Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babáitok 9 hónaposan kimondt...

A babáitok 9 hónaposan kimondtak már valamit? BABA? MAMA? Az enyém még nem, de egy csomó ismerősöm állítja hogy az övéké már ezt meg azt mondja. Szerintetek baj hogy az én lányom még nem mond semmit?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 12:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az én kislányom 10 hónapos és kb 3 hete 1x mondta azt, hogy apa, azóta sem. Elvan a blüblü-zéssel :) Nincs ezzel semmi gond!
2009. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Sztem ne aggódj,az én kisfiam 16 hónapos,és most mond ilyeneket!Nem vagytok lemaradva semmiről!
2009. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem baj. Az enyém 7 hós múlt és még alig gügyörög, vagyis most kezdett el játszani a hangjával.
2009. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudatosan beszélnek ilyenkor még a babák,az én lányom 10 hónapos, mondja ,hogy mamamammmm,néha bababa ejjjj,de ezek a beszédfejlődéshez tartoznak.Akkor aggódj majd, ha másfél -két évesen sem mondja. nyugi
2009. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, mondd ilyen szószerűségeket, hogy babbabbabbaaa, meg mammammm, de ezek még tényleg nem tudatosak.

Mondjuk fura, mert az én kislányom mondja, hogy apa, és apára mondja, hogy apa...

De sokszor gondolkodunk, hogy csak belemagyarázzuk-e, vagy ez tényleg apának szól...

(mivel a babbabbaa, és mammammammm sem szól a babának, sem a mamának... :-)

10 hónapos

2009. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
fiam kilenc hósan mondta, hogy anya, apa, hapci, ajjaj, ott. Kb ennyit, most egy éves és még 5-6 szóval mond ennél többet, vagyis nem ugrásszerűen nőtt a szókincse. Viszont 9 hósan még kúszott, 9,5 hósan kezdett mászni és 10 hósan felállni, egy éves mult, de még egyedül nem jár, szóval ő a mozgásban van hátrébb. Szerintem a te babád rég mászik és feláll, talán lépeget a bútoroknál. Kinek a mozgás gyorsabb, kinek a beszéd, 2 éves korukra meg teljesen eltűnik a minimális különbség.
2009. dec. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy ismerősömmel beszéltem 2 hónappal idősebb a gyereke mint az enyém és mesélte hogy a gyerek azt mondja baba. Elmentünk hozzájuk látogatóba a gyerek elkezdett "beszélni":

ba-ba -ba és az anyja mondta hogy kimondta hogy baba!!

Így már az én gyerekem is beszél, mondja hogy mama baba dede mikor mi sikerül!

most 10 hónapos

2009. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen tényleg a mozgásra van specializálódva a lányom, feláll lépeget, tegnap néhány másodpercig kapaszkodás nélkül állt. Még 1* KÖSZI:)))
2009. dec. 8. 13:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ekkora a lányom és nem is beszél :)))néha jön a blűblű, meg pszcccc. De beszélni még nem beszél...
2009. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
apa és baba, ezt mondta a babánk, 8,5 hós. tisztán érthetően nem gügyögve, fel is vettük :D aztán 2 hét után nem mondja. elfelejtette?...
2009. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!