Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket engedtetek/nem engedtete...

Miket engedtetek/nem engedtetek a babátoknak?

Figyelt kérdés

Tehát amikor kúszni, mászni kezdett, elindult egyedül felfedezni a világot. Mennyire kontrolláltad? Engedted, hogy tapasztaljon mindent egyedül, és távolról figyelted vagy megóvtad mindentől?

Tipikusan ilyen föld évesre, meg fiók nyitogatásra gondolok, de irhattok más dolgokat is amik nálatok történtek.


2019. szept. 16. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

En olyat hagytam amivel nem tehet magaban kárt. (még ugy is, hogy ezaltal nekem kicsit tobb melom volt/van)

Pl a fiokokat azt nyitogathatta mindig amiben olyasmi van ami az övé. (szépen meg is tanulta melyiket nem szabad)

Homokot evett. Sztem azt minden gyerek evett, de pl azert a kavicsokkal vigyaztam. A konnektortol termeszetesen nagyon tavol tartottam meg ollotol, kestol is, stb viszont egesz kicsit kora óta hagyom felmaszni es megtanitottam lemaszni dolgokról. Ugyesen jatszoterezik egyedul is. (persze megyek mogotte es ha kell elkapom es megbeszeljuk mire vigyazzon legkozelebb) az enyem amugy fiu es 2 éves, nem akarom hogy tutyimutyi legyen de tenyleg mindent mondani mutatni kell nekik es erteni fogja mit hogy kell es mit nem szabad.

2019. szept. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Középút. Hagytam felfedezni, de rá igazán veszélyes nem volt elől hagyva.

Fiókokból, szekrényekből csak az volt lezárva, ami fontos iratot vagy veszélyes eszközt, vegyszert tartalmazott.

A zoknis fiókot pakolhatta, játékait is. Akkor is, ha elsőre kupán vágta magát, ahogy kinyitotta.

Földet sose evett játszótéren se. Otthon csak az ablakban van virág.

Kukát nem engedtem, hogy kiborítsa.

2019. szept. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Először is bababiztossá tettem a lakást, de aztán hagytam, hadd menjen, amíg nem volt veszélyes a helyzet. A nagyi értékes porcelanjait nyilván eltettem az alsó polcokról, de direkt tettem oda gagyi üvegeket amikért nem kár ha törik. Nem vagyok annak a híve, hogy mindent sterilen pakoljunk el hogy a gyerek ne is lássa, igenis lássa, és tanulja meg gyorsan, hogy az anyáé/törik/veszélyes stb, ahhoz nem nyúlunk. Tört is az üveg (úgy, hogy ott voltam mögötte hogy ne vegyen észre, de nehogy megvágja magát a szilánkokkal). Nagyon megijedt hogy összetört, azóta nem nyúlt semmihez az alsó polcokon. Amire mondom hogy ne nyúlj hozzá mert törik, nagy ívben elkerüli. Vettem ilyen sarokvédőket mindenhová, de azokba ha nem lendületből csinálta, hagytam, hogy óvatosan beüsse a kezét, vállát, homlokát, ami bőven nem fájt, inkább csak észrevette. Így már nagyon hamar figyelmes volt a saját testével, 3 éves már iszonyat kevés baleset éri, a sarkokkal, élekkel óvatos, küszöbökre odafigyel, lépcsőn kapaszkodik. Én ilyen elvetemült vagyok, mikor már járt én csakazértis járva akart a lepcsőn menni nem mászva, állandóan kirántotta a kezét az enyemből hagytam, hadd próbálja meg. Persze megbillent, hagyatt dőlt, de nyilván ott voltam mögötte. Megijedt, sírva fakadt, odabújt, megbeszéltük hogy csak mászni szabad, és soha többet nem volt ebből baj. Csak akkor próbálta meg újra járva, mikor stabilan tudott menni. Fiókokat nyitogatott persze, ezt kiküszöböltük azzal, hogy volt egy saját fiókja ártalmatlan konyhai eszközökkel (fakanál, edenyfogó kesztyű, szilikon sütőformák) és azt szabadott ki-be pakolni. Ha játékot tettem bele az nem volt izgi, olyan dolog kellett ami anyué. Homokot evett a homokozóban, szerintem minden gyerek eszik. De a döglött légy volt a csúcs, mikor a radiátor alól kihalászta és meg akarta enni :D Rászóltam, kiköpte.

Én annak vagyok a híve, hogy mindent meg lehet tanítani a gyereknek, ha megtapasztalja a dolgokat szelíd módszerekkel. Semmi értelme óvni mindentől és tiltani, mert akkor csak csábítóbb lesz minden tiltott dolog. A középút a jó, nyilván nem szabad hagyni hogy mondjuk leessen a lépcsőn.

2019. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Mi most vagyunk benne. Konnektorokat gyerekbiztossá tettem.

Ezen kívül hagyom hogy megnézzen dolgokat, de pl törékenyhet nem engedem, pláne nem adok neki direkt olyat..

Én inkább óvom, félek hogy baja esik, majd ahogy nő egyre több dolgot engedek neki, de még 7 hónaposan szerintem nem muszáj üvegszilánkok közt lennie..

De egyre ügyesebben esik pl, inkább a vállára, nem a fejére, kitámasztja magát stb

Pl föld falevél kostólgatástól nem kapok sikítófrászt, nagy baja nem lehet.. a kutyával is folyton ismerkedik..de pl nyilván nem engedem 7 hónaposan hogy a lépcsőn megpróbáljon lemászni.. Ésszerűség határain belül engedem csak.

2019. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, én csak tapasztalatból beszélek. 1 évesen betörtem a vitrinajtót egy ólomkatonával és rommá vágtam magam mire anyukám beért a szobába a konyhából. Mert tilos volt odamennem és fogalmam nem volt, miért tilos, hiába volt elétolva a fotel, hiába volt beragasztva az ajtaja hogy kinyitni se tudjam, mégis hajtott a kíváncsiság. Az én gyerekem 1 évesen már tudta, hogyha anya azt mondja törik, nem megyünk oda. Persze az eset után anno én is kerültem az üvegeket messziről, de máig tele vagyok a nyomaival, az egyik ujjam sajnos nem is működik rendesen. A lányom biztonságos körülmények között, ellenőrizve tört össze valamit, a hatás pedig ugyanaz volt és nem viseli élete végéig a nyomait. Másnak nem kell így csinálni, mi így csináltuk, nekünk bejött, örülök hogy így alakult.
2019. szept. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kes konnektor ollo vegyszer kuka es tarsai tiltott ezenkívül meg hagyom fedeznia lakast. Felszemem ugyis rajta tartom :) jó látni hogy mennyire maskepp all fel a dolgozoszeknel mert tudja h mozog mint pl a kanapenal.
2019. szept. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!