Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős koráig kell a...

Milyen idős koráig kell a meztelen baba hasát betakarni és miért?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem anyósom mondta hogy a fiuknak kell, meg ne fázzon... szerintem butaság, ha csak azt nem nézzük hogy akkor kevésbé pisil le pelenkázás közben
2010. júl. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mi sose takartuk be a pociját külön, pocitakarás címszóval. Nem is hallottam még erről. Nem voltunk hasfájósak sem. (lehet azoknak kell, akik hasfájósak, mert arra állítólag jó a meleg)
2010. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Igen-igen, hasfájós babáknak jót tesz a meleg. :)


Egyébként nekem Anyukám nagyon sokáig, még nagyobbacska koromban is mindig bejött és betakarta éjszaka a derekamat-hasamat körbe. :) Mindig azt mondta, hogy ennek betakarva kell lennie, nehogy kifázzon a vesém. :) Ez bennem annyira rögzült, hogy a most 1 éves lányomat éjjel többször takargatom, de csak a kis hasát-derekát. :P (És én is mindig így alszok, a mai napig is... :P )

2010. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Erről hallottam már én is, elvileg azért kell, mert a picibabáknak nagyon érzékeny a pocija és hamar megfáznak, ha nincs védve. Nekem anyukám szólt mindig rám, hogy először a hasát takarjam be fürdés után és ezután törölgessem. Azt mondta ott fáznak meg leghamarabb. Talán a köldöke miatt...nem tudom, sosem kérdeztem meg. Csak az első 2 hónapban figyeltem erre...

2010. júl. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
azért kell letakarni a hasát tisztába tevéskor, meg fürcsi után, mert az megnyugtatja, kevésbé érzi magát védtelennek.
2010. júl. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Választ sajna nem tudok a kérdésedre, de a hétvégén a 30 fokos szobában meztelenkedő 5 hónapos kisfiamat a dédije be akarta takartatni. Ahogy meglátta, hogy meztelenül kalimpál a szoba közepén a játszószőnyegen, elkezdett hüledezni, hogy úristen a gyerek meg fog fázni, takarjam be a hasát, de legjobb lenne ha felöltöztetném. Meg mi az, hogy nincs rajta pelenka? Hát mindenfelé pisil...

Volt alatta dm-es pelusozó alátét, ami nem engedi át a pisit, a kicsim pedig imád meztelenkedni. Ebben a melegben ruha nélkül érzi legjobban magát!

Éjszakára egyébként én is terítek a hátára egy pelust még úgy is, hogy ujjatlan bodyban alszik. A derekamra én is mindig húzok valamit, akár csak egy takaróhuzatot.

2010. júl. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem anyut, azt mondja ez ad biztonságot a babának, vagyis úgy van ahogy egyik előttem szóló írta.

Az újszülöttek védtelennek érzik magukat ruha (máz) nélkül, és főleg a hasukra érzékenyek.

2010. júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!