Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Emlékszel még a babáddal az...

Emlékszel még a babáddal az első hetekre? Elmeséled milyen volt?

Figyelt kérdés

legemlékezetesebb pillanatok? sokat sírt? vagy keveset?

ültél sírva az ágy mellett, miközben el sem akartad hinni, hogy az ott a te gyereked, aki olyan gyönyörű!

ami eszetekbe jut az első néhány hétről, bármi!

:-D


2010. júl. 13. 09:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
Szia!Én 9 hete szültem az első babámat.Természetesen boldog voltam és vagyok,de az első pár hétről szinte csak az állandó sirás jut eszembe.Pedig nem hasfájós a babám hál istennek,de állandóan sirt ,ha nem volt ölben.Szegénykém eleinte nem tudott szopcsizni,alig volt tejem,igy az első 10 napban szinte éhezett,én meg ettől sirtam,senki nem mondta hogy a babának a 20ml egy evésre kevés:-(((10 nap után kezdtük tápszerezni,és örültem hogy végre jól lakik a drágám:-))Szóval voltak nehézségek,de már túl vagyunk rajta,és egy édes vigyorgós kiscsajom van:-)))
2010. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

én kb egy hónapig csak fejtem, szoptattam, ringattam, pelust cseréltem, mostam... olyan voltam mint egy zombi. aztán jött a hasfájós korszak. le se tudtam tenni, hordozókendő ránőtt a hátamra:) a gyerekkel a kezemben bőgtem hajnali kettőkor az ágy szélén ülve, mert ő még nem aludt el én meg már nem is emlékeztem milyen aludni. a férjem meg nem értette, hová lett a boldog kismama. de amint elmúlt a hasfájás, nőtt a babám, kezdett mosolyogni, kommunikálni, sokkal könnyebb lett, és már rutinosan mennek a dolgok, ami az elején olyan macerás volt, pl fürdetés! már 6 hónapos és a család szeme fénye az én kis kincsem, és tudom, hogy legközelebb már sokkal könnyebb lesz, tapasztaltabb leszek én is.

neked milyen volt? vagy előtte állsz még?:)

2010. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Az első pár hét nálunk nagyon nyugodt volt. Kivéve a fürdetést. Ott is igazából az öltöztetés volt a gond, mert annyira sírt a kislányom, hogy nem értettem mi baja lehet. Ő az első gyerekem és nekem kevés volt az a magyarázat, hogy "így szoktak a gyerekek", persze ennél többet én sem tudtam tenni, mint hogy elfogadjam. Az első 2 hétben keveset sírt (és most már vicces), de azon is aggódtam, hogy miért nem sír, mikor a többiektől mást hallok. Aztán utólag bepótolta. Sokszor néztem én is, hogy tényleg Ő az aki a hasamban volt és milyen hihetetlen, hogy van egy gyerekem, aki innentől kezdve állandó lesz az életemben. Úgy éreztem soha nem voltam még ilyen boldog. Éjszaka sokszor mentem nézegetni, hogy megvan-e még, jól alszik-e stb., pedig 2 óránként kelt enni. Nem győztem betelni vele. Most már 7 hós, de még mindig van, hogy csak nézem és azt gondolom milyen szép, és örülök, hogy van...
2010. júl. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Az első pár hét zombis volt.Nehéz volt nekem átállni a napirendre, a 3 óránként etetésre,ezáltal a kialvatlansághoz hozzászokni.Jó hogy hajnalban is felkelt enni amit meg is ivott 5perc alatt/tápszer/ viszont 1,5 óra volt mire visszaaludt,igy kb 1,5 órát tudtam aludni a következő etetésig és ez egész nap igy ment.Amúgy sokan mondták hogy szerencsém van hogy ilyen nyugodt babám van,de én ezt akkor nem nagyon érztem.Szóval az a kimondott anyaság érzése, amikor már átéléssel tudtam gyönyörködni a babámban az csak pár hét múlva alakult ki bennem.Viszont azóta eltelt 2 év,és ha tehetném újra kezdeném:)
2010. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 09:38-as Anyuka! Mintha szó szerint én írtam volna... :)) Minden soroddal azonosulok! :)) Mi is 6 hónaposak vagyunk és visszagondolva a részletekre nem értem, hogy "éltem túl" az első heteket.. ha nincs az anyukám és a férjem, akik végig támogattak (mégha csak lelkileg is, mert napközben egyedül voltam a babával), akkor biztos bedepizek, pedig olyan nagyon vártuk a kis csöppséget!!! De nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz az első 3 hónap.

