Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátok étrendje?

1 éves babátok étrendje?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki egy napi evése az 1 éves babátoknak? Kiváncsi vagyok mások miket adnak, mekkora adagot és hányszor. A kisfiam reggel mikor kel (nem korán kel, 9-10 között) cicizik, utána adok neki az én reggelimből vagy kap külön joghurtot/babapudingot. Utána délben ebéd (amit én is eszek, vagy bébiétel) utána kap cicit megint, mert csak azon tud elaludni. Délutáni alvás után kap gyümölcsöt, illetve amit én is eszek abból. Utána este eszik, cicin alszik el. Ez 4 étkezés végülis, de közte még kap nasit (pl pufi, meg ilyen gyümölcspürék, iszik is rendesen vizet is cici mellett...)

Mégis 1 éves és 9 kg csak. Ti mit gondoltok erről és nektek mennyit eszik az 1 évesetek?


2019. szept. 8. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
1éves és 9 kg kislányom. Reggel 7 körül kel fel. Akkor kB. 200 ml tápszert megeszik. 10 körül tízórai általában 1 szelet szendvics felvágott /tonhalkrém/máj zöldségekkel /szeletelt gyümölcs. Néha túrórudi. 11-12 körül elalszik max. 14ig.Ekkor ebédel általában amit mi. Pl. tegnap tejszínes darált húsos rakott krumpli volt. De ha olyat csinálok amiből nem akarok adni neki pl. gyros volt múltkor sültkrumplival, akkor főzök külön. Akkor tökfőzeléket virslivel kapott. Vagy néha bébiételt adok. 17 körül uzsonna valamilyen tejtermék.1 Joghurt/krémtúró stb. 20 körül vacsi szendvics /virsli vagy hasonló. (nem akarta valamiért elfogadni a tápszert, amúgy azt adnék még) fürdés, alvás. Éjjel nem kel enni, néha iszik vizet. Általában nem nasizik étkezések között.
2019. szept. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

14 hónapos a kislányom, és mostanra érte el a 9 kg-ot.

Nálunk ilyen az étrend:

Reggeli: 200 ml tejital + egy kis darab kifli, pogácsa.

Tízórai: gyümölcs (általában 1 db.)

Ebéd: 220g-os bébiétel, vagy amit én főzök Neki (pl. tökfőzelék, 1 db főtt tojással volt ma).

Uzsonna: gyümölcs + joghurt/túró, vagy szendvics, pékáru (sajtos kifli, pogácsa)

Vacsora: 200 ml tejital

2019. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk reggeli zabpehely gyümölccsel mogyorovajjal vagy tojás valamilyen formában. Tizorai gyümölcsöt eszik. Ebédre általában azt, amit mi is, de még mielőtt megsózom vagy csípőset teszek bele veszek ki neki külön. Ma pl cukkini-cékla-tök krémleves volt és spenótos tészta. Uzsonnára általában gyümölcs natúr joghurttal vagy baba palacsintát csinálok neki (tojás-zabpehely-banán-fahéj) vagy kölesgolyó. Vacsorára pedig tojást vagy az ebéd maradékát vagy zöldséget rizzsel/krumplival kap.

Virslit, felvágottat, majkremet, cukros dolgokat, tejet egyáltalán nem kap.

Ja és még cicizik reggel este plusz még napközben néha.

13 hónapos kb. 11 kg

2019. szept. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!