Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet felismerni ha...

Honnan lehet felismerni ha kisfiamnak fitymaszűkülete v. letapadása van?

Figyelt kérdés

Elkezdtem visszahúzni a kukiját, de fogalmam sincs mire kell figyelni :(

Leírná pontosan aki már csinálta?


2010. júl. 15. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom minden kicsinek le van tapadva egy ideig. Nem tudom milyen idős a gyerkőc de ha elmúlt 3 éves akkor érdemes elvinni dokihoz. Nekem volt mind a kettő. A letapadás nem vészes azt tudom javasolni, hogy kicsit "tornáztassátok" meg minden fürdésnél. Ha szépen javul akkor nincs gond. Viszont a fitymaszűkület sajnos már nem ilyen egyszerű. Sok gondot tud okozni, nekem 3X volt kiskoromban, hogy is mondjam, hátrarántva, szinte semmi eredménnyel. Amikor a 18-at töltöttem akkor lettem körülmetélve. Ha úgy van, hogy fitymaszűkület akkor szerintem még addig csináltassátok meg amíg picike, mert később nagyon sok problémát okozhat.
2010. júl. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős? Mert ezt nem írtad, és nem mindegy.

Dokinak kell megmutatni, ő meg tudja mondani, hogy műtétre lesz szükség vagy nem. Szomszéd kisfiúnak próbálják húzogatni minden este, de ő szűkületes, és 2 éves korában fogják megműteni.

2010. júl. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1 éves a babám. A dokink eddig még rá se nézett. A neten meg aztán mindenhol mást írnak.

Mi eddig nem húzogattuk neki.

2010. júl. 15. 09:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Dokinak mindenképpen mutasd meg. Ő meg tudja mutatni, hogy hogyan kell felhúzni, az is lehet, hogy ő egy mozdulattal megoldja nektek. Onnantól már csak tisztítani kell neki minden este. De nagyon sok doki hozzá sem nyúl másfél-két éves korig. Ha szűkületes, az is látszani fog, de azt is két-három éves kornál előbb nem bántják.
2010. júl. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

na akkor mondom


mi vízsérvvel mentünk a 4 hósommal a madarász utcaiba, ott a doki a fitymával kezdte hogy nagyon szűk és annyira szűkülete van, hoyg műteni kell 1 éves korba aztán a vízsérvet is kelll műteni ha nem szívódik fel 1 éves korra


na mondom nemm...huzogatni tilos ÁLLÍTÓLAG, mert a szülő okozhat hajszál sérüléseket a fitymán és az hegesedik és akkor csak körülmetélni lehet ha nem huzogatod akkor meh hosszába felvágják és összevarják...


én attól a naptól kezdve minden fürdés után nagyon kicsit óvatosan elkezdtem huzogatni


a letapadás tényleg egyszerűbb eset a szűkölet az gáz

na most már 8 hónapos és már látszik a makkja:)szóval ennyit a dokikról...és egy idős neved doki volt ez....


ha legközelebb is fiam lesz neki hós korától huzogatni fogom

2010. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok mi nekünk annyira szűk votl hoyg egáytalás semmi nem történt mikor hátra RÁNTOTTA NEKI


mintha össze lett volna nőve.....


ehhez képest jól haladunk:)

2010. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
SZia!Sajnos így van hogy nem mindig sőt nem foglalkoznak a dokik vele majd csak ha te viszed mert be van gyulladva a pucu és közlik hohy le van tapadva stb...!Egyik orvos azt mondja hogy kell húzogatni a másik meg hogy 1 éves kor alatt ne!NA ezt döntse el az ember!A fitymaszükület az húzós nekünk is az van a kisfiamnak azt mondta a doki hogy 4-6 évesen majd meg kell vele műteni!HA az szerintem jobb lenne minél hamarabb minnél kisebb annál jobb
2010. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!