Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy egy csomó...

Miért van az, hogy egy csomó pár a baba megszületése utáni évben szakít/elválik?

Figyelt kérdés
Ennyire nem tudják mit vállaltak? Vagy nincs annyi kitartás bennük,hogy ha nehéz is egy kisbabával,vagy az anya személyisége kicsit meg is változik az csak átmeneti? Vagy egy babával akarták újrakezdeni? Ez is mekkora hülyeség már,szerintem nagyon ritkán működik. Vagy ennyire nem ismerik egymást a párok,hogy nem tudják előre,hogy a másik helyt fog-e állni? Vannak olyan fériak/nők elég csak ránézni és tudom hogy az egész ember egy vicc,nem hogy még gyereket vállalni vele..a párjuk miért nem látja? Utána meg csodálkoznak,hogy lelépett,elhagyta,nem foglalkozik a gyerekkel stb.. Én meg.."miért benned felmerült,hogy nem így lesz🤔"

2019. szept. 16. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Neked minden döntésed tökéletes? És jövőbelátó is vagy?

14 éve vagyok a férjemmel, 2 gyerekünk van, de még így se merem kijelenteni, hogy mi aztán soha.

2019. szept. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ennek nagyon sok oka van, csak találgatni lehet. Nekem hirtelen ennyi jut eszembe:

-eddig ketten voltak, meg volt szokva a kényelem, és ez a változás az egyik félnek nem tetszik.

-fáradtak, kialvatlanok a baba mellett, így a problémákat is nehezebb megbeszélni

-anyuka meghízik, nem törődik már magával annyit, és az apa úgy érzi, ő jobbat érdemel.

-több gyerek több pénzzel jár, a régi anyagi kényelem már több embert kell, hogy kiszolgáljon, nincs akkor lábon élés, mint addig, és az ember belefárad, hogy a megszokott komfortjából vissza kell venni

-gyerek sokat sír, emiatt a pár kénytelen külön elszeparálva aludni, hogy kipihenjék magukat

- a szülés után anyuka libidója leesik a béka feneke alá, és nem akar szexelni, elutasítja a férfit.


Mindez elhidegülést, veszekedéseket produkál, amik szakításhoz vezetnek. Nem soroltam fel mindent, ezek csak olyan példák, amiket hallok, olvasok.

2019. szept. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mi 10 éve,1éves a kislányunk de soha fel sem merült,még ha vannak is rossz napjaink mint bárkinek. De attól még ismerem,tudom mikor mit várhatok tőle. A gyerekvállalás szerintem komolyabb dolog egy szimpla döntésnél, és habár nem tudom de egyedül nehéz lehet nagyon+ a tudat hogy "nem kellünk" a párunknak. És a környezetemben szinte sorra ez történik. És érdekel,hogy ez hogyan történik.
2019. szept. 16. 13:21
 4/9 A kérdező kommentje:
Kettes,amiket leírtál igazak de pl mi ezekről már előtte is beszélgettünk sokszor. Egy csomó dologról már előre lemondtunk,amiről kiderült,hogy nem is kell. Akkor inkább talán hozzáállás kérdése?
2019. szept. 16. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
2-es vagyok. Nem törvényszerű, hogy szétmenjenek a párok, szerintem csak az vállaljon gyereket, aki tisztában van azzal, mi vár rá utána. Ti szerencsések vagytok a pároddal, örülj neki és becsüld meg. Az, hogy együtt vagytok, annak a jele, hogy nem vagytok felelőtlenek, intelligens felnőtt ember módjára megbeszélitek a problémákat. Ez a normális.
2019. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Sokan azért vállalnak gyereket, azért házasodnak, mert

- a család elvárja

- szakítás szélén állnak és azt hiszik, ez lesz a megoldás

- jó likevadászatnak

- nem ismerik egymást, nem töltöttek elég időt együtt, hogy megismerjék egymást krízis helyzetben

- "csak egy picit had, utána felhúzom a gumit becsszó... óóóóóóóóóóóóóóó, hupsz...", aztán hopp, a gyerek miatt összejönnek az amúgy k.úrópajtik, majd rájönnek, hogy nem véletlenül nem jöttek össze a gyerek előtt...

- passz, hirtelen ezek jutottak eszembe

2019. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sok olyan kérdés is felmerül a gyereknevelés körül, amik addig nem voltak napirenden. Mondjuk az egyik liberálisabb, a másik konzervatívabb elveket vall vagy hozott otthonról. És hiába beszélték meg, ha reflexből a zjön elő, ahogy velük is bántak. És igen, sok apa sérelmezi, hogy hátrébb kerül a kiszolgálás sorrendjében és megijed, hogy ez már örökre így lesz, az asszony biztos utálja, és gyerekkel valami baj van, mert majd egyetemről is hazajár szopni, ráadásul négykézláb :) Sőt az anyós-problémák is tipikusan ekörül az időszak körül tetőznek.
2019. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Azert az a csomo szakitas szerintem nem annyira csomo. Pl a mi kornyezetunkbe is vannak 1,2,3 eves gyerekek vagy nagyobbak es nagyon jol megvannak a szulok. Persze altalanossagba nem tudok beszelni csak amit en latok. Nekunk masfel eves a lanyunk, 7 eve vagyunk egyutt. Vannak szules utan nehezebb napok, ido amig alkalmazkodsz az uj helyzethez. Akik szetmennek a gyerek megszuletese utan, szerintem mar a gyerek elott se volt minden tokeletes a kapcsolatukban. Vagy nem lattak, vagy nem akartak latni.
2019. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Coffelia ***** válasza:
90%
A pszichológia a gyerekvállalást normatív krízisnek nevezi. A legfelkészültebbek számára is megrázó és embert próbáló lehet a korábban ismeretlen mértékű hormon-hullámvasút és alvásmegvonás. Egy ilyen krízishelyzet felszínre hoz kezeletlen problémákat, így hamarabb kiderül, hosszútávon működőképes-e az a két ember együtt.
2019. szept. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!