Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Izgaga gyerek. Mennyire...

Izgaga gyerek. Mennyire normalis ez? 1 eves a fiam, es nagyon eleven mozgekony gyerek, arra lennek kivancsi van-e valakinek valami hasonlo tapasztalata?

Figyelt kérdés
Több kerdesem, "problemam" is van.Van napirendünk szinte minden nap ugyaonlyan, erdeklödö(nagyon is), mozgekony, szinte egesz nap akcioban van az alvason kivül.A problemem az, hogy igazan semmi nem köti le.Minde nap van de. is du. is egy masfel ora ami kizarolagosan közös jatek.Ha elkezünk valamivel jatszani, pl. epitek neki egy ideig erdekli(leborogatja)utan rögöv valami mas utan nez...neha ugy erzem nem tudom kellökeppen lekötni.A masik, hogy meg mindig mindent a szajaba vesz..nezegetjük a könyvet,sztorizgatok hozza egyszercsak elkezdi ragni.Kezdödik a hiszti is, tegnap a jatszoterezes utan, amikor mar haza kellett induli(elötte 20 percel elkezdem mondogatni, hogy nemsokara indulunk haza), betettem a babakocsiba, szoszerint lement hidba ugy megfeszitette magat, mert gogdolom nem akart meg menni.A pelenkazas egy csata.Tapasztaltabb anyukaktol kerdeznem, hogy normalis ez vagy valamit nagyon elrontok, vagy tenyleg egy kicsit"mas" a fiam, mert az ismerettsegi körömben szinte csak olyan babak vannak, akiket ha leraknak a sarokba egy jatekkal ott elvannak
2011. aug. 31. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 14 hónapos lesz. Dettó ilyen ő is :) Ha felébred lemászik az ágyról és egyfolytában megy, pakol, megnéz vmit aztán megy tovább... Borzalom nem köti le semmi. Egyedül a könyveit szereti nézegetni és az Elmos, Szezámutcás dvd-k elé ül le és nézi őket végig. Ha kimegyünk az udvarra akkor is ide szalad-oda szalad, homokozik aztán hintázni....stb. Nincs egy perc nyugta se. baba kocsiban viszont szépen üldögél, szeret nézelődni képes órákat ülni benne ha sétálunk.

Ha játszótérre megyünk és utána beleteszem a babakocsiba egy kicsit hisztizik, de nem vészes és mikor elindulunk már nézelődik is vagy iszik vagy a kezébe adok vmi rágcsát és nincs is semmi baj. Pelenkázásnál én már csak a bugyi pelúst tudom ráhuzni gyorsan, mert már onnan is menekülni. Nem egyszerű.... azt mondják nekem h nagyon sok minden meg lett neki engedve és a fejünkre nőtt....

2011. aug. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

:DDDD

Az én lányom is 14 hónapos,és mintha a saját szavaimat olvastam volna :)))))))

Tegnap azt hittem kitépem a saját hajam szálanként,mert már mindent elkövettem,akkor is csak "hídban volt"Szó szerint veri a seggét a földhöz és toporzékol,nagyon kemény :(((

Szerintem akkor az lehet,hogy ez életkori sajátosság...

2011. aug. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ezen a bugyipelenkan en is gondolkodom, ha nyilvanos helyen teszem tisztaba szo szerin ciki, mer elrogyol sz@ros seggel tölem(mar elnezest a fogalmazasert), en nem erzem hogy tul sokat egedek, engedtem meg neki...egyebkent a babakocsiban ö is elvan szeret bambazni,2* megyünk egy nap setalni
2011. aug. 31. 09:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyira vagyok tapasztalt, hogy az én gyerekem is 1 éves. Van, hogy eljátszik magában (most pl. a tegnap érkezett reklámújságokon ül a földön, és azokkal bíbelődik :-)), és sokszor ülünk együtt és játszunk. A könyveket ő is a maga tempójában szereti nézegetni, lapozgatni, ő irányít, nincs idő sztorizgatni, mert már lapoz is tovább. Mutogatja a kis képeket, és azután néz rám, várja a választ. Imádja magát a tükörben nézegetni (lány). :-)

A pelenkázás ebben a korban természetes, hogy ilyen, próbálgatni kell, hogy mivel tudod lekötni arra a pár percre a figyelmét.

A leírtak alapján nem "más" a fiad, ne aggódj! Amikor az én lányom feszíti magát, mert valamit nem akar (hazajönni a játszótérről, elengedni vmilyen játékot, stb., mindig mutatok neki valami mást, vagy pl. a játszótérnél, hogy nézze csak, milyen klassz triciklije van, szóval gyorsan próbálom elterelni a figyelmét.)

2011. aug. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem még csak 6 hónapos a fiam, de titeket olvasva remegve várom a jövőt. :D

Ma minden szaros lett a pelenkázón, és mivel lefogtam, hogy ne forduljon hasra, lábbal raplizott, bele a kakába, azt meg szanaszét a lakásban.

És ez így megy minden kakinál... napi 3-4-szer. :D

2011. aug. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!