Emlékszem arra, mikor beindult a tejem az 5. napon. Zokogva álltam terpeszben (mert a gátsebtől össze se tudtam csukni a lábaim :)), anyukám a hátam mögött állt és kézzel masszírozta a mellem, férjem meg előről fejte a kézi mellszívóval én meg csak sírtam, hogy ezt nem bírom ki!!!... :) képzelhetitek milyen látvány lehett! :))

Meg volt olyan is (mikor már hetek óta nem aludtam egyhuzamban 2 óránál többet) hogy éjjel a bébiőrben sírt a babám, én meg félálomban a férjem bicepszét simogattam az ágyban, hogy nincs semmi baj, aludj szépen kicsim, mert azt hittem, a baba ott fekszik mellettem. Férjem meg nézett rám a sötétben nagy gomb szemmekkel, hogy meg vagyok őrülve?? :))

Az első hetekben a legszebb érzés mindig az volt, mikor éjjel szoptattam, csendben, félhomályban, akkor a kis csöpp olyan édesen szopizott, a meleg tenyerével simogatta a cicimet közben... ilyenkor sokszor kijöttek a könnyeim!!! Utána meg mikor a férjem odabújt hozzám, csak lestem, hogy lehet valakinek ilyen "óriási" feje a pici bababucihoz képest! :)))

A nehézségeken utólag már csak nevet az ember, és tényleg igaz a közhely, hogy a szép emlékek maradnak meg igazán.

2010. júl. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%

Nem volt különösebben sírós a fiam az első hetekben, és a hasfájás is csak később jött (de az sem volt vészes). Talán furcsán hangzik, de engem a gyors gyarapodása (hízása) aggasztott. 3100-el született és 4 hetesen 4600 volt. Olyan hirtelen jelentek meg a kis hurkák és lett pufi a pofija, hogy úgy éreztem, Ő nem ugyanaz a baba, mint akit a kórházból hazahoztam. Depis voltam. Egyrészt amiatt, hogy kövér gyerek lesz, mert én biztos nem jól, jókor, és annyiszor szoptatom ahányszor kell. Másrészt, mert az a pici, gyönyörű újszülött elveszett. Harmadrészt pedig, mert ilyen hülyeségeket gondolok, hisz milyen anya vagyok én, aki azon kesereg, hogy a fia gyönyörűen fejlődik.

De szerencsére hamar túljutottam ezen. A fiam azóta is szépen nődögél. 14 hós, 10 kg és persze gyönyörű :-)

2010. júl. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

nekünk csodásan teltek az első hetek... mondhatni észre sem vettem, hogy gyerekem van. hamar lett napirendünk, nem volt sírós, jelezte, ha gondja volt.

én ültem a kiságy mellett, míg ő nagyokat aludt és csak ámultam-bámultam!

nem volt gond semmivel, ment minden könnyedén és mivel mindenki riogatott, hogy nem tart sokáig álom, vártam azt a napot, amikor minden elromik. eltelt több mint 3 hónap, még tart a csoda.

első baba, de már az ellátással kapcsolatban voltak tapasztalataim, nem okozott gondot. csak a szoptatást kellett gyakorolni. :-D


azt hiszem, nagyon szerencsések vagyunk.


még sosem éjszakáztam, bár felkel szopizni a manóm egyszer, de aztán már alszik is tovább. persze kicsit hasfájóüs, de csak napközben és nem olya vészes, bár egy kezemen össze tudom számolni, hány szörnyű napunk volt.


eleven, mosolygós kisfiúnk van, egy igazi kincs.


IMÁDOM AZ ANYASÁGOT! NEM IS ÉRTEM, MIT CSINÁLTAM EDDIG ÉLETEMBEN.... :-DDDD

2010. júl. 13. 10:56
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

off:

ezen a bicepszsimogatáson nagyot nevettem! Bár gondolom akkor neked rémes volt...


on:

én is csatlakozom a zombik táborához. Igazából semmi másra nem emlékszem, csak a folyamatos fáradtságra. Nagyon sok fotó került elő az első hétről, és mindegyiket állítólag én csináltam, de erre sem emlékszem :)

sokat sírt a drágám, hasfájós volt, kevés volt a tejem is neki.

Én a kórházban sírtam folyamatosan, amikor ránéztem a babámra, valami hihetetlen, katartikus élmány/érzés volt.

És a magzatmázos hajának az illata....az egyszerűen leírhatatlan....

2010. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
szerencsés vagy!én babóm 5hetes lesz,és az első két hét síralmas volt,nem volt tejem,anyósom beleugatott mindenbe,nem aludtam soha éjjel.Most már kezdenénk beállni a 3-4óránkénti evésre,de most jött a hasfájás,ami tényleg azt jelenti,hogy 2óra amíg visszaalszik,aztán kezdődik előről.Mindenki azt mondja az első 3hónap nehéz.Én már alig várom,hogy babóm vidám,mosolygós játszó baba legyen nekem.Türelem rengeteg türelem kell hozzá!:)
2010. aug. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Első este mikor elaludt rám tört a szorongás, hogy Úristen most mi lesz, itt egy emberke, egy új élet akire nekem kell vigyáznom. Megijedtem, kár volt! Engem már a kórházban ijesztegettek, hogy innentől vége az életemnek, hogy most meg fogok halni a fáradságtól stb, de nem ez volt hangja nem volt , csak evett és aludt, utána jöttek azzal, hogy várjál majd később! Most 6 hónapos és nekem az a legnagyobb problémám az, hogy unatkozom! Tudom, hogy ez hihetetlen de így van, nagyon jó baba. Nincs szorongás, nincs stressz, élvezzük egymás társaságát és boldogok vagyunk!

Kívánom nektek is ugyanezt!

2010. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!