Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babájának is volt csomó a...

Más babájának is volt csomó a combján oltás után?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptuk a 4 hósat+prevenár második részét a combikákba!Mindkettő piros és tapintásra csomós,bár a prevenár pirosabb és csomósabb!Ma délutánra 37.7, tegnap pedig egyszerre kapott kúpot.Borogattam is neki,de a csomó aggaszt.Eddíg egyiknél sem volt gond.Hasonló tapasztalat?valami tipp hogy mit csináljak a csomó ellen,már maszíroztam is amennyire engedte,de sír szegénykém,meg borogattam vizes ruhával és kamillával is,de eddíg semmi,vagy ne legyek türelmetlen,több idő kell?
2010. júl. 15. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! A csomó azért van, mert megfestítette a kis izmát, amikor kapta a szurit. Az enyémnek is egyik szurinál volt ilyen csomó. Én minden szuri után, amikor hazamentünk, hideg vizes vattát tettem a szuri helyére, és az bentmarad a következő pelenkacseréig, és akkor is kicseréltem a vizes vattát. Ez így ment a szuri napján, hogy ne legyen neki csomó. De ez ellen már nem tudsz sokmindent tenni, 1-2 nap múlva fel fog szívódni, ne aggódj.
2010. júl. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fel fog szívódni, vagy nem... Én azért aggódtam mindig a szuriknál, mert a családban van, akinek a csomó helyén kis "lyuk" maradt a lábában. Nekünk mindig mondta a doki, hogy ahogy hazaérünk egyből masszírozni neki, aztán hideg vizes borogatás. Nem is lett soha csomós.

Azért próbálgasd neki szétmasszírozni, amennyire csak engedi és hátha felszívódik pár nap múlva.

2010. júl. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én kisfiamnak is ez az oltás csomósodott be,meg piri volt.Neogranormonnal kenegettem,meg borogattam,majd 3 hét után múlt el.Már aggódva hívtam doki nénit,de mondta semi gond ez előfordul.Én úgy borogattam-nagyon bejött módszer,itt olvastam-zoknim végét levágtam-ez tartja a borogatást.Ruhazsepit bevizeztem,be a hűtőbe ez a lábra,ráhúztam a zoknit,hajgumi is lehet,csak ne szorítsa és ezzel tudott ficánkolni nem esett le neki.
2010. júl. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtok!Már valamivel kissebb a csomó,meg nincs hőemelkedése a drágámnak,nem is fájlalja,hát remélem nyomtalanul eltűnik.Csak annyira félti őket az ember ugye,meg még nem is volt eddíg ilyen problémánk,se a nagylányomnál,meg a picurnál is ez az első ilyen.Köszi a tippeket,próbálkozom tovább!Szép napot mindeninek!
2010. júl. 18. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!