Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszakítsam 7 hetes babám...

Megszakítsam 7 hetes babám alvását, hogy igyon?

Figyelt kérdés
Ebben a kánikulában csak alszik és alszik. Eddig is ötször szopott egy nap, de most félek, hogy több folyadékra lenne szüksége. 5 kg, és 800 ml körül iszik, anyatejes baba. Az éjszakákat végigalussza, az ébredésekkor iszonyú éhes és szomjas. Amikor ébren van, kínálgatom forralt vízzel is, de akkor nem kell neki.
2010. júl. 15. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha alszik,akkor hagyd békében. Ha fenn van,akkor adj neki teát,ha kér.
2010. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem írom, hogy ne adj teát meg forralt vizet, mert úgyis rögtön nekem esnek az okosok!

Azt írom, hogy mit mondott nálunk két gyerekorvos és a védőnő amikor megkérdeztem, hogy mi legyen az ivással kapcsolatban mivel mindenki mást mondott. Babám 4 hónapos, anyatejes!

Azt mondták, hogy ha van elég tejem, anyatejes babának egyátalán nem kell külön innia, hiszen neki az itala is az anyatej. Annyit lehet tenni, ha meleg van, vagy úgy látod, hogy szomjas, hogy gyakrabban mellre teszed, ha szomjas úgyis fog egy kicsit szopizni (nálunk ilyenkor kb. két-három percig max., tehát ez tényleg nem evés, hanem ivás! a következő kaját pedig az előző rendes kajához képest kéri). Ezzel elkerülöm, hogy bármi mással legyen tele a gyomra és esetleg aztán azért ne egyen rendesen. Ja, és amúgy sem fogadja el az enyém sem a forralt vizet egyátalán, a cicit viszont szokta kérni két kajálás között is, amikor tényleg szomjas!

Ha hét hetesen 5 kiló a babád, akkor nagyon szép súlyban van, nem kell külön ébresztgetni, ha szomjas vagy éhes úgyis fel fog rá ébredni, minket is "elnyom" ez az idő és ő még alapból is sokat alszik, tehát nincs semmi baj :-)

2010. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se keltsd fel, ha problémája van úgyis felkel :)Szóval nem kell külön csak az ivás miatt felkeltened.

Én adtam a babámban enyhén cukros teát, vagy forralt vizet ( bár azt nem nagyon szerette) és emellett ugyan úgy evett mindt szokott, nem telitette el.

2010. júl. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se ébreszd fel, de adj neki egy kis teát cukor nélkül, vagy nagyon kevés cukorral, vagy vizet! Extra í hőség, szerintem kell, nem elég az anyatej.
2010. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2010. júl. 15. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg a teát. Nekem is volt ellenérzésem, hogy csak anyatej, maximum víz, de a teát érdekes módon megissza. Egyébként az ÁNTSZ honlapján fenn van, hogy kánikulában mit javasolnak csecsemők szüleinek, és azt, hogy itassuk teával (!) az anyatejes gyermeket is.
2010. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, azért is kérdeztem meg én is, mert ez pont olyan téma, amiről mindenki mást mond... tapasztald ki, hogy a te babádnak hogy jó és úgy csináld, de felkelteni külön ezért biztosan nem kell :D
2010. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!