Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám átszervezni az...

Hogyan tudnám átszervezni az 1éves kislányom alvását? Hiába próbálkozom, mindég iszonyat hiszti, és ordítás a vége.

Figyelt kérdés

Szörnyű ami most van. Nem olyan régen aludt el.

Általában fél 11előtt soha nem alszik el. Éjjel sokat fent van és nyűglődik. Reggel 6-7között már ébred,és délelőtt 10kor már nyűgös mert fáradt. Aztán délután 5től megint alszik 7ig.Magának alakította így,én meg hiába próbálkozom nem megy. Próbáltam már hogy nem hagyom délelőtt aludni. Elnyújtom 12ig,hátha akkor alszik vagy 3-4ig,és nem fog 5kor aludni,de oltári hiszti lett belőle.


2011. ápr. 12. 00:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pedig ez a viselkedés lenne az egy alvásra való átszokás előszobája... ha este 7-ig alszik, nem csodálom, hogy ilyenkor este felélénkül, és csak nagyon későn megy az éjszakai alvásra.

Valahogy ki kell bírni ezt az időszakot, és ha hiszti, ha nem, de jobb lenne neki az egy alvás napközben.

Épp ma beszéltem a szomszédasszonnyal, akiknél ugyanez a probléma, 17 hónapos a kisfiuk, szintén most állnak át két alvásról egyre, és náluk is döcögősen megy, de kitartás!!!

(Az én kisfiam másfél éves, már 10 hónapos korától csak napi 1x alszik, egyben 3 órát mostanság.)

2011. ápr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De hogy csináljam hogy csak dél vagy 1körül aludjon??? Ha nem teszem le aludni annyira ordít hogy elviselhetetlen.
2011. ápr. 12. 00:12
 3/14 anonim ***** válasza:
Naponta fél órákkal csúsztasd arrébb az alvást. Én valahogy így csinálnám.
2011. ápr. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

13 hónaposom én is csalva, de sikerült átszoktatnom a napi 1 alvásra. Reggel 7-1/2 8-ig hagyom aludni, ha nem ébred fel, akkor olyan tevékenységeket csinálok, ami kicsit csörög, zörög, hogy felkeljen. Ha egy picit nyűgösebben ébred, akkor játszom vele, de max. délután 1/2 1-1-kor már aludnia kell. Így alszik 1,5-2 órát és este legkésőbb 1/2 9-re már alszik is. 11-1 között van, hogy felébred, de iszik 3-4 korty vizet (persze hozzá sem szólok, csak kiveszem az ágyából adok neki inni és vissza rakom) alszik reggelig.

Tudom, hogy nehéz az átállás, de hidd el, csak pár nap van, hogy szükség van az idegrendszeredre! Ha délelőtt érzi, hogy álmos, nem tudod valahogy valami játékkal elterelni a figyelmét? Fogócska, bújócska stb. Nekem ez vált be.

2011. ápr. 12. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam magától állt át 8 hónaposan napi 1x i alvásra.Neki kevés az alva´s igénye.Ö már minden reggel 6-1/4 7 kor fennt van.Délkörül alszik 1,5 órát,aztán este 8 kor.Sajnos éjjelente 5x 6x ébred.Cicizik.Nekem erröl kell öt leszoktatnom.

Próbáld naponta kicsit tolni az idöt.Szórakoztasd öt....

Kösd le a figyelmét bármivel.Késö délután ne engedd már aludni.Nem is csoda ha nem alsziikk el este korábban.

2011. ápr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
csatlakozva az előttem szólókhoz, tényleg jobb neki lassan átállnia.Én úgy csináltam, hogy a délelőtti alvás (amelyet elhagytunk) adtam pici tízórait és utána kivittem az udvarra. ettől felpörgött és csak 12 körül fáradt el.
2011. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha delelotti alvast hagynad, de eloszor csak egy kicsivel tenned le kesobb - ahogy birja, es megprobalnad a delutani alvast kihagyni, es kb. este 7ig kihuzni. Utana furdes, ilyesmi, 7.30kor leteszed, az pont jo.
2011. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ma elhatároztam magam,hogy nem engedek. 10kor szokás szerint jött hogy álmos,de nem hagytam aludni. Elkezdtem vele labdázni,és meséket néztünk. Igaz volt hiszti bőven,de csak délben hagytam aludni. Még mindég alszik.

Remélem így már nem akar 5kor aludni,és végre időben ágyba kerül. És végre én is kialszom magam.

2011. ápr. 12. 13:41
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak kitartás! :))
2011. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos nem akar majd 5kor aludni, de legalabb este rendesen el fog aludni. Majd irj, hogy hogy alakult a nap tovabbi resze!
2011. ápr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!