Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bálint és Jácint név ikreknek?

Bálint és Jácint név ikreknek?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok erről a névpárról?

2019. szept. 23. 19:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%
A neveket nem minősítem, de az egyforma hangzástól / magánhangzóktól meg fogtok bolondulni heteken belül a gyermek apjával - saját tapasztalat. Iker fiaim vannak, a nevük közkeletű becézése ilyen kategória, kb Jani-Dani... mikor már naponta 1000x kiabáltunk át a lakáson egymásnak a férjemmel hogy kiiii? melyiiiik? na akkor egyiküket elkezdtük máshogy becézni.
2019. szept. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Volt egy Jácint nevű kollégám.

Amikor először dolgoztam a helyén mondtál hogy holnap jön Jácint ma nem dolgozik, másnap jött és egy nagydarab cigány Férfi volt az illető. Szóval inkább ne.

Bálint és Ábel?

2019. szept. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%
És melyik lesz az a szerencsétlen, amelyik a Jácintot kapja ? Garantálom, hogy nem lesz elragadtatva a homis nevétől.
2019. szept. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az Ábel is gáz. Balázs?
2019. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
79%
Az Ármin is azokat a magánhangzókat tartalmazza. Esetleg...
2019. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

A Jácint helyett mást választanék.

Bálint - Botond

Bálint - Gellért

Bálint - Árpád

Bálint - Gábor

Balint - Mátyás

Bálint - Lehel

2019. szept. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ikreknek nem kéne hasonló hangzású neveket adni, mert ha egypetéjűek, akkor így még könnyebben összekeverik őket. Plusz, mint előttem is írta valaki, lehet, hogy nem mindig az fog odajönni, akinek szólsz.

Ettől függetlenül a Bálint-Jácint páros jó választás. Se nem túl gyakoriak se nem túl ritkák.

Viszont én a Jácint nevet nem adnám. Virágnév, ezért lehetséges, hogy sokan először lányra fognak asszociálni. Na meg, akit ismerek ilyen névvel, az egy hosszúhajú, copfos bácsi, így ez a név még kevésbé tűnik férfiasnak számomra.

Mit szólnátok esetleg a Bálint-Valentin pároshoz? Sok közük van egymáshoz, de mégsem ugyanazok.

2019. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
87%

Bálint szokványos fiúnév, és nagyon szép, férfias; Jácint túl nőies, nem adnám. Amelyik szülőknek egyébként tetszik a Bálint név, annak még pl a Barnabás szokott, szerintem az is klassz név; két ilyen testvérpárt is ismerek; de amúgy egyik sem ikerpár. De mondjuk pl ha túl hasonlít, hogy pl két B-betűs, és akkor félsz, hogy kevernék őket; akkor mindjárt kiötlök neked még valami hasonlókat:


András, Zsolt, Róbert, Norbert, Lénárd, Lóránt, Nándor, Henrik, Tamás, Tas, Flórián, Teodor, Jónás, Zoltán, Dénes, Károly, Zsigmond, Titusz, Erik, Patrik, Attila/Atilla, Jeromos, Tivadar, Márton, Mátyás, Leonárd, Miklós, László, Benedek, Áron, Ákos, Zalán, Imre, Ignác,

2019. szept. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
85%

Sztem legyen inkább Ábel, az nagyon szép és különleges név.Vagy Ábris.

A Bálint a kedvenc fiú nevem,az maradjon :)

2019. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha tetszik, hogy rímelnek, akkor lehetne a másik pl Dávid,
2019. szept. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!