Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babám nem nagyon...

10 hónapos babám nem nagyon hízik mostanában. Így eszik:Hajnalban 220 ml tápszer délelőtt 150 ml tejpép gyümölccsel délben 200 gramm körüli főzelék husival délután 120-150 gramm gyümölcs egy kis keksszel este 230 ml sinlac. Ugye ez nem kevés?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent a 'nem nagyon'?


A fiam is 10 hónapos és kb. ennyit eszik. Ő 250gr-ot hízik havonta. Van pisi-kaki, kiegyensúlyozott, boldog, okos. Én nem aggódom.

2011. jan. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem aggódnék én sem csak ő alapból nagyon kis súlyú,sokáig kínlódtunk az evéssel és lenne mit behoznia de most meg hiába eszik szépen nem nagyon hízik. Még csak éphogy 7 kg.Bár 250 grammot Ő is hízik havonta de ez akkor is kevéske:(
2011. jan. 18. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Hmm, az enyém 9 kg, épp ma mérték, ehhez csak 72 cm. Neki van kis pocakja is, amellett, hogy egy hónapig beteg volt és 3 foga jött, így ő sem vitte túlzásba az evést. Szerintem renben van a te babád is, esetleg kis sinlac-ot keverj mindig a pépjeibe.
2011. jan. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 6 hónapos 9060 gr, és reggel 270 ml tápszer, délelőtt tejpép, vagy rizspép gyümölccsel, ebéd főzelék husival, délután gyümölcs, este fél adag főzelék+240 ml tápszer. Ezt csak összehasonlításképpen írtam. Azt nem tudom, hogy hány gramm főzeléket eszik meg, mivel én nem bolti kaját adok neki, hanem magam pancsolok, házi biozöldségekből, pl. ha almát kap 2 almát pépesítek le neki és mindet megeszi. Az én kisfiam viszont nagy volt 4520 gr-mal született.
2011. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kevés. Alkati kérdés is lehet, hogy mekkorák! Az én védőnőm már a terhességem alatt mondogatta, hogy ne aggódjak majd, ha nem lesz husis, duci baba. Azóta is mindig mondja, ha pl. csak 150g-ot hízik egy hónapban, hogy amíg van pisi-kaki és kiegyensúlyozott, addig nem kell aggódnom. A lányom így eszik: reggeli 240ml tápszer, tízórai 150g gyümölcs gabonapehellyel, ebéd 180g főzelék, uzsonna 150g tejpép, vacsora 280ml tápszer. 10,5 hónapos és 7,5kg, 73cm.
2011. jan. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kevés amennyit eszik a babád. Bár az alkati tulajdonságokhoz hasonlóan szerintem az is egyéni, hogy ki mennyivel lakik jól.

Kislányom 9,5 hónapos (10,2 kg 75 cm) hozzátok képest keveset eszik. Reggeli 150 ml tápszer, tízórai nincsen, ebéd 100-120 ml főzelék, uzsonna 100-120 ml gyümölcs, vacsi 250-28 ml tápszer. Úgy látszik Ő mindent hasznosít. Ez van. Én mindig azt hallgatom a doktornénitől, hogy milyen kis husos, combos, lustika.

2011. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!