Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért öklendezik ennyire 9...

Miért öklendezik ennyire 9 hós babám a nem teljesen felturmixolt kajától? (nincs még foga egyébként)

Figyelt kérdés
Ha csak apró darabkák is maradnak benne, már öklendezik.. Mivel már háromszor előfordult, hogy emiatt hányt is (elég nagyot), nem kísérleteztem tovább, mindent maximálisan turmixolok, de nem tudom, hogy akkor hogy fogja megszokni, hogy majd rágni kell, ha lesz foga?? Aggódjak szerintetek?
2011. jún. 7. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább csak az állaggal, a sűrűségével van baja? Próbáld meg, hogy egy kis vizet teszel hozzá (furán hangzik, na meg furán is néz ki, de az üveges bébiételekben is víz van).
2011. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

9 hónapos a lányom nincs foga . Először nekem is öklendezett ha darabosak voltak a pürék , mondjuk nem hányt tőle . Szépen hozzászokott.Már kenyeret is eszünk persze nem oriási falatokkal.Szoktam Neki kiflivéget adni,nagyon szereti elcsámcsogni.Magától rájön,hogy is kell . Nem azért öklendezik véletlen,mert nem ízlik Neki?Vagy teljesen turmixolva megeszi?

Ha igen,akkor csináld így,majd ha lesz foga szépen fog rágni is ezen ne idegeskedj.

2011. jún. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először az én lányom is öklendezett, de csak akkor, ha az egyébként folyósra turmixolt főzelékében maradt néhány darab.Nem hányt tőle, de nagyon nem tetszett neki, elvörösödött, öklendezett.Aztán rájöttem, hogy megbontom a dolgot.Vagy csak folyósat kap, vagy csak darabosat.Így nincs semmi baja.Ő 8 hónapos, és egy hónapja van egy foga.Babapiskótával kezdtük, így rájött, hogy létezik darabos kaja is a világon.Azóta adok neki reggelenként pici vajas kenyér darabkákat, néha banánt.A múltkor a levesből kiszedett répát már csak villával törtem össze, és ízlett neki, pedig a répát eddig nem szerette!De ennek nyilván volt íze.:))Annyira megszokta a darabkákat, hogy most már akkor se öklendezik, ha a kettő együtt van.Szerintem az esett rosszul a babádnak, hogy ette a pépeset, és nem számított darabkára.Próbáld meg külön szedni a dolgokat.Én 8 hónapos bébiételeket soha nem veszek, mert azok tényleg bizarrok.Folyós kajában úszik néhány cafat..én se enném meg, úgy néz ki, mintha valaki már megrágta volna.Most pihentesd a témát, és próbáld meg külön-külön.
2011. jún. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem az ízével volt a baj (bár először azt hittem), de másodszor ugyanazt adtam folyósra turmixolva, és úgy megette. Lehet, hogy tényleg az a gond, hogy a folyósban vannak a darabok, és külön-külön kéne megpróbálni, de amióta többször is hányt már a nagy öklendezés miatt, egész egyszerűen nem merek darabosat adni... :( és nemcsak egy picit hány ilyenkor, hanem az egész addig megevett cuccot...
2011. jún. 8. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Akkor most pihentesd egy ideig, míg elfelejti a rossz élményeket, és aztán, szép lassan szoktasd hozzá, és külön-külön.Kezd kifli csücsökkel, vagy babapiskótával, vagy kukival.( de ezzel legyél óvatos, mert fel tud ragadni a szájpadlására, én még nem mertem emiatt adni.A ropit viszont imádja, miután leszedtem a sót róla)
2011. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!