Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdődik az akaratos...

Mikor kezdődik az akaratos hiszti babáknál általában?

Figyelt kérdés
6 hónapos lányom brutális mérges hisztit vág le, ha nem engedek meg neki valamit, pl.nem engedtem, hogy szájába vegye a papírt, mire rám kiabált aztán földre vetette magát..nem hagytam, hogy kimásszon(kúszik de nagyon gyors) a szobából megint hiszti, kutyánk nem ment oda hozzá, ráüvöltött majd hisztizett ameddig oda nem hívtam hozzá a kutyust. Nagyon durva, nem korai még ez a fajta hiszti? Akkor is így leteremt minket amikor eszünk és nem adunk valamit a kezébe amit már ehet.
2019. aug. 26. 21:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

Hiperaktiv hat ez nagyon jo😂 nem vagy tisztaban mit jelent ez😂 nekem van egy hiperaktiv gyerekem es hidd el, abbol amit kerdezo leirt ez a gyerek meg nem hiperaktiv sot az eg vilagon semmi baj nincs vele.

Egyszeruen csak mar fejlett sajat akarata van es fusztralja ha valamit nem tud megtenni mert nem hagyod. De nyilvan vannak hatarok amiket be kell tartatnid vele ez tok ok. Majd ha megtanulja elmulik :)

2019. aug. 27. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
51%
Egy 6 hónapos nem tud rád kiabálni és azt is nehezen tudom elképzelni, hogy a földre veti magát. Majd 2 éves kor körül jön a hiszti.
2019. aug. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%

Kb 10 hónaposan kezdte


Brutális


Nem tudom igazàn kezelni.

Nem működik a kiragadom, a megölelem stb

Mert nem a céltalan hiszti, hanem így fejezi ki, ha nrm az van amit akar..

Csak sokszor ki sem derül számomra, hogy akart valamit


Pl mutogat, hogy valamit akar se nem tudom kitalálni mit akkor is hiszti / ilyen esetben ugye nem is az a baj,hogy nem szabad az adott dolgot piszkálnia/


Én jelenlegazt látom, hogy nálunk a probléma forrása a "nem érem el egyedül", " nem tudom elmondani"

Ritkábban pedig a megtiltott dolgok.de sokszor csak szimplán akaratos...


Alig váron az áttörést, merr mindez ahogy nő, úgy fokozódott ( közben 13,5 hós)


Kicsit megszeppentem

Azt hittem 2 éves korig van időm felkészülni erre

2019. aug. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem az valt be, hogy biztonsagos alternativat mutattam neki, arra koncentraltam, hogy mi az, amit szeretne, es mivel valthatom ki. Ez nyilvan van, hogy bejon, van, hogy nem, de akkor sem hagyom, hogy olyat csinaljon, amit problemasnak tartok barmilyen szempontbol.


Vannak hangosabb, es kevesbe hangos babak, es a korabban nyugodtaknal sem garancia, hogy ugy maradnak. Ket gyerek is van a kornyezetemben, aki alombaba volt egeszen 1,5-2 eves koraig... Az enyem is a hangosabbak koze tartozik, bar en sem szeretem a hiszti szot, meg ugy sem, hogy mar 3,5 eves, es latom a kulonbseget a babakori sirasa es a 2,5 eves kiborulasai kozott (keszulj fel, ennel csak hangosabb lesz, egy babasirast en mar hatterzajnak erzekelek az o hangereje mellett). Ettol meg, ha biztonsagossa teszed a kornyezetet, amiben felfedezhet, elpakolod, amikhez nem akarod, hogy nyuljon, hpgy csak a tenyleg veszelyes esetekben kelljen nemet mondani, azoknal pedig mutatsz neki alternativat, azzal nagyon megkonnyited a sajat dolgod szerintem, es a felfedezokedvet sem olod ki belole, ugyanakkor a szukseges hatarokat is meghuzod. Pl. ne ferjen hozza olyan dologhoz, amit nem vehet a szajaba, tedd le a kutya kozeleben, ha az nem akar odamenni, akkor adj neki valamilyen mozgo jatekot, vagy keress mas alternativat, ami az erederi igenyet kielegitene, ami miatt a kutyat szeregne, hogy odamenjen hozza.


A veszelye annak, ha mar most cimkezed a gyereket a szohasznalatoddal, hogy elkonyveled magadban, igy fogod kezelni, es onbeteljesito joslatta valhat. Helyette erdemes keszulni arra lelekben, hogy tobb turelem kell majd kesobb is hozza, es azt az oldalat is erositeni, eszrevenni, mikor turelmesen reagal. A fiamnal kb. 2,5-3 eves kora kozott kezdett el ez beerni. Iranymutatassal, jatekos nevelessel, hatarok meghuzasaval egy nagyon egyuttmukodo gyerek lett belole. Egyebkent o is eleg hamar csinalt mindent, valamivel kesobb, mint a te gyereked, de nem sokkal.

2019. aug. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez még nem hiszti. Csak felfedezte az akaratát, nyílik a szemelyiségey már nem ösztönlény. Ezen kívül próbálkozik, hogy mit érhet el mivel.

Az igazi hiszti majd 2 éves korában lesz majd, amikor földhözveri magát egy csokiért.

2019. aug. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek ez nem igazi hiszti, csak rájött hogy van neki saját akarata. Még maga se tudja mit kezdjen vele és hogy kezelje.


Emlékszem pontosan én is az első ilyen nehezebb helyzetre, 6 hónapos volt. Akkor már napok óta az volt az érzésem, hogy kezd rájönni, hogy van önálló akarata amikor egyszer egy alkalommal oda kúszott az éjjeli szekrényünkhöz, amihez nem akartam hogy oda menjen mert nyitott és éles szélei vannak, akkor még nem volt bababiztos. Elvettem onnan, aztán megint odaindult majd ismét elvettem. És emlékszem úgy elkezdett sírni, mintha nyúznám. A fejét beletemette a padlóba és úgy üvöltött.

Engem teljesen leforrázott a helyzet. Ugyanez volt a robotporszívóval is, azt ugye nem tehetem el. Viszont nem engedem hogy hozzá nyúljon. Ott is volt kiborulâs. 9 hónapos már nem megy oda, tudja hogy nem szabad. Bár azt is tudom hogy előbb utóbb megint próbálkozni fog. De most elég finoman râszolnom és már irányt is vált.


Viszont bármennyire is nem igazi hiszti, én ezekről nem veszek igazán tudomást. És már 7-8 hónaposan is volt, hogy a reakcióm figyelte. Láttam ahogy a padlóba temetett arccal kikandikált és csak ültem a földön tőle távolabb és továbbra is nyugodt hangon magyaráztam, hogy miért vettem el onnan ahova épp ment. És aztán puff hirtelen abba is hagyta és ment keresett magának mást. Nyilván nem úgy tudatos mint egy 2 évesnél, de azért próbálkoznak ilyenkor is.

En is mindig mutatok mást, vagy csak simán odébb teszem de nem csitotgatom percekig. Amit nem lehet, azt nem lehet és kész.


Valaki említette a mutogatást. Na ez tenyleg jó móka... Az enyém nem rég kezdett mutogatni és gőzöm sincs mikor mit akar. Ha oda megyek vele ahova mutat akkor utána mutat egész máshova aztán megint máshova.. 😆 Szerintem jól elsétálgatna velem így egész nap ha hagynám... 😆

2019. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!