Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljam le evés...

Mivel foglaljam le evés közben a mozgékony babámat?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisfiam, és amióta elkezdett mászni az evés (főzelékes) rémálom. Elmászik, el akarja venni a kanalat, bele akar nyúlni a tálkába, feszeleg, menni akar. Próbáltam már sok mindent, de nehéz lekötni, pedig nem rossz étvágyú baba. Pár kanál után mindent otthagy, annyira hajtja a kíváncsiság. Nálatok mi vált be?

2019. szept. 9. 15:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
2%
Tedd be a járókába és add neki oda a kedvenc játékaid, nézzen értelmes meséket!
2019. szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Elvittem az asztaltól és a következő étkezésig csak vizet kapott. Amikor megéhezett, evett rendesen.
2019. szept. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki is egy kanalat ha el akarja venni a tiédet. Próbálkozni szeretne.

És ha bele nyúl a tálba, mi lesz? Maszatos. Majd letörlöd.

2019. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Amig nem ült önállóan, ölbe véve etettem. Oldalra fordulva ült, így az egyik karjával eleve nem tudott hadonászni. A tálka az asztalon volt, azt nem érte el, csak a kanálra kellett vigyáznom, hogy ne üsse ki a kezemből. De ha nem akart tovább enni, azonnal elengedtem, és befejeztük az ebédet.

Amikortól stabilan ült, kissámlin ülve evett, a hokedli volt az asztala. Ő is kapott kanalat, és amig nem direkt az asztalra lapátolta vele az ételt, hagytam próbálkozni. Én közben egy másik kanállal etettem, hogy valami a szájába is jusson. Igyekeztem megakadályozni, hogy véletlenül felborítsa a tányért, de ha szándékosan, a vicc kedvéért, vagy kísérletezésképpen csinálta, vége volt az evésnek. Ha elment, szintén az egészségére kívántam az ebédet, és elraktam a maradékot. Esetleg kicsit előbbre hoztam az uzsonnát, és valami tartalmasabbat adtam neki.

Elég hamar átlátta az összefüggést: ha enni akar, a fenekén kell maradnia.

2019. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

10 hónaposan semmilyen mesét ne nézzen!

Se evés közben, se máskor.

2019. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Voltam már pár óráig távol a babámtól, mert dolgom volt, képes volt éhségsztrájkot tartani amíg haza nem jöttem. A járókában meg bőg. Nem szeretném neki hagyni, hogy belemaszatoljon, mert akkor villámgyorsan kiken mindent mielőtt letörölhetném, nagyon "rossz kisfiú". Mese, meg a másik kanál az jó ötlet, esetleg más valami?
2019. szept. 9. 16:25
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
??? Etetőszék.
2019. szept. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
Mese nezes es kapott egy kulon kanalat maganak
2019. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Mesenézés semmi esetre sem. Te mesélhetsz neki, kerekíthess saját kis etetős mesét neki.

Ha az evés közbeni tévénézésre rászoktatod, később az lesz a bajod, hogy nem tudod leszoktatni róla. Ne így rögzüljön benne az étkezés!

2019. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézess vele mesét. Baromira káros és tanulja meg, hogy ha evés van, akkor evés van. Hagyd, hogy belenyúljon, hogy játszon a kanállal, hidd el, közben te is tudod majd etetni. Idővel megtanul enni.
2019. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!