Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba és kutya, ti hány hónapos...

Baba és kutya, ti hány hónaposan engedtétek a baba közelébe?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Soha nem volt eltiltva a kutya. Mikor hazahoztuk a fiamat, megmutattuk neki, hogy megismerje, a szobájába is bejöhetett/bejöhet. A fiam 32-3 hónapos korától már nem a szobájában volt, mikor nem aludt, hanem a nappaliban a játszószőnyegen, a kutya is a szobában volt. Nagyon nem érdekelte egyébként, nem igazán ment a közelébe. 3 éves már a fiam is nagy haverok.
2015. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első perctől. Persze, azt nem hagytam/hagytuk, hogy nyalogassa, ráfeküdjön, stb.. de nem is tiltottuk el tőle.

Tacsink van, aki a nagyobbik lányomnál egy évvel idősebb.

Mikor hazahoztuk a nagylányunkat, akkor megszagolta és tovább ment. A szobájába alapból nem ment be. Sosem szóltunk rá, hogy nem szabad. Egyszerűen leült az ajtó elé és várt.

Sokszor ott feküdt az ajtó előtt, őrizte a lányunkat.

Első nem nem nagyon érdekelte a lányunk, de második nap, hajnalban, amikor felébredt és meg kellett etetnem, akkor kiültem vele a konyhába. (Anyukám már javában főzött)

Akkor "megkapaszkodott" a tacsink a lábamban és megszagolta a lányom talpát és megnyalta. Ott tudtam, hogy elfogadta és tudta, hogy ő a kis gazdija.

Kb. 1,5 hónapos lehetett a lányunk, amikor még nem volt légzésfigyelőnk (mert sokan mondták, hogy felesleges, ha nem koraszülött, stb). Ha akkor nem ugrál rám a konyhába a tacsink és nem nyüszög, pörög fel s alá, akkor a lányunk nem élne.

Utána mentem és ő bevezetett a lányunk szobájába (akkor ment be elsőnek), majd leült az ágya elé és nyöszörgött.

Akkor vettem észre, hogy hatalmasat bukott a lányunk és az egész feje benne van.

Egyből kikaptam és elkezdtem ébresztgetni. Hirtelen hatalmasat sóhajtott (mint, amikor vki levegőért kap).

Szerencsére a tragédiát a tacsink megelőzte.

Még aznap elmentem venni egy légzésfigyelőt.


A második lányunkat is hamar elfogadta, viszont számára az első és a legfontosabb a nagyobbik lányunk.

Ő vésődött be neki elsőnek.


Szerintem egy állat csak jó hatással lehet egy gyermekre.

Persze, felügyelet nélkül nem szabad hagyni őket, de megfelelő odafigyeléssel remek összhangban nőnek fel. :)

2015. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Most látom, hogy elírtam 2-3 hónapos akart lenni :)
2015. ápr. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi sem tiltottuk soha el a kutyát a lányunktól.A szobába nem jöhet be,nem engedjük,hogy nyalogassa a kezét,de bármikor megsimogathatja,és játszhat vele.Első nap megmutattuk a kutyának,megszagolhatta,elfogadta. :)
2015. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi első nap mikor haza hoztuk megmautattuk neki.

Nagyon nagy haverok. Mikor reggel felkel a lányom első kérdése hogy vau? :) most mióta ki tudja nyitni az ajtót felkel kinyitja és hívja be a szobába a kutyát. Együtt játszanak dobálja a kutya játékát neki. Lovagol rajta, simogatja beszél hozzá. 1,5 éves a lányom. A kutya meg csak tűr van mikor már szalad előle. Néha szokta húzni a fülét vagy a farkát de olyankor csak nyüszít. Mi persze ilyenkor rászólunk elhozzuk a kutyától.

2015. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amint hazahoztuk oda mehetett hozzá.
2015. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!