Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babád mit tud?

7 hónapos babád mit tud?

Figyelt kérdés

A lányom 7.5 hónapos, mászik, ül, feláll és kapaszkodva 1-2t már lép. Pakol mindent amit elér, érdekli minden ami körül veszi.

Gőgicsél, de nem olyan sokat, ma ma ma, la la la, debü, nemmm, ilyeneket gőgicsél.

Tárgyakért nyúl, a babakekszet már fogja és önállóan eszi, inni a csőrös pohárból maga iszik.

Cumiját ha látóhatárban van megközelíti és beteszi a szájába magának ha úgy van kedve.

Babakocsiban ha ott van mellette az itatós üvege ha úgy van kedve kiveszi a cumiját és iszik magától.

Kb ennyit tud, én nem tartom fejletlennek, olyan kicsi még, de ma 2 anyuka is azt mondta a baba mama klubban hogy ennyi idősen már pápát kellene integetni, nyújtani a karját ha ölbe akar kéreckedni stb

Mert nekik már csinálta. Igaz minden baba más. De kb úgy beszéltek mintha elmaradott lenne a babám.


2019. szept. 20. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Kúszik, négykézlábra áll, úgy hintázik, felhúzza magát mintha ülni akarna, forgolódik, gőgicsél, sikongat, cumisüvegből maga iszik, eszik. Nem integet és nem kéri ölbe magát. A védőnő szerint egyáltalán nincs elmaradva, pont jól fejlődik, kb ennyit kell tudnia egy ennyi idős babának.
2019. szept. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Forog, hason meg csak húzza magat, kutyazik, keredzkedik emberekhez, nyúl targyakert fekve hason oldalt mindenhogy, etetocumibol kieszi a hamit, ha kezébe adok valamit maga majszolja el. Nekem ennyit tud, azt mondják normális, de most eléggé lelombozodtam, hogy kB mindegyik baba már ül meg mászik körülöttem..... Meg egyedül iszik... Hát ezek csodababak :(
2019. szept. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Forog, kutyázik, kúszik ezerrel, ülni próbál. Banánt, kekszet, kiflit, néha zöldséget is szépen rág már. Tárgyakert nyúl, mindent püföl, gagyog, kb amit ebben a korban kell.
2019. szept. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem verseny. Senkit nem fog érdekelni 2-3 év múlva, hogy mikor mit csinált. Akkor szinte az összes egészséges gyerek ugyanott tart. A védőnő úgyis szól, ha el van maradva a baba. (Én is az vagyok)
2019. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy a gyerekemet másokhoz hasonlítsa. Az egyik ezt tudja a másik amazt.
2019. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az enyém mászik, kötél nélkül a Mount Everest-et." Kb ez a szint amit a kedves anyuka mondott.

Az én babám 8 hónapos. 4 hónapos státuszon a védőnő úgy ítélte meg, hogy nem tudja rendesen tartani a fejét. Azóta járunk gyógytornára, 2 hónapos korától 5 hónapos koráig dévény terápia volt, azóta pedig csak a sima gyógytorna. Kezdetben heti 1x, már egy ideje 2 hetente 1x. A gyógytornász és a kezelőorvos szerint nincs lemaradva. Tudja amit ilyen korban kell, és ő még nem ül, nem áll fel. Forog, kúszik, "kutyázik", gőgicsél, nevére hallgat, tárgyakat szépen megfogja, megvizsgálja, csapkodja, leejti.

Nincs foga és mivel még nem ül ezért darabosat nem eszik. Önállóan kezd inni.

2019. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Deriválni.
2019. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Először is csatlakozom az előttem szólókhoz, tök rendben van a babád, sőt szerintem kifejezetten ügyes!

Pff..egyáltalán nem elmaradott. Amúgy 9 hónaposan kérdezik hogy kérésre tapsol-e, int pápá-t és társai. De én pl olvasgattam itt is meg máshol is ezekről. És sok baba csak 9-10 hónaposan kezdi el ezeket, legalább is a legtöbb leírásból nekem ez derül ki.

Az én kisfiam pl ezeket tudja:

-forog, állandóan, körbe kúszik saját tengelyén, mászik-szabályosan (pár napja), próbál felülni, de még nem tus

-cumiját ki-be veszi, mindent csapkod, minden érdekli, ha felveszem kifordul a kezemből annyira akar nézni mindent😅, önállóan tud inni cumisüvegből (ha akar), a csőrös poharat még nem próbáltuk.

-megismer bennünket, néha olyan mintha külön hozzánk szólna, az nagyon cuki, de amugy általában maában gagyorászik, minden új dologra mondja hogy “babababa”, előfordul még ilyen: apppapa, abbaba, vavava, hmmma, és perszeg, nevet, hörög, morog, gurgulázik, visit.

-mindent a szájába vesz, mindent fogdos, vizsgál, a játékai már annyira nem kötik le, de pl a távirányitó vagy a székblába igen😅

-figyel ha mondókázunk, énekelünk, de nem mindig érdekli🤷🏻‍♀️ Tárgyakat összeütőgeti (ha sikerül) meg a földhőz ütöget mindent.

Próbálom tapsra, pápá-ra tanítani, de még nem igazán érti. Mivel ő pl állandóan ki be nyitogatja a kis ujjait, így épp azon gondolkoztam hogv meg se fogom ismerni ha egyszer megcsinálja😅

Ölbe nem igazán kéri magát, illetve igen, sírással vagy azzal hogy odamàszik hozzám és nyöszörögni kezd. Állni egyáltalán nem tud, remélem még nem is fog.

Ennyit tud😊

2019. szept. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!