Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az 4,5 hónapos babátok...

Milyen az 4,5 hónapos babátok étrendje? Mi elkezdtük bevezetni a gyümölcsöket, pépeket. Eddig csak almát, és barackot evett, de bevezetném a répát, sütőtököt, meggyet, burgonyát. Tovább egyelőre nem tudom a sorrendet.

Figyelt kérdés
Reggel, délben, és este anyatejet kap, kb.150 ml-t eszik. Délelőtt kóstolja az új ízt, délutánra eszik 30 ml vízből készített 10 g Sinlacot + fél üveg gyümölcspürét. Pontosan mennyit eszik a hasonló korú picúrotok? Hány g gyümölcsöt, főzeléket, és mikor? Melyik étkezésre?

2013. szept. 9. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

5 hós a lánykám, én nem mérem mennyit eszik gyümiből,de az is lehet,hogy másfél üveggel is benyom,ha így kell megsaccolni. magam főzök neki,nem méricskélem.

a meggytől szörnyen fájt a hasa, óvatosan próbáljátok!

Mostanra teljesen kiváltottunk egy étkezést,általában a tízórai nem ápszer. eddig alma,barack, burgonya, ma először cékla volt. kóstolt már répát is,de azt nem tudta megemészteni,ugyan úgy volt a kakában,azzal még várunk. illetve sűrítem neki a gyümit sinlaccal, kekszet is kapott már 3x bele,meg vettem olvadó pelyhet a muüllerben. Mától pedig uzsira milupa grízpépet fog enni, köv. hónaptól meg jöhet a husi, így a tízórai gyümi lesz, az ebéd meg husi valami zöldséggel,rizzsel. kb ez a terv. lehet kicsit össze vissza fogalmaztam, remélem értetted :)

2013. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogyne. Köszönöm. Mennyi Sinlacot adsz neki?
2013. szept. 9. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Mivel anyatejes volt, így 6 hónapos koráig semmi mást nem adtam neki.
2013. szept. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tyűűű,nehezeket kérdezel :) nem tudom a mennyiségeket. annyi sinlacot keverek pl. a barackhoz,hogy ne folyjon le a kanálról, könnyebb legyen a gyerekbe lapátolni :) úgy 4-5 tápszeres kanállal kb.
2013. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Tej,tej,tej non-stop. Anyatej persze. Enyém is 4,5 hónapos. Amúgy kóstoltatni próbáltam almával 2-szer,de egyszerűen nem kellett neki,úgyhogy várok még vele. Amúgy 6-szor szopik nappal.
2013. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Miért pontoztátok le az anyukát,aki 6 hónapos korig csak anyatejet ad??? Ez az egészséges... 4 hós a fiam,csak anyatejet kap még.
2013. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
gondolom azért,mert nem ez volt a kérdés. teljesen egyértelmű, hogy azon babák szüleit kérdezi a kérdező, akik már hozzátáplálnak. ez pont olyan,mikor megkérdezi valaki,hogy "hogyan és mikor szoktattad le gyermeked a cumiról?" és az a válasz érkezik,hogy "nem cumizott"... szövegértés egyes!
2013. szept. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

"Milyen az 4,5 hónapos babátok étrendje? "

Szövegértés neked egyes, kedves utolsó!


A kérdező nem a hozzátáplálás témakörben kérdezett, hanem általánosságban érdeklődött a babák témakörben.


Amúgy egy anyatejes 4,5 hónaposnak nagyon nem kellene még semmi mást adni, nemhogy ennyi félét.

2013. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6 honapos korig csak anyatej vagy tapszer.Mar a csappbol is ez folyik.Es nem azert mert osanyak vagyunk hanem mert igy egeszseges a babanak,
2013. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én hamar elkezdtem a hozzátáplálást, télen, ennyi idősen tízóraira megevett 1 kis almát lereszelve 1-2 szem keksszel, uzsonnára (vacsira? mikor hogy alakult) egy fél adag 4 hónaposnak való tejpépet egy fél banánnal (ha nagyobb volt a banán, ha apró, akkor egy egészet is beletettem), és emellett változó időpontokban de többször szopizott. Néha adtam neki bébiételben más gyümölcsöket, de inkább csak nyárra mikor már voltak friss gyümölcsök akkor adtam neki mást. Ezután kezdtem neki próbálgatni ebédre kis sárgarépát, krumplit, de egy hónap még eltelt mire rendesen ebédelt főzelékeket. Azután fél éves kortól kezdtem neki husit rakni a főzelékbe.
2013. szept. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!