Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik anyósukkal élnek egy...

Akik anyósukkal élnek egy házban azok hogyan tudnak elkülönülni hogy mindenki a saját dolgát tudja csinálni?

Figyelt kérdés

Pl közös a konyha és közös a fürdő szoba.

Van egy kisbaba akit mindenki szeret, de hogyan lehetne hogy mindenki csak a saját ruháit mossa, vagy ha valaki neki áll főzni akkor fejezze is be az aki elkezdte hogy aztán ne legyen hogy te el rontottad.

Elmesélnétek hogy néz ki egy napotok azoknak akik együtt élne anyósukkal?



2014. júl. 20. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélni, ki mit csinál. Nálunk a mosás volt a közös, kivéve a gyerek cuccait. Aki főzött, az csinálta végig,nem szólt bele a másik. Természetesen főzés-evés után aki főzött, az mosogatott és mosta fel a konyhát.
2014. júl. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nálunk általában úgy van hogy aki ráér az mos, nincs megbeszélve előre semmi, mindenki csináljon valamit oszt jó.

Ami mindig úgy szokott lenni hogy minden vasárnap délben anyósom főz, gondolom elvárná hogy segítsek neki,de sajnos nem tudom elviselni ha parancsolgatnak, nincs türelmem, munka hely az más.

Hétköznap én szoktam főzni, de meg sem kóstolja.

2014. júl. 20. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:
én amikor oda költöztem próbáltam mindenbe segíteni mindenhez úgy állni hogy neki tetszen,de mivel műszakban dolgoztam és hétvégén is melóztam,csak minden 6 hétvégén voltam otthol,de akkor is fel kellett kelnem 6 kor neki segíteni vagy legalábbis ott lenni vele mert ha nem akkor a szememre hányta hogy arra sem vagyok képes....persze alig hagyott csinálni valamit,utána meg már azt mondta hogy nem csinálok semmit ,amikor éjszakás voltam alig tudtam aludni mert ha ő otthol volt akkor azt is a fejemhez vágta hogy állandóan alszom...és akkor innen indult a lavina,mert sehova nem mehettünk mert akkor mondta hogy nekünk erre is van pénzünk,meg ő elég korán lefeküdt aludni mert hajnalba kelt és ki sem mehettünk a konyhába sem mert akkor már mondta hogy nem hagyjuk őt aludni.........és még sorolhatnám,de ezek után úgy döntöttünk hogy elmegyünk inkább albérletbe és nem is bánom hogy így döntöttünk :)
2014. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia,mi nem anyóssal hanem a párom nagyijával laktunk,aki pont olyan volt,mint a 3-as válaszoló anyósa :-) És mi is több műszakban jártunk :-)De mi is inkább albérletbe mentünk. Amit írtál,abból arra gondolok,hogy nektek sem felhőtlen a viszony. Szerintem ha egész héten te főzöl,akkor nem kéne megsértődnie,ha heti egy nap nem segítesz neki. Próbáljátok megbeszélni,hogyan legyen,kinek mi a dolga,pl legyen akkor ez egy munkamegosztás,hogy ő vállalja a hétvégi főzést,de akkor elejétől végéig,ne legyen sértődés,beosztani a takarítást,melyik nap ki mos,ilyenek.
2014. júl. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy ment hogy külön vezettük a háztartást. Szerencsére csak pár hónapról volt szó, 6 hónapos terhesen hagytam abba a munkát, szülésig én csináltam mindent (főztem, mostam, takarítottam) Amikor 3 hetes volt a kislányom (nehéz szülés, még nehezebb tejbeindítás, "tejmegtartás" után) a hátam mögött cseszegette a páromat, hogy nem csinálok semmit, csak "döglök az ágyban" és a gyereket látom el... A bibi csak az volt, hogy a szemembe folyamatosan ment az édeskezés, hogy "hagyd csak, majd én"...meg "te csak pihenj" és "úgy főzök, hogy holnap neked ne kelljen" Így elég váratlanul ért. Akkor külön kasszára mentünk, és 2 hónap múlva elköltöztünk.
2014. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mi anyámékkal laktunk együtt egy ideig, de teljesen külön csináltunk mindent.

volt külön szennyestartó, mindenki mosta a magáét. vettünk magunknak teregetőt, így ebből sem volt probléma.

hétköznap én főztem és kínáltam meg őket, hétvégén anyám és kínált meg minket. de ha mindketten főztünk aznap abból sem volt probléma. hűtőben is megvolt kinek melyik a polca :)

szerintem nagyon nem egészséges ha anyós mos rád, de fordítva se... ha nem is tudtok külön lenni akkor is lehet a dolgokat külön intézni, így nem lesz konfliktus és a kellemetlenségek is elkerülhetőek.

ja és persze a takarítás volt még megbeszélve, hogy melyik nap ki takarít a közös helységekben

2014. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy van, ahogy az utolsóéknál.

Külön háztartást vezetünk. Külön szennyes tartónk van, én külön mosom a gyerek, a párom és az én ruhámat.

Van külön hűtőnk, külön edényeim, külön polcom a konyhában, kamrában.

Külön főzök, amikor gondolom. Általában váltani szoktuk egymást, mert mindketten 2 napra főzünk, így szerencsésen jön ki a dolog, mert egyik nap ő főz, másik nap én. De volt már olyan, hogy egyszerre voltunk a konyhába, abból sem volt gond.

A takarításban pedig nincs vita. A közös helységeket az takarítja, aki épp ráér, vagy kedve van (de a fürdőt általában én szoktam), mosogatni mindenki maga után szokott.

2014. júl. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Külön volt minden. Külön főztünk, külön szennyes tartó a ruháknak, a hűtő meg volt felezve. A rezsi pénzt feleztük és ennyi.
2014. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De nálunk is van külön szennyes tartó mégis ha talál benne kimossa azt mondván hogy ne menjen üresen a mosógép.

Amit még én nem takarítanék még mert alig látszik, ő megtakarítja hogy csináljon valamit hogy megmutatja hogy dolgozik.

Csak hajnalban bír már dolgozni , utána reggel elmegy a munkahelyére , este még valamit csinál de ő korán lefekszik aludni.

Én azt vettem észre hogy nehezen viseli ha hajnalban még visszalszok, ha nem is csinálok semmit csak ülök kinn annak már örül.

Mindig azzal jön nekem hogy az ő fiai nagyon rossza lvók voltak és hogy éjfélnél előbb nem is feküdt le sose és már hajnalban kelt.

2014. júl. 21. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!