Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Most én vagyok az őrült,...

"Most én vagyok az őrült, vagy mindenki más az? " Néha kívülállónak érzem magam ebben a világban.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz,de ha van kedved,olvasd el!Köszönöm.


Először is had mondjam el,hogy nem vagyok depressziós,sem elkeseredett,borúlátó személyiség.Nagyon is élvezem az életet,pozitívan tekintek a jövőbe,örülök minden apróságnak.


De néha úgy érzem,hogy ebben a társadalomban nekem semmi keresnivalóm nincs,úgy érzem magam néha,mintha földönkívüli lennék.És hogy miért?


1.Nagyon nehezen nyílok meg az embereknek,amit nem tudok befolyásolni.Szerintem ez a tudatalattimban dől el.Vannak olyan emberek,akiknél hiába kapálózok,nem tudok velük még beszélgetni sem.Az a baj,hogy ezek vannak túlsúlyban.Alig akad ember,akinek ki tudok bontakozni.


2.Mellesleg nem is értem sokszor az embereket.Számomra sokan érthetetlenek.A legtöbb ember olyan szúrkálódó,borúlátó,kicsinyes,büszkeség meg pláne nincs bennük.


3.Sokan kiröhögnek,mikor meglátnak az 5 éves telefonommal.Amíg ez a telefonom működőképes,eszem ágában nincs lecserélni egy modernebbre.

Őszintén szólva gondban is lennék,hogyha vennem kéne egy új telefont,mivel abszolút nem ismerem az újakat.Ebben persze a legtöbb ember szakértő.Engem viszont sohasem érdekeltek az elektromos dolgok,ebből kifolyólag hülye is vagyok hozzájuk.A számítógépekhez sem nagyon értek,csak alapszinten.


4.Számomra felfoghatatlan,hogy mi az élvezhető a mai zenében.Hallgatom,eleinte egyik fülemen be,a másikon ki,aztán meg elkezd idegesíteni.Ami manapság megy a diszkókban,az számomra értékelhetetlen és felfoghatatlan.De úgy általában borzalmas a modern zene szerintem.

Az öltözködéssel is így vagyok.Borzalmas a mai divat.Alig találok számomra értékelhető ruhát.


Szerintetek mi ez?Lemaradott vagyok,vagy mi?


2011. júl. 28. 13:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj. Néha én is így érzem.

Amiket leírtál abban teljesen igazad van.


De emészd magad ezen, a többiek hülyék. :-D

2011. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban...
2011. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?


Ja és ezzel nem vagy egyedül. Szerintem ez a normális gondolkodás, mint a tied.

2011. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen...Te nem haladsz a korral.Nem tudom a mai telefonok közül hogy fogtál ki olyat,ami már 5 éve működik:))A lényeg,hogy a látszatok világában élünk,és ez tényleg nem jó.Teljesen megértelek.Arra vigyázz,hogy amiért nem értesz egyet nehogy el is ítéld a többieket...
2011. júl. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy 19/L vagyok,ha ez fontos.

2011. júl. 28. 13:54
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fontos a korod a kérdés szempontjából.

Valószínűleg olyan a beállítottságod, talán a nevelési elveid miatt, hogy a hagyományos dolgokat szereted. Ez egyáltalán nem baj, sőt! Én a jó tulajdonságaidnak nevezném ezeket.

2011. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok mint Te kedves kérdező,azt leszámítva,hogy nem érzem magam ezért kívülállónak. Mármint ezt úgy értem,hogy engem hidegen hagy,ha valaki a legújabb telefonjával,vagy az újonnan vásárolt leopárdmintás cicanacijával villog,amihez természetesen vett egy 20 centis sarkú "kurv@robogót" is,vagy ha valaki lenézi az én őslelet szintén 5 éves telefonomat,és a discozenén is csak mosolyogni tudok. Élem a magam kis világát,és letojom,hogy ez mások szerint furcsa,vagy ciki. Lehet,hogy mi nem vagyunk normálisak,lehet,hogy a többiek,az is lehet,hogy mindenki az,vagy senki se,de nem kell ezzel foglalkozni! Élj úgy,ahogy Neked tetszik! :)


26/N

2011. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igazából nem mondanám,hogy így neveltek.Elég szabadelvű nevelést kaptam,vagyis rám bízták,hogy eldöntsem,mi a jó és mi a rossz.Azt sem mondanám,hogy a hagyományos dolgokat szeretem.


Zenében főleg a '80-as évek rockzenéjét szeretem,de mást is meghallgatok,ami dallamos és van benne érzés.

A mai zene számomra csak egy értelmetlen csörömpölés,egy őrült katyvasz.

A mai divatot meg ízléstelennek tartom,jellegtelen és semmilyen számomra.Alig találok nekem tetsző ruhát.:S Lassan már tényleg meg kell tanulnom varrni! XD


Az elektronika meg olyan felfoghatatlan számomra,sohasem érdekelt.Számomra csak szükség.

