Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért öklendezik a darabos...

Miért öklendezik a darabos ételtől a 8,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Üveges babakaját adok neki. 8 hónapos menüben már vannak kisebb ételdarabok. Ahogy a szájába veszi, elkezd öklendezni, majdnem elhányja magát. Ha kekszet adok a kezébe, szopogatja, de ha véletlenül egy darab a szájába kerül, akkor öklendezik. Később próbáljam meg ezeket adni neki? Más is járt így?
2010. júl. 14. 14:22
 1/8 A kérdező kommentje:
2 foga van alul
2010. júl. 14. 14:25
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd. Fokozatosan próbáld a darabos kajákhoz szoktatni. Vehetsz neki nyugodtan 8 hósnak való kaját, csak turmixold le. Majd ha megérett rá, el fogja fogadni. Mindig csak egy-egy pici darabot, és napról napra egyre többet hagyj benne, egy idő után hozzá fog szokni. :) Kitartás!
2010. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, majd később. Még nem érett rá, nem kell erőltetni, turmixold csak azt a nyolc hónapos kaját még nyugodtan.
2010. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Kicsit el vagyok keseredve.
2010. júl. 14. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Ne legyél. Nem minden baba egyforma. Nekem szerencsém van, 7 hónapos volt kisfiam, amikor kikapta a kezemből a kenyeret, a sajtot, és elmajszolta. Azóta csak villával töröm össze a kajáit. És még csak most bújt ki a két első foga.
2010. júl. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én 8 hónapos fiam is öklendezik a darabos ételtől, kétszer már ki is hányta. Annyival talán jobb helyzet a miénk, hogy a szilárd kaját szépen megrágja és lenyeli, csak a félig pépes-félig darabossal van gond. Szerintem ne erőltesd, csak szép lassan próbáld meg, mondjuk hetente egyszer újra adni, előbb-utóbb megszokja. Ha mindig így adod neki és mindig öklendezik tőle, meg fogja utálni az evést, ennyit nem ér, nyugodtan ehet még pépeset.
2010. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne legyél elkeseredve.Az én 14 hónapos fiam még mindig pépeset eszik,ráadásul abból is csak azt ami a fogára való...Én is el vagyok keseredve.De a gyerekorvos is és a védőnő is azt mondta,hogy ne eröltessem...várjak még.Én is tanácstalan vagyok.:-((
2010. júl. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De miért vagy elkeseredve, mikor még nagyon pici a babád. Az én lányom 14 hónapos koráig nem bírta a darabos kaját. Addig mindent teljesen simára turmixoltam neki, még az üveges bébiételt is. Ne erőltesd, csak turmixolj lelkesen, és kész.
2010. júl. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!