Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a gyerek...

Mit csináljak, ha a gyerek nem szereti a hajmosást?

Figyelt kérdés
Most 10 hónapos a baba, kis kádban fürdetjük, gyógyszertári fürdetőkrémmel. Ezzel mossuk a haját is, kétnaponta. Néha, amikor lemosom a haját óhatatlanul belemegy a szemébe, de eddig ezt fel se vette, viszont egy hete már állandóan hisztizik, amint a hajmosásra rátérünk... Mit lehet tenni vele, meg lehet szerettetni a hajmosást a babával?
2010. júl. 15. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!

próbáld ki hogy együtt fürdötök!mi már régóta így csináljuk!minden este együtt pancsolunk és amikor fürdetem vagy hajat mosunk csak az ölembe hátra hajtom a fejét,néha még bohóckodunk is!

2010. júl. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy csináltam,hogy mindent amit csinálni kellett először megmutattam magamono. Hogy lássa,anyának is kell ilyet csinálni és mégis "túléli".

Így volt ez a hajmosással is,a hajszárítással is. Ez bevált. Főleg hogy most meg már mindenben utánoz,(már 14 hós),és ha látja hogy én is azt csinálom akkor méginkább akarja ő is.

2010. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk egészen addig volt sírás a hajmosás miatt, amíg nem adtunk egy pici törölközőt a kezébe, hogy azt szorítsa a szemére, amikor folyik a víz. Onnantól kezdve minden rendben van, így szerintem úgy érzi, hogy valamennyire ő irányítja a folyamatot, nemcsak "túlélő"..:)
2010. júl. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!