Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szakított velem amikor terhes...

Szakított velem amikor terhes voltam akkor miért érdekli a gyerek?

Figyelt kérdés

Szakított velem 4 hónapos terhes voltam azt mondta már nem szeret.

Most már megszületett 2 hónapos és mindig hívogat hogy mikor jöhet a babához.

Mit csináljak?

Én látni sem bírom


2019. aug. 20. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Engedned kell. A gyereknek is joga van az apjához.
2019. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem a gyerekkel szakított, hanem veled. A gyerekével való kapcsolattartáshoz joga van, akár bírod látni, akár nem. Biztosítsd a jogát!
2019. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Mert mikor terhes voltal a gyerek meg benned volt es o a gyereket akarja nem teged. De akkor miert csinalt fel ha nem akar veled lenni? Hany eves ez? Igy csak a kisbaba szivja meg :(
2019. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Azt most hagyjuk, hogy milyen érett férfi lehet de akkor is ő a gyerek apja. Neked nem kell vele kapcsolatot létesíteni annál tovább mint ami muszáj de ha megbízhatónak ítéled akkor szerintem meglátogathatja a gyerekét. Gondolom gyerektartást is fizet tehát papíron mivel ő az apja joga van hozzá, a gyereknek pedig az apjához legyen akármilyen is.
2019. aug. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
Hát ha fizet gyerektartást akkor néha egy hétvégére vigye el. Mond meg neki, hogy a gyereket viheti, de te látni sem akarod őt uh ott lennie nem kell.
2019. aug. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
2 hónaposan még hova vigye?
2019. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Joga van látni a gyerekét, ha ezt nem engeded azzal csak annyit érhetsz el hogy bíróságra viheti az ügyet a láthatás miatt.

Nem egyszerű tudom, engem is a terhesség elején hagyott el a gyerek apja, majd hirtelen megjelent hogy látogatni akarja. De egyenlőre úgy tűnik ez csak egyszeri kitörés volt nála, mert túl sokat kéne utazgatnia hozzá :P

2019. aug. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Most én leszek a rossz. Joga van látni a gyereket, de itt nem csak jogok vannak, hanem kötelezettségek is. Van apai elismerő nyilatkozat? Fizet gyerektartást? Ha egyik sincs meg, akkor először is beszéld meg vele, hogy ha más nem a gyámügyön keresztül ezeket intézzétek, legyen meghatározva a gyt összege, a láthatás gyakorisága, időpontja. Két éves kor alatt nem viheti el a gyereket, az anyja lakóhelyén tarthat vele kapcsolatot az anya jelenlétében, az elvitel joga nélkül. Ha van apasági és nincs rendezve a láthatás elvileg tényleg bármikor elviheti, mert veled egyenlő jogok illetik meg. Ha nincs apai elismerő, akkor most tulajdonképpen jogilag semmi köze a gyerekéhez. Amúgy ha még rendezitek is, sajnos azt a kéthetente pár órát ki kel bírnod a társaságában, míg a láthatás tart.
2019. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!