kivülállónak magát?

Figyelt kérdés
Néhányszor mikor beszélgetünk a babaánkról észrevettem hogy a párom úgy érzi neki nem nagyon lesz "dolga" a baba körül. És többször mondta hogy biztosan csak engem mint az anyukáját fogja majd szeretni a kisbabánk őtőlle megijed majd. Amúgy mindenben nagyon segít, figyelmes, vásárol nézeget neki nagyon várja őt. Hogy tudnám megértetni vele hogy Őt is szeretni fogja majd és nem fog félni tőlle, rá is szüksége lesz mert ő az apukája.
2010. júl. 13. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondd el neki hogy este mindig megvárjátok majd és együtt fürdetitek, ha szeretné ő ringathatja majd el esténként! Hétvégén ha nem dolgozik elviheti majd sétálni!
2010. júl. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is a fürdetést javaslom.Először majd fürdesd meg te,mutasd meg a férjednek, aztán átveheti tőled.Az én férjem az első hónapban nem merte megfürdetni, de azóta minden este ő az úszómester,tíz hónapos a fiúnk.Eleinte annyi dolga volt, hogy beolajozta fürdés után,már az is jó volt, hogy szokta.Azóta pelenkáz,etet,fürdet,játszik vele.A gyerek meg már várja este,és örül, ha megjön,pedig keveset látja, mert heti hat napot dolgozik,és este hatkor jön haza.
2010. júl. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát,az én párom is igy állt hozzá,aztán maradt is ez a helyzet! 1 éves a babám,de én pelenkázok,én etetek,én fürdetek,én vágom a körmét stb. Ö annyit vállal,hogy behozza a fürdövizet. Szóval ha már most igy áll a dolgokhoz,akkor valószinüleg igy is fog maradni.
2010. júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Másfél hetes babával vagyok itthon, apa még nem vette ki az 5 nap szabiját, de mindenben nagyon jelen van. Pelenkázás, fürdetés, öltöztetés, imád a babával lenni. Bár igaz, hogy ő már a szülés előtt is így állt hozzá, előre kijelentette, hogy a délutánok az ővéi lesznek...ez így is van. Szerintem próbáld majd meg azt, hogy nem félted tőle a babát, hiába látod, hogy esetleg nem olyan ügyes, akkor mutasd meg neki kedvesen, hogy hogy csinálja, és szép lassan ő is bele fog jönni. Persze ehhez az ő pozitív hozzáállása is kell...
2010. júl. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia!


Legjobb, -ha vállalja- hogy apás szülés legyen. Ott már megfoghatja picit, ismerkedhet vele. Aztán bevonni az első fürdetésekbe és dicsérni, hogy hogy élvezi a baba stb. Nálunk is ez van, amikor mondtam, hogy "lám apunál még a pelenkázást is milyen hősiesen tűröd", dagadó apai szívvel sokkal többször szedi ki alóla:) Picit sarkítok, de két gyereked van/lesz, és mindkettőt irányítgatni kell :)

2010. júl. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Utolsónak: Nem az a baj hogy nem szeretne segíteni vagy hogy nem várja a babát hiszen már most is rengeteget segít, vásárol neki, álandóan csak rólla beszél. Hanem inkább a lelki oldalával van gond. Azzal hogy úgy érzi ő csak második lesz a babánk életében.
2010. júl. 13. 08:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát azért kell bevonni, mert azzal hogy fizikálisan ténykedik, azt érzi, hogy a család szerves része. (ami igaz is). Ez a lényeg.
2010. júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
bocsi nem az utolsónak irtam csak addigra már irtatok többen is. Köszönöm a tippeket. Apás szülést terveztünk.
2010. júl. 13. 08:29
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjem fürdet minden este. Ez így van a babánk születése óta (most 19hós). Én sose vagyok ott, ezt kettesben oldják meg. Amikor hazajön a férjem a munkából, onnan lefekvésig együtt csinálnak mindent + hétvégén is.

Így nincs háttérbe szorítva, nincs anya első hely, apa második hely, mi mindketten első helyen állunk.

Végül is az a lényeg, hogy hagyd a férjedet, hogy kettesben legyen a babátokkal. Ne szólj bele, hogy pelenkáz, hogy fürdet, hogy öltöztet, ne "okoskodj". Ha engedsz neki ilyeneket, akkor simán kialakul köztük is intim apa-baba kapcsolat.

2010. júl. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor még ne aggódjak előre? Majd ha megszületett a baba hagyom őket közös programozni és megoldódik ez a félelme?
2010. júl. 13. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!