Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor engedtétek tévézni...

Mikor engedtétek tévézni babátokat?

Figyelt kérdés
Lányom 6,5 hónapos egy szobában van velünk. Ha nézzük a tv-t ő is nézi a kiságyból vagy ha játszik a földön. Nem tudjuk áttenni a tv-t. Mennyire ártalmas neki?
2014. ápr. 28. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt mindent leír a szerző, ami kellhet, és ő szakember.

Én nem hagynám, semmiképp sem tesz jót. Mi megfigyeltük azt is a kisfiúnknál, hogy amikor a nappaliban ment napközben háttérzajnak, és ő is rá-ránézett, sokkal nyugtalanabb volt. Azóta csak akkor tv-zünk a nappaliban, amikor ő már alszik a hálóban.

2014. ápr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most én is elolvastam ezt a cikket, mert mi is a nappaliban "élünk", itt vagyunk állandóan, és elég sokat megy a tévé. 11,5 hónapos a fiam, napközben általában az M2-t nézzük, tehát rajzfilmeket (amiknek többsége még a "mi időnkből" való), a "mesélj nekem"-et hang nélkül pl. én olvasom neki, szereti, leköti, figyel közben. A reklámokat is imádja, nevet rajtuk, ezek szokták igazán elterelni a figyelmét a játékról, a tévé inkább csak "háttérzaj". Azt viszont nem értem a cikkben, hogy a sokat tévéző gyerkőcöknek miért lenne kisebb vagy szegényesebb a szókincse, hiszen a tévéből olyan szavakat is eltanulhat, amiket mi pl. nem használunk (és mivel általában ezek a rajzfilmek mennek semmi ártalmasat nem hallhat).
2014. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a cikket. Én nem nézetem vele csak néha odanéz ez gondolom nem árt neki.
2014. ápr. 28. 18:45
 4/4 anonim ***** válasza:

17 hónapos a lányom, eddig nem vettem észre semmi káros hatást rajta szerencsére, bár én is aggódok és sokszor van lelkiismeretfurdallásom a tv-zés miatt.

Egyedül nevelem, sok a lelki gondom, ha nem szól a tv, jönnek a szomorú emlékeim, gondolataim, muszáj elterelni a figyelmem és ehhez a gyerek nem elég, sőt, sokszor őt unom, ezért jó, ha szól a tv napi több órát.

Egyáltalán nem nyugtalan természetű a lányom és nagyon jó alvó.

2014. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!