Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell ráállni a három...

Mikortól kell ráállni a három órás etetés helyett a négy órára? Kislányom 4 és fél hónapos? ( Persze nem tartom be a szigorúan a 3 órát, csak kb. milyen idős kortól álljon be a reggel, délben, délután, este, meg közben egy kis gyümölcs, stb)

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
amikor elkezded a hozzátáplálást. Amúgy az én védőnőm szerint a délelőtti gyümölcs (babaételben) nem minősül teljes étkezésnek, ezért ha reggel 7kor eszik reggelit (tápszert) a babám akkor az ebédet ehhez az időponthoz kell igazítani és nem a tízóraihoz. Azaz ebédnek 11.30 körül kell sorra kerülnie.
2010. júl. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, az én babám 5 hónapos, de nemhogy nőne az étkezések közötti idő, de ebben a melegben 2 max 2,5 óránként cicizik... Sőt, eddig az éjszakát is átaludta, ma hajnalban fél 2-kor kelt enni. Néha úgy érzem nem is fog ritkábban enni. Persze ez a meleg most más, nem vonom meg tőle a cicit, mert se vizet, se teát nem fogad el
2010. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, 4 hónapos kora körül - függetlenül a hozzátáplálástól. Az én babám viszont magától áttért rá még 3,5 hónaposan. Már akkor is kibírt 2 órát ébren, aztán közel 2 órát aludt utána és mindig ébredés után szopizott. Viszont este lefekvés előtt gyakrabban szoptatok (3 v. 2 óra időközzel), mert addigra a tejci is kevesebb, meg sokszor úgy jön ki a nap. De ha hamarabb megébred, nem csinálok ügyet abból, hogy esetleg 3 órája szopizott utoljára... A hozzátáplálást (kóstolgatást) most kezdjük, de mindig szopi után kap csak pár kanállal, majd később meglátom, hogy változik így a napirendünk... (6 hónapos)
2010. júl. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem praktikus a 4 óránkénti etetés. Inkább arra állj rá, hogy reggeli tizórai ebéd uzsonna vacsora.
2010. júl. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem igazán lehet 4 óránként etetni, egyszerűen nem jön ki úgy az 5 étkezés az ébrenléte alatt.

Az én fiam 6 - fél 7 körül kel, 7-kor reggelizik, 10-kor tízóraizik, 13h-kor ebéd, 16h uzsonna, 19h vacsi, majd fürdés és alvás.

Persze lehetnek kisebb nagyobb csúszások, de nagyjából így eszik.

1 éves.

2010. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!