Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is kiabál, ordibál a...

Másnak is kiabál, ordibál a babája?

Figyelt kérdés

Idősebb babákra gondolok. Úgy 5 hótol felfelé. Az enyém kb 5,5 hónaposan kezdte. Nagyon sokáig kiabalt, hangosan morgott, hörgött, persze a rendes babahangok mellett. Már akkor is alig vártam hogy abbahagyja, de most még durvább a helyzet. 8 hónapos lett és már minden baba hangot, amiket tud (éöö, heöö, babababa...) ordibálva ad ki. És emellett 0-24-ben, állandóan sikítozik és csak úgy simán kiabál. Dobhártya-szaggatóan, nem túlzok! Néha arra gondolok hogy valami baj van a fülével, mert az egyiket pl rengeteget fogdossa, tépegeti, már pici kora óta. De az ujszülött kori hallásvizsgálat rendben volt, azóta mondtam a gyerekorvosnak is a dolgot, ő is megnézte, rendben találta. És hát egyértelmű hogy jól hall, mert minden apró rezzenésre felfigyel.

Csak ezt a nagyon durva kiabálást bármikor és bárhol képes elkezdeni. Főleg akkor alkalmazza ha mérges valamiért vagy ha nagyon tetszik

Neki valami, de ez most ebben a felfedező korszakban kb minden pillanatban megjelenik. Elég durva, volt màr aki ijedten nézett ránk, ciki is ilyenkor a helyzet. De otthon sem jobb mert egyszerűen borzasztó egész nap ezt hallgatni. Ngyon édes baba, nagyon szeretem, de néha már remélem hogy valami van a fülével mert ez a sok agressziv és durva hang amit kiad nagyon ijesztő. Nem is ismerek hasonló babát. Valakinek van tapasztalata ilyesmivel?

Biztos sokan azt hiszik hogy túlzok vagy csak finnyás vagyok és minek vállaltam akkor gyereket, de nem túlzás csak akkor van csend ha alszik. Vagy ha eszik. És már teljesen az idegeinken táncol az ilyen hangokkal, attól függetlenül hogy mi nem akarjuk felhúzni magunkat rajta és nyilvan ő sem direkt csinálja. De annyira bekattant neki, hogy néha már az us eszembe jutott hogy beszélnu is irdibákva fog.



2019. okt. 3. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
A lányom is 8 hónapos lesz, ugyanezt csinálja. De nem egész nap szerencsére. De valóban elég fülsüketítő tud néha lenni. Szerintem ez teljesen normális, tetszik nekik, hogy ilyent is tudnak. Meg ugye a beszéd fejlődéshez is kell a hangképzés. Azt, hogy miért tépi a fülét, nem tudom, de néha az én lányom akkor szokta, amikor jön a foga.
2019. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Két irányba lenne érdemes elmenni: fül-orr-gégészet és korai fejlesztő (vagy magán úton elmenni felmérésre).

Remélem semmi komoly nem lesz mögötte.

2019. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Természetes, hogy aggaszt amiben eltér a gyermeked a többi gyermektől, ne legyen emiatt bűntudatod, ez normális, ettől még szereted és jó szülő vagy. De ne lásd a dolgokat túl borúsan sem, nagyon pici még, majd ha eléri azt a kort mikor már meg lehet vele értetni, hogy halkabban kell lennie és mégsem hajlandó vagy nem tud halkabban megnyilvánulni akkor bőven ráérsz aggódni és tovább keresni az okot. Addig relax, lehet, hogy csak átmeneti időszak és a hangját próbálgatja, lehet operaénekes lesz vagy ilyesmi. :D
2019. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is rengeteget sikított ennyi idősen. Tényleg nehezen viselhető egy idő után. Ő magától abbahagyta egyik napról a másikra.
2019. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Ugyan már. Semmi baja nincs. Az enyém is csinálja, 8 hós. Mar hozzászoktam, majd elmúlik, akkor meg jön más, azért is parázni fogsz?
2019. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Enyém is műveli. Szerintem vicces, kivéve, ha a buszon vagy boltban jön rá.
2019. okt. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem szoktam mindenen parázni és nem is fogok a legközelebbi dolgon, remélem. Ez sem parázás, inkább csak nagyon zavaró dolog. És tényleg nem annyira jól tűrhető, 3 hónapos távlatban. :(

A második válaszolótól kérdezném, hogy egy ilyen dologgal miért kellene korai fejlesztőbe menni? Esetleg tudsz valamit az ilyesmi kapcsán vagy csak egy ötlet volt?

Mert hogy egyébként semmilyen más területen nincs elmaradva, sőt! Nagyon szépen és jól halad minden téren. De ha van ilyen eset vagy az ilyesmire oda kell figyelni akkor perse megfontolandó, csak én olyanról még nem hallottam, hogy valakit azért vittek korai fejlesztőbe mert kiabál.

:O kiváncsi lennék hogy egyáltalán mit szólnának ha ilyen indokkal bejelentkeznénk, főleg ha ne adj Isten akkor pont nem is fogja ezt produkálni. És ugye egy 8 hónapos babát meg se lehet kérni arra hogy mutassa meg.

Azért lehet hogy fülésznek megmutatjuk. Ha nem mond semmit akkor legalább tudni fogom hogy a füle rendben és csak nagyon vehemens gyerek.

2019. okt. 3. 21:26
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Ez csak rosszabb lesz. 😁 KITARTÁS!
2019. okt. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem nagyon sürgősen engedd el, hogy már azt is cikinek érzed idegenek előtt (idézet tőled), hogy az egy év alatti gyereked milyen hangot ad ki.


A te dolgod a gyereked, és nem idegenek nézését figyelgetni és annak próbálni megfelelni. Nem, itt, természetesen nem arról van szó,hogy ne viselkedjen a gyereked nyilvánosan stb, de cikinek érezni a saját pár hónaposod hangjait?? A család szeretetteljes, támogató közeg minden esetben, ez a dolga. Az nem, hogy mások nézése fontosabb legyen, mint a gyerek hangja.

2019. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolso teljesen igazad van! Egyrészt azt hiszem ezt nem jól fogalmaztam, masreszt, akkorat orditott egy neni fülebe a villamoson hogy annak viszont én se örültem volna forditott esetben. Emellett tudom hogy nem direkt csinalja es nem tehet rola.
2019. okt. 4. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!