Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha valami megkönnyí...

Miért baj, ha valami megkönnyíti az anyuka dolgát?

Figyelt kérdés
Úgy érzem,mintha ránk akarnák erőszakolni a 100 évvel ezelőtti állapotokat. A püré üvegreszelővel készüljön nehogy turmixal, mert az könnyebb, ne vegyünk babavizet,mert úgy könnyű inkább forraljunk. És mikróba se melegítsünk mert az gyorsabb és nehogy már az is könnyebb legyen,meg milyen jó dolgunk van az eldobható pelenkával,a tápszer és a bébiétel az meg végképp a könnyebb út. Hol van az leírva,hogy egy anyának szenvedni kell,meg örökké fáradtnak,nyúzottnak lenni?? Mintha akkor lennél csak jó anya ha hordozóval a melledre ragasztod a gyereked min. 3évre és ezidő nem mosol hajat és van rajtad 10 kg túlsúly,és nem használok áramot mert úgy könnyű😂 na de étitek mire gondolok...

2019. aug. 21. 06:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%
Értem , értem, de a jó az egészben, hogy van választásunk. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
2019. aug. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
18%

Szerencsére mindenki úgy mérgezi a saját gyerekét ahogy akarja :-) Te azt csinálsz a tiéddel amit jónak látsz de én azért ha nem gond, nem juttatok a szervezetébe feleslegesen kioldódó alumíniumot, és sugárzást.


Azt még senkitől nem hallottam hogy a tápszer és a bébiétel, meg az eldobható pelenka a könnyebbik út lenne. Amúgy meg igen a víz forralása jobb, mert a palackos babaízzel csak szennyezed a környezetet, az meg hogy kb fél óra alatt felforralsz és visszahűtesz fél liter csapvizet nem hinném hogy akkora energiabefektetésedbe kerülne.

2019. aug. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit szélsőséges vagy :)


Ne törődj ennyit a kornyezeteddel a megjegyzésekkel elég csak magadnak megfelelni.


Az általad felsoroltakbol egyiket sem hadznalom, mégse vagyok nyuzott kialvatlanul túlsúlyos vagy fodrászolatlan, cserébe egyesek szerint lusta, mert míg pihenek egyet a gyerekekkel rlmosogat s mosogatógép és felporszivoz a robotporszivo

2019. aug. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
72%

Persze kettes, ha a gyerek ordít a kajáért, meg is makkan mindenki, míg a forralt víz ihatóvá hül.

Kérdező, ez a téma lerágott csont már. Úgy csináld, ahogy nektek jó, kényelmes. Nem kell senkit beavatni és akkor nem lesznek megjegyzések.

2019. aug. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
A mikró nem sugároz. És a palackot szelektiven gyűjtük. Persze mindenki maga dönt mindenről,és bárhogy is dönt úgy is megszólják valamiért. Csak nem tudom mi ez a divat,hogy nem haladunk a korral,és csak az a jó ami 100évvel ezelőtti és minden ami mai az káros és mérgező.🙄 A gyerekek előbb utóbb úgyis rájönnek,hogy a tévé jobb mint a puzzle,a csoki jobb mint a gyümölcs, stb. Hiába próbáljuk az ellenkezőjét.
2019. aug. 21. 06:54
 6/41 anonim ***** válasza:
50%

Persze kettes, ha a gyerek ordít a kajáért, meg is makkan mindenki, míg a forralt víz ihatóvá hül.


Hát, ennek az a titka, hogy nem akkor kell elkezdeni, mikor már éhes a gyerek :-) Pl reggel megcsinálni a napi vizet, lehűteni, és etetésnél csak melegíteni egy picit lábasban. Máris kb 3 perc alatt kész.


Kérdező az szép és jó hogy szelektíven gyűjtitek a palackokat de ettől azok hamarabb lebomlanak talán? Kisebb ökológiai lábnyomot hagynak? Nem... nem vagyok egy nagyökonáci, de amit meg tudok tenni a környezetért azt megteszem. Igaz mi mosipelusoztunk, de ha utaztunk vagy vendégségbe mentünk, rendes eldobhatót adtunk a gyerekre. Én nem szólok le senkit, mindenki úgy csinálja ahogy neki jó, de elvárom hogy engem se szóljanak le. Ja és de, a mikro sugároz :-)

2019. aug. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
92%
Nem baj. Nem is értem a problémádat. Nálunk soha senkinek nem kérdezte, mibe pelenkázom a gyereket, hogy készítem a pürét, vagy hogy melegítem a vizet...
2019. aug. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
27%

Engem aztán marhára nem érdekel ki mit gondol.


Én az eldobható pelenkára ugrok, gyűlölöm a rengeteg szemetet.

Manapság a mosható is kb. annyi energiabefektetés, mint a boltból megvenni.


Undorító, amikor valaki a szobában, az alvó gyerek mellett tárolja a szaros pelenkát.

2019. aug. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
87%

"Undorító, amikor valaki a szobában, az alvó gyerek mellett tárolja a szaros pelenkát."


Ki tárolja ott? Nálunk a kukában a helye.... Szerintem meg a mosipelus undorító. Aztatgatni meg kapargatni a kakkancsot, plusz a rengeteg ivóvíz, ami elmegy a mosassal. ...

2019. aug. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
48%

Szinten moshatozok, nem aztatgatom és nem vakargatom, egyeteretek semmivel sem több energia, kinek mi a kényelmesebb jobb.


Viszont az eldibhatos előállításához rengeteg víz kell, több mint amit a misashoz használunk, ráadásul ez utóbbi tisztítható (nem tudom milyen mértékben, és azt sem, hogy utána mire használható a tisztított víz)

2019. aug. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!