2011. júl. 28. 14:23
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nincs veled semmi probléma.


1. Nem is kell megnyílni mindenkinek. Sokszor nagyon veszélyes játék a nyitottság. Mindenkihez legyél kedves, de senki számára ne legyél nyitott könyv. Minél többet tudnak rólad, annál több mindent fordíthatnak ellened. Sajnos, csak azoknak szabad megnyílni teljesen, akiket már több szempontból is "leteszteltél".

Soha nem szabad pl. kolléganőket barátnőként kezelni.

Legyen egy barátnőd, de az valódi. Minthogy 100 hazug, képmutató, kihasználós ribanc.

Tudom, manapság az alapján is megítélik egymást a lányok, hogy kinek hány barátnője van, de majd elmúlik a 19 éves kor is, és aztán más lesz a fontos.


Lánytesóm is piszkált, hogy nekem olyan kevés barátnőm van, bezzeg neki milyen sok. Hát... sokra ment vele. Később belátta, hogy ő senkiben sem bízhat, hiába vannak sokan körülötte, de én tudok kihez fordulni.


És hogy ő milyen népszerű. Ó, igen. Persze. Csakhogy a népszerű emberek általában úgy élik az életüket, mintha egy valóságshow résztvevői lennének. El sem böffenthette magát úgy hogy ne tudta volna az egész iskola.

Szerintem teljesen normális, ha valakinek ez nem hiányzik.


2. "szúrkálódó,borúlátó,kicsinyes" emberek. Igen, sajnos ez van.

Munkahelyen is ez van, minden közösségben ez van. Én sem értem, egyeseknek miért okoz örömet, hogy a másiknak keresztbe tehetnek. (főként ha semmi anyagi érdekük nem fűződik hozzá)

Unatkoznak, nincs elég problémájuk, vagy éppen túl sok van nekik és másokon élik ki magukat.

Ha okosabb, szebb, vékonyabb, műveltebb vagy náluk, akkor máris kifúrnak.

De hát ez törvényszerű, az ember félti az érdekeit, és bejön a képbe valaki, akiben vetélytársat látnak, akkor azt jól megszurkálják.


Borúlátás: Csodálkozol? Én azt mondom, van rá okunk.

DE: az a fajta mentalitás már nálam is kicsapja a biztosítékot, amikor esik az eső, és mindenki sír, ha süt a nap mindenki sír, tehát soha semmi nem jó, mindenért látványosan szenvedni kell.

Ha jön a nyugdíjpénztáros pénz azért kell sírni, ha nem jön azért. És mindig a gondokról kell beszélni. Mintha attól jobb lenne.


Nekem is van hitelem, beteg családtagom, pénzhiányom, egyéb problémám, de ha egész nap ezen sírok még nem oldódik meg, nem igaz? Csak hergelem magamat és a környezetemet. Minek?

lehet én is UFO vagyok? ;)


3. Az öt éves telefon: az enyém két éves Nokia, fém borítása van, mindent kibír. :P Tudok vele fotózni, zenét hallgatni, telefonálni, sms-ezni. A netet kikapcsoltattam rajta, mert minek, netezek itthon, melóban úgy sincs rá időm. (Jáj, nagyon régimódi lehetek)

Mi kell még? Majd ha elromlik veszek újat, de lehet hogy már karácsony táján beújítok egyet. Valami strapabírót és okosat.


4. Mai zene: vannak jó számok és vannak rosszak. A rádiós nyivákolások a könyökömön jönnek ki.

Jópofa volt pl. a Fluor-féle Mizu förmedvény is 2-3 alkalommal. De amikor már mindenki ezt énekelte és a csapból is ez folyt, akkor nekem meg a könnyeim folytak. Könyörgöm, 1x még poén, 2x tetszik, 3x meghallgatom, de aztán uncsi.

Nem kell annyit lovagolni ezen a zene kérdésen. Azt hallgasd ami tetszik. Kinek mi köze hozzá? Én a régiekből és a frissekből is szeretek számokat, nem kategorizálom be, hogy ez most új diszkózene aztán fúj! Van köztük jó és rossz is.

-------------------------------------------


Nem vagy lemaradott, csak nem vagy birka, van saját véleményed, ennyi.


Egyre vigyázz: ha azt akarod hogy mások tiszteletben tartsák a te véleményed, akkor te is tartsd tiszteletben az övékét. Ha szerintük minden évben új telót kell venni, hát persze, van igazuk, az ő szemszögükből, de neked megfelel a jól bevált sajátod.


Ne érezd magad különcnek, alsóbb vagy felsőbbrendűnek csak azért mert pár dologról más a véleményed, mint a körülötted lévők többségének.

2011. júl. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
végre egy szimpatikus ember, én bírlak ám!!!:)
2011. